Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Wyjątkowo kompaktowy obiektyw o dużych możliwościach - tak można określić Samyanga AF 45 mm f/1.8 FE. Obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony jest już dostępny w sprzedaży.
6 Cze 2019
Michał Chrzanowski
1
DxO udostępniło ważną aktualizację popularnych wtyczek Nik Collection. Otrzymujemy m.in. ponad 40 nowych presetów, wsparcie dla monitorów o dużej rozdzielczości, pełną kompatybilność z dołączonym programem do edycji DxO PhotoLab i znacznie więcej.
6 Cze 2019
Michał Chrzanowski
1
Profoto B10 Plus ma być odpowiedzią na wymagania fotografów. Zapewnia m.in. błysk o mocy 500 Ws, TTL i HSS, współczynnik CRI 90-96 oraz kompaktową i wytrzymałą obudowę.
5 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
Nowa kategoria w sekcji profesjonalnej, która podkreśli znaczenie ochrony środowiska oraz zupełnie odmieniona formuła konkursu młodzieżowego - to główne zmiany 13. edycja Sony World Photography Awards, która czeka już na Twoje zgłoszenia.
5 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
Chcesz, aby Twoje zdjęcia krajobrazowe nabrały jeszcze większej głębi i wyrazistości? Jednym ze sposobów do osiągnięcia takiego efektu jest… technika „dodge & burn“, która często jest stosowana w edycji portretów.
5 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
Kinowska, El Tanbouli - Jabłońska, Rybicka, Tomaszewski, Sikora - to tylko kilka osobistości ze świata fotografii, które są gośćmi tegorocznej edycji Fotocamp. Zapytaliśmy, dlaczego ich zdaniem jest to „fotograficzny Woodstock i impreza, której nie da się porównać do żadnej innej“.
4 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
Jeszcze lepsza jakość obrazu z wysoką rozdzielczością i papierową głębią ostrości na czele oraz bardziej wytrzymałe wykonanie - to tylko kilka cech drugiej generacji Kamlana 50 mm f/1.1.
4 Cze 2019
Michał Chrzanowski
2
Wreszcie doczekaliśmy się odświeżenia stacjonarnego komputera Apple. Najnowszy Mac Pro elektryzuje specyfikacją i możliwościami. Otrzymujemy m.in. potężny procesor z 28 rdzeniami, aż 1,5 TB RAM czy specjalny system MPX Module. Uzupełnieniem jednostki jest nowy 32“ monitor Pro Display XDR.
4 Cze 2019
Michał Chrzanowski
2
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus, odporna budowa - to tylko niektóre cechy zaprezentowanego Tamrona SP 35 mm f/1.4 Di USD.
3 Cze 2019
Michał Chrzanowski
0
Zapowiedziany na targach Photokina Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25 mm f/1.7 ASPH w końcu doczekał się oficjalnej premiery. Jest to jedyny taki zoom w systemie Mikro Cztery Trzecie, który ma zapewniać rewelacyjną jakość obrazu, szybki AF, pancerne wykonanie, wyjątkowo funkcjonalny zakres ogniskowych i wygodę podczas pracy.
3 Cze 2019
Michał Chrzanowski
5