Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce

7

Autor: Michał Chrzanowski

17 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.

Lomography nie zwalnia tempa. Po premierach monochromatycznych Potsdam 100 i Berlin 400 z serii B&W Kino Film przyszła pora na kolejną nowość. Tym razem firma zaprezentowała kolorowy negatyw LomoChrome Metropolis, który ma być wyjątkową propozycją dla miłośników analoga poszukujących niecodziennej kolorystyki.

- Po 10 udanych projektach na Kickstarterze, powracamy i jesteśmy prawie gotowi, aby uwolnić nasz najnowszy analogowy triumf - LomoChrome Metropolis. Jest to pierwszy od ponad 5 lat nowy kolorowy film negatywy. Po wielu prośbach o naszą linię filmów eksperymentalnych LomoChrome (Purple i Turquoise) postanowiliśmy wydać całkowicie nową edycję - zaznacza producent.

Unikatowa kolorystyka i tonacja

Zaprezentowany film LomoChrome Metropolis, który wywołamy w procesie C-41, zapewnia rozszerzony zakres czułości ISO 100-400. U jego podstaw leży unikalna formuła chemiczna, która osłabia kolory, zmniejsza tonację, wzmacnia czerń i wyrazistość, dzięki czemu sprawia, że kontrast wybija się na pierwszy plan. Jak podkreśla Lomography „od samego początku głównym celem było przede wszystkim stworzenie zupełnie nowego wyglądu z desaturowaną estetyką, przypominającą dawne filmy lub książki fotograficzne“.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność?

Jeśli zaciekawiła Was taka stylistyka zdjęć stylistyka to powinniście odwiedzić serwis Kickstarter, gdzie Lomography wystartowało z nową kampanią. Znajdziecie tam różne warianty cenowe, jak również oferowane zestawy, gdyż LomoChrome Metropolis będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm, 120 (średni format), 110 (film kieszonkowy) i 16 mm (film kinowy). I tak za 10 rolek filmu 35 mm lub 120 zapłacimy 98 dolarów. Jak zapewnia producent pierwsze dostawy powinny rozpocząć się w lutym przyszłego roku.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły