Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce

7
Michał Chrzanowski
17 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.

Lomography nie zwalnia tempa. Po premierach monochromatycznych Potsdam 100 i Berlin 400 z serii B&W Kino Film przyszła pora na kolejną nowość. Tym razem firma zaprezentowała kolorowy negatyw LomoChrome Metropolis, który ma być wyjątkową propozycją dla miłośników analoga poszukujących niecodziennej kolorystyki.

- Po 10 udanych projektach na Kickstarterze, powracamy i jesteśmy prawie gotowi, aby uwolnić nasz najnowszy analogowy triumf - LomoChrome Metropolis. Jest to pierwszy od ponad 5 lat nowy kolorowy film negatywy. Po wielu prośbach o naszą linię filmów eksperymentalnych LomoChrome (Purple i Turquoise) postanowiliśmy wydać całkowicie nową edycję - zaznacza producent.

Unikatowa kolorystyka i tonacja

Zaprezentowany film LomoChrome Metropolis, który wywołamy w procesie C-41, zapewnia rozszerzony zakres czułości ISO 100-400. U jego podstaw leży unikalna formuła chemiczna, która osłabia kolory, zmniejsza tonację, wzmacnia czerń i wyrazistość, dzięki czemu sprawia, że kontrast wybija się na pierwszy plan. Jak podkreśla Lomography „od samego początku głównym celem było przede wszystkim stworzenie zupełnie nowego wyglądu z desaturowaną estetyką, przypominającą dawne filmy lub książki fotograficzne“.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność?

Jeśli zaciekawiła Was taka stylistyka zdjęć stylistyka to powinniście odwiedzić serwis Kickstarter, gdzie Lomography wystartowało z nową kampanią. Znajdziecie tam różne warianty cenowe, jak również oferowane zestawy, gdyż LomoChrome Metropolis będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm, 120 (średni format), 110 (film kieszonkowy) i 16 mm (film kinowy). I tak za 10 rolek filmu 35 mm lub 120 zapłacimy 98 dolarów. Jak zapewnia producent pierwsze dostawy powinny rozpocząć się w lutym przyszłego roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0