Do czego może służyć fotografia, czyli wystawa zdjęć Mariusza Hermanowicza
0
Sezon na promocje rozpoczęty. Kup wybrane produkty Sony i otrzymaj zwrot do 5 tys. zł
15 grudzień 2017
Firma Sony przygotowała specjalną promocję. Osoby zainteresowane aparatami oraz obiektywami Sony odbiorą nawet do 5 000 zł zwrotu przy zakupie wybranych modeli.
1
iMac Pro, czyli najpotężniejszy potwór Apple już dostępny w sprzedaży
15 grudzień 2017
Oto najnowszy iMac Pro. To prawdziwe monstrum, które naszpikowano najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi technologiami. Najwyższa konfiguracja kosztuje tyle, co dobrej klasy samochód.
0
Profoto i Broncolor rozszerzają wsparcie o aparaty Fujifilm
14 grudzień 2017
Dobra wiadomość dla fotografów, którzy chcą używać aparatów systemu X w wymagających sesjach studyjnych. Nowe transmitery Profoto Air Remote TTL-F oraz Broncolor RFS 2.2F pozwalają na bezproblemową współprace aparatów Fuji z profesjonalnymi systemami lamp.
0
Memistore pozwoli przechować przy aparacie dwie dodatkowe karty pamięci
14 grudzień 2017
Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapomnieć lub zagubić kartę SD podczas sesji, to mamy dobrą wiadomość. Memistore to wyjątkowo prosty gadżet, który sprawi, że dodatkowy nośnik pamięci będzie przymocowany do aparatu.
5
Unikalny system Lomography Neptune już dostępny w sprzedaży
14 grudzień 2017
Nowa propozycja Lomography to oryginalne podejście do tematu kompaktowej optyki. Dzięki systemowi wymiennych elementów frontowych otrzymamy możliwość skorzystania z szerokiego zakresu ogniskowych, przy zachowaniu miniaturowych wymiarów całego systemu.
0
Ważna aktualizacja Lightrooma CC, a wraz z nią sporo oczekiwanych funkcji
13 grudzień 2017
Firma Adobe udostępniła właśnie aktualizację całego ekosystemu związanego z Lightroomem CC. Wraz z nowym uaktualnieniem pojawia się kilka ważnych funkcji, których brakowało w pierwszej wersji programu.
0
„Kwiat Ar-Rakki“, czyli opowieść o bohaterach wojny w Syrii, a także „codzienności“ miasta pochłoniętego walką
13 grudzień 2017
Już w najbliższy wtorek będzie można zobaczyć najnowsze zdjęcia Michała Zielińskiego. Wernisaż wystawy „Kwiat Ar-Rakki“ odbędzie się w Warszawie.
0
Firma Atomos zaprezentowała nową serię konwerterów Connect Converters
13 grudzień 2017
Rekordery Atomos zdążyły już wyrobić sobie uznanie wśród filmowców. Teraz firma BEiKS wprowadza do sprzedaży nową serię konwerterów Connect Converters.
0
Świąteczny kiermasz fotografii już w ten weekend w ZPAF. Okazja do zakupu wyjątkowych zdjęć
0
“Światło i cień w fotografii” - reedycja popularnego polskiego podręcznika już w sprzedaży
12 grudzień 2017
W czerwcu informowaliśmy Was o zbiórce społecznościowej Polskiego Wydawnictwa Fotograficznego, mającej na celu ponowne wydanie uznanego podręcznika autorstwa Witolda Dederki. Książka jest już dostępna w sprzedaży.
4
NiSi Filters Pro Nano to wysokiej jakości regulowany filtr ND
12 grudzień 2017
Zmienna gęstość 1.5-5 EV, odpowiedni kontrast i kolorystyka, a także brak niepożądanych efektów, które często występują przy pracy z regulowanymi filtrami - oto nowy NiSi Filters Pro Nano 1.5-5 Stop Enhance ND-Vario.
0
Bezsprzeczna dominacja smartfonów, czyli podsumowanie mijającego 2017 roku
12 grudzień 2017
Flickr opublikował zestawienie pokazujące jakich aparatów w mijającym roku najchętniej używali użytkownicy serwisu. Wynik można było przewidzieć, jednak skala zaskakuje.
1
Ponad 600 akcji do Photoshopa na każdą okazję
11 grudzień 2017
Akcje pozwalające na błyskawiczne nałożenie złożonych efektów potrafią zaoszczędzić mnóstwo czasu. Czasochłonne jest jednak też samo ich stworzenie. Ale dzięki serwisowi PhotoWhoa nie będzie to już problemem. W ich ofercie znajdziecie paczkę z ponad 600 akcjami na każdą okazję.
0
ShowOFF 2018 - pokaż swoje zdjęcia podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Nabór trwa do 7 stycznia
11 grudzień 2017
Wystartował nabór do kolejnej odsłony, skupiającej się na najciekawszych debiutantach sekcji ShowOFF festiwalu MFK, oferującej niepowtarzalną okazją do zaprezentowania własnego dorobku szerokiej publiczności. Prace można nadsyłać do 7 stycznia 2018 roku.
0
Już jutro spotkanie z Marcinem Zaborowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego
11 grudzień 2017
Gościem kolejnej odsłony cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotograf dokumentalny, Marcin Zaborowski. Podczas jutrzejszego spotkania opowie o swojej pracy i zaprezentuje zdjęcia wykonane w obozie dla uchodźców w Bangladeszu.
0
Edelkrone SliderOne Pro - filmowe efekty w kompaktowym wydaniu
11 grudzień 2017
SliderOne Pro to druga, bardziej zaawansowana odsłona slidera Edelkrone. Dzięki niemu, tworzenie różnego rodzaju panoram ma być prostsze niż kiedykolwiek.
0
„Traces” - premiera pierwszej książki Weroniki Gęsickiej w Leica 6x7 Gallery Warszawa
8 grudzień 2017
Galeria Jednostka zaprasza 13 grudnia do Leica 6x7 Gallery Warszawa na polską premierę książki nagradzanej fotografki Weroniki Gęsickiej. „Traces” to zbiór fotomontaży dekonstruujących amerykańskie fotografie rodzinne z lat 50. i 60. XX wieku.
0