Philips 328P6VUBREB - 32-calowy monitor 4K HDR dla fotografów i filmowców za 2,5 tys. złotych
0
Sprzedajesz zdjęcia na Adobe Stock? Możesz otrzymać darmową roczną subskrypcję pakietu Creative Cloud
18 wrzesień 2018
Adobe coraz mocniej akcentuje swoją obecność na rynku fotograficznych stocków. Z tej okazji ma promocję dla wszystkich, którzy zaangażowani są w sprzedaż zdjęć przez Fotolię i Adobe Stock. Można otrzymać roczny abonament Creative Cloud za darmo.
0
Hoya Fusion ONE - nowa seria filtrów
18 wrzesień 2018
Zapowiedziana linia produktów Hoya Fusion ONE oparta będzie na nowej technologii optycznej. „Dzięki znaczącym ulepszeniom gama filtrów Fusion ONE pozwoli fotografom na realizowanie swoich pasji w jeszcze bardziej komfortowy sposób“ - zaznacza producent.
0
Lorenzo Castore „Ziemia“ to wystawa, w której przeszłość miesza się z nowoczesnością
18 wrzesień 2018
Już w najbliższy piątek, 21 września w gliwickiej Czytelni Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy „Ziemia“ Lorenzo Castore, jednego z najbardziej uznanych włoskich fotografów dokumentalistów i twórców filmowych.
0
Finisaż Dni Fotografii Alternatywnej - wystawa uczestników warsztatów już dziś w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia
17 wrzesień 2018
Organizowany przez ZPAF festiwal Dni Fotografii Alternatywnej powoli dobiega końca. Jego podsumowaniem będzie wystawa uczestników warsztatów technik archaicznych i alternatywnych. Wernisaż 17 września o godzinie 19:00.
0
Antoni Zdebiak „Każdy jest samemu sobie najdalszy” - wernisaż już w najbliższy piątek w warszawskiej Galerii FAF
17 wrzesień 2018
Warszawska Galeria Fundacji Archeologia Fotografii zaprasza na wyjątkową wystawę „Każdy jest samemu sobie najdalszy”, na której zaprezentowane zostaną serie autoportretów Antoniego Zdebiaka z lat 1975-1988. Wystawa zostanie pokazana w ramach programu Warsaw Gallery Weekend.
0
Thingyfy Pinhole Pro i Pro S - dwa obiektywy otworkowe już dostępne w sprzedaży
17 wrzesień 2018
Pamiętacie firmę Thingyfy? O tym producencie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to światu zaprezentował dwa rozwiązania przeznaczone do fotografii otworkowej. Teraz modele Pinhole Pro o zmiennej średnicy „przysłony“ i oferujący szerokie pole widzenia model Pinhole Pro S są już dostępne w sprzedaży.
0
Program Affinity Photo na iPad doczekał się poważnej aktualizacji. Zobaczcie pełną listę zmian
17 wrzesień 2018
Aktualizacja Affinity Photo do wersji 1.6.9 to między innymi: usprawniona obsługa i poprawione rozpoznawanie gestów dotykowych, ulepszony interfejs zaprojektowany pod kątem intuicyjnego sterowania, czy chociażby poprawione działanie pędzla. Jest jeszcze coś. Affinity Photo, jeszcze przez 29 godzin, możecie nabyć w promocyjnej cenie 65 zł.
0
Krajobraz na lekko - przegląd podróżnych statywów (2018)
16 wrzesień 2018
W fotografii krajobrazowej statyw to podstawa. Nie każdy model spełnia jednak kryteria niezbędne zarówno do wygodnego przemieszczania się, jak i efektywnej, stabilnej pracy w terenie. Wybieramy najciekawsze statywy podróżne dostępne na rynku.
0
Znane osobistości polskiej sztuki w obiektywie Jana Styczyńskiego. Od 26 września w galerii Obserwacja
0
Jedno zdjęcie może zaważyć na przyszłości kolektywu iN-PUBLiC. Czy to nadal fotografia uliczna?
14 wrzesień 2018
Jak donosi serwis The Phoblographer, przyszłość jednego z najważniejszych kolektywów skupionych wokół fotografii ulicznej wisi na włosku. Wszystko przez zdjęcie, które wywołało rozłam w jego szeregach.
2
Ciekawy projekt adaptera do digitalizacji negatywów szuka wsparcia na Kickstarterze
14 wrzesień 2018
“Skanowanie” negatywów przy pomocy aparatu i obiektywu makro nie jest niczym nowym. Nowe urządzenie autorstwa Yanchenga Xu i Zhuanga Kang ma jednak ten proces znacznie uprościć, a przy tym jest stosunkowo niedrogie.
0
Poznaj magię fotografii kreacyjnej na bezpłatnych warsztatach z Tomkiem Sikorą
14 wrzesień 2018
Tomek Sikora, Fujifilm i Galeria Pauza w Krakowie zapraszają na wernisaż wystawy „Jesteśmy“, a także na bezpłatne warsztaty z fotografii kreacyjnej.
0
Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka
14 wrzesień 2018
Galerii Miasta Ogrodów zaprasza na wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka - fotografa pejzażu przyrody oraz architektury miejskiej i industrialnej. Start już dziś o 18:00 w Katowicach.
0
Lomo'Instant Explorer - natychmiastowy odkrywca w nowej odsłonie
14 wrzesień 2018
Lomo'Instant Explorer to kolejna limitowana edycja popularnego aparatu natychmiastowego Lomography. Za projektem graficznym stał KristopherH - światowej sławy ilustrator. Nowy model swoim wyglądem przywodzi na myśl ponadczasową chińską porcelanę.
0
Voigtlander Nokton 50 mm f/1.2 Aspherical - już dostępny w przedsprzedaży
14 wrzesień 2018
Voigtlander Nokton 50 mm f/1.2 Aspherical z mocowaniem Leica M trafił wreszcie do przedsprzedaży. Zobaczcie ile trzeba zapłacić za jasny standard, który pod każdym względem ma być „wyjątkową konstrukcją“.
0
Gudsen Moza Air 2 - ręczny gimbal o udźwigu 4,2 kg
13 wrzesień 2018
Gimbale to jedne z najbardziej popularnych akcesoriów filmowych ostatnich lat. Pewnym problemem do niedawna był jednak ich udźwig. Raz na zawsze rozprawić ma się z nim nowy gimbal Gudsen, któremu przy okazji nie brakuje funkcjonalności.
0
Irix Edge 100 mm - system filtrów prostokątnych nareszcie w sprzedaży
13 wrzesień 2018
Niemal rok po swojej premierze, system filtrów prostokątnych Irix nareszcie trafia na rynek. Oprócz najcieńszego i najlżejszego uchwytu, przeznaczonego do filtrów o szerokości 100 mm, w ofercie znajdziemy 4 rodzaje filtrów, w wariantach o różnej gęstości.
0