Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
0
“Ziemia, która obrasta nową skórą”. Śląsk na przestrzeni dwudziestu lat w nowej książce Lorenzo Castore
13 marzec 2019
W 2018 roku Lorenzo Castore, jeden z najwybitniejszych włoskich fotografów powrócił na Śląsk, by portretować jego mieszkańców. Rezultatem jest książka “Land”, w której współczesne zdjęcia mieszają się z obrazami sprzed lat, tworząc unikalny, intymny portret “miejsca, którego dawna powłoka rozsypuje się w proch”.
0
Marcowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
7 marzec 2019
Najnowszy Digital Camera Polska to cała moc inspiracji, wywiady z Miłoszem Rebesiem i Rafałem Milachem, porównanie topowych bezlusterkowców z lustrzankami oraz rozłożenie na czynniki pierwsze manualnej obsługi aparatu, która jest tematem przewodnim marcowego numeru.
0
“Szkice do portretu”, czyli nieco inne spojrzenie na historię fotografii
5 marzec 2019
Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zaprasza na spotkania wokół nowej książki “Szkice do portretu”, badającej zmieniające się relacje pomiędzy fotografem, a fotografowanym. Start w najbliższą niedzielę o 12:00.
0
Zimowa wyprzedaż w księgarniach Bookoff - wybór najciekawszych tytułów
7 luty 2019
Jak co roku zaprzyjaźniona księgarnia fotograficzna Bookoff zaprasza na wielką zimową wyprzedaż, która zaczyna się już w najbliższy weekend, 9-10 lutego. Tegoroczna akcja promocyjna obejmie ponad 3 tysiące różnych książek. Przyjrzeliśmy się liście tegorocznych tytułów objętych wyprzedażą i jak co roku wybraliśmy nasze typy.
0
“Wizje natury” - powstaje album z najlepszymi zdjęciami polskiej przyrody
6 luty 2019
170 zdjęć, 120 autorów, czyli najlepsze prace Związku Polskich Fotografów Przyrody wydane w formie albumu. Nabyć można go tylko do 16 lutego.
0
Lutowy numer Digital Camera Polska już dostępny w sprzedaży
6 luty 2019
Krótkie zimowe dni i ujemne temperatury nie zachęcają do fotografowania. Dlatego tym wydaniem redaktorzy Digital Camera Polska postarają się wyciągnąć Was z domu. A przynajmniej nie dopuścić do tego, by aparat spędził w torbie kolejne tygodnie.
0
„Mamma Africa 2019“ - unikalny projekt fotograficzny, którego celem jest pomoc
15 styczeń 2019
Odważna formuła i wyjątkowy cel - pomoc dzieciom z najstarszego kontynentu świata. Oto „Mamma Africa 2019“, czyli charytatywny kalendarz, jakiego w naszym kraju jeszcze nie było.
0
“Odwiedzając Moskwę, poczułem, że odnalazłem swoje plemię”. Nowa książka Boogiego już w sprzedaży
11 styczeń 2019
Vladimir “Boogie” Milivojevich to twórca, którego zdjęcia uliczne można lubić bądź nie. Na pewno jednak nie da się obok nich przejść obojętnie. Spójrzcie na Moskwę oczami jednego z najbardziej charakterystycznych współczesnych fotografów ulicznych.
0
Jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska już dostępne w sprzedaży
0
Wiktor Franko “Vol.1” - album podsumowujący 10-lecie działalności jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów
2 styczeń 2019
Charakterystyczne prace Wiktora Franko wielokrotnie były już publikowane z w polskich i zagranicznych czasopismach, eksponowane na wystawach i doceniane w konkursach. Teraz zebrane zostały w pierwszym autorskim albumie, podsumowującym 10 lat działalności fotografa.
0
“Paweł Pierściński. Fotografia” - dwustustronicowy retrospektywny album mistrza polskiego krajobrazu
28 grudzień 2018
Zmarły półtora roku temu Paweł Pierściński, zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich fotografów, a jego artystyczne pejzaże od lat inspirują adeptów sztuki krajobrazu. Teraz sylwetce mistrza możemy bliżej przyjrzeć się w nowym albumie wydanym nakładem Biura Wystaw Artystycznych.
2
Seria zinów o Polsce wydawnictwa PIX.HOUSE już dostępna w sprzedaży
13 grudzień 2018
„Fragmenty” Macieja Jeziorka, „Odwrót” Tomasza Liboski i „North America” Krzyśka Orłowskiego to seria trzech fotograficznych zinów i trzy odmienne spojrzenia.
0
Darmowe poradniki fotografii glamour
10 grudzień 2018
Fotografia glamour to trudny temat. Jak zawrzeć w fotografii ten ulotny czar? Pomogą Wam w tym darmowe poradniki PhotoWhoa.
1
„Nie - Not“ Adriana Wykroty to fotograficzna opowieść o Polsce i o nas samych
7 grudzień 2018
Czy Polacy podzielili się w ostatnich latach, czy też może nigdy nie stanowili w miarę jednorodnej grupy, a rosnąca temperatura politycznych zdarzeń tylko te linie podziału uwypukliła? Na właśnie takie pytania znajdziecie odpowiedź w „Nie - Not“, najnowszym albumie Adriana Wykroty.
0
Grudniowy Digital Camera Polska już dostępny w sprzedaży
6 grudzień 2018
Cyfrowy negatyw rozłożony na czynniki pierwsze, test długo wyczekiwanego Nikona Z7, porównanie 8 obiektywów szerokokątnych czy inspirujące wywiady z Łukaszem Pikiem i Magdaleną Kuleszą oraz Pawłem Klareckim - to wszystko czeka na Was w najnowszym wydaniu Digital Camera Polska.
0
Oto kalendarz Pirelli 2019! Za jego powstanie odpowiadał Albert Watson
6 grudzień 2018
Kiedy w czerwcu dowiedzieliśmy się, że za realizację najnowszego kalendarza Pirelli będzie odpowiadał Albert Watson spodziewaliśmy się iście filmowych kadrów. Dziś już wiemy, że warto było czekać. 46 wydanie rocznego kalendarza Pirelli jest zupełnie inne od pozostałych.
0
„Saraha“ Macieja Moskwy to poszukiwanie szczerych odpowiedzi na najtrudniejsze pytania
4 grudzień 2018
Najnowsza książka Macieja Moskwy dokumentuje zapowiedzi, przyczyny i następstwa konfliktu w Syrii. Fotograf przez 11 lat skupiał się na relacjonowaniu losu Syryjczyków - od zalążku wojny, aż po kryzys migracyjny. Oprócz fotografii znajdziemy również wspomnienia Hashema Haj Bakri, doświadczenia Moskwy spisane w rozmowie z Magdaleną Rigamonti oraz tekst Rafała Grzeni.
0