Poznaj sekrety kompozycji z marcowym numerem Digital Camera Polska
0
Między fikcją a rzeczywistością. “Teatr” Tomka Tyndyka już w sprzedaży
28 luty 2018
“Chciałem uchwycić tę wąską szczelinę między tym, co niedostępne, a co za chwilę może zostać ujawnione” - mówi o projekcie jego autor. Jego najnowszy album to wyjątkowe spojrzenie na życie teatru i ciekawy przykład kreatywnej fotografii teatralnej.
0
„Kruche medium“ Macieja Frąckowiaka to różne spojrzenia na fotografię
12 luty 2018
13 rozmów ze znakomitymi fotografami, którzy opowiadają o sobie i przy okazji o fotografii, albo odwrotnie - tak najlepiej możemy w kilku słowach opisać „Kruche medium. Rozmowy o fotografii“ autorstwa Macieja Frąckowiaka. Książka jest już dostępna na stronie wydawnictwa PIX.HOUSE.
0
Jak fotografować nocne niebo? Dowiedz się z lutowym numerem Digital Camera Polska
2 luty 2018
Na sklepowe półki właśnie trafiło najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in porady na temat astrofotografii, ciekawe wywiady oraz testy najnowszego sprzętu, w tym porównanie najciekawszych aparatów na początkujących.
0
Styczniowy numer Digital Camera Polska już dostępny w sprzedaży
9 styczeń 2018
Zima nie zachęca do fotografowania, ale nie odwieszamy aparatu na kołek! Śnieżne krajobrazy to zdecydowanie jedne z najwdzięczniejszych a do ich uwieczniania zachęca laureat SWPA Frederik Buyckx.
0
Marek Piasecki „With Care“ - najnowsza publikacja Fundacji 9/11 Art Space
18 grudzień 2017
Książka „Marek Piasecki. With Care“ to kompleksowe ukazanie wszechstronnego warsztatu Marka Piaseckiego - artysty należącego do grona najwybitniejszych polskich fotografów XX wieku.
1
“Światło i cień w fotografii” - reedycja popularnego polskiego podręcznika już w sprzedaży
12 grudzień 2017
W czerwcu informowaliśmy Was o zbiórce społecznościowej Polskiego Wydawnictwa Fotograficznego, mającej na celu ponowne wydanie uznanego podręcznika autorstwa Witolda Dederki. Książka jest już dostępna w sprzedaży.
5
„Traces” - premiera pierwszej książki Weroniki Gęsickiej w Leica 6x7 Gallery Warszawa
8 grudzień 2017
Galeria Jednostka zaprasza 13 grudnia do Leica 6x7 Gallery Warszawa na polską premierę książki nagradzanej fotografki Weroniki Gęsickiej. „Traces” to zbiór fotomontaży dekonstruujących amerykańskie fotografie rodzinne z lat 50. i 60. XX wieku.
0
Czy wiesz wszystko o formacie RAW? Przekonaj się z grudniowym numerem Digital Camera Polska
7 grudzień 2017
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. testy tele-zoomów, wywiad ze światowej sławy portrecistą Platonem Antoniou, przegląd upominków pod choinkę oraz obszerny materiał poświęcony formatowi RAW.
0
Citymorphosis, czyli studium transformacji byłych komunistycznych miast
0
Historyczne zdjęcia w kolorze. Album "Retrographic" to wyjątkowa podróż w przeszłość fotografii
20 listopad 2017
Choć czerń i biel ma swój niezaprzeczalny urok, koloryzacje starych fotografii zawsze cieszą się zainteresowaniem, głównie dlatego, że nadają wydarzeniom z przeszłości bardziej rzeczywisty wymiar. Teraz kolekcję ikonicznych pokolorowanych kadrów możemy oglądać w albumie Retrographic.
1
Prawda to temat trzeciego numeru „Stron“, artystycznego zinu Kolektywu Sputnik Photos
17 listopad 2017
Już niebawem ukaże się trzeci numer Stron. Tym razem Kolektyw Sputnik Photos wraz z zaproszonymi artystami zgłębi pojęcie prawdy, postprawdy, fact-checkingu i mistyfikacji.
0
Oto kalendarz Pirelli 2018. Za zdjęcia odpowiadał mistrz portretu, Tim Walker
16 listopad 2017
Gdy na początku maja dowiedzieliśmy się, że fotografem wybranym do realizacji kalendarza Pirelli na rok 2018 został Tim Walker, wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się czegoś specjalnego. Dziś już wiemy, że warto było czekać.
7
Jak robić lepsze zdjęcia krajobrazowe? Dowiecie się z nowego numeru Digital Camera Polska
6 listopad 2017
Listopadowy numer magazynu Digital Camera Polska już w kioskach, a w nim m.in.: obszerny poradnik dotyczący na temat zdjęć pejzażowych, inspirujące wywiady, testy filtrów połówkowych i wiele innych.
0
Pomóż w wydaniu książki Damiana Chrobaka. To ponad 80 świetnych zdjęć ulicznych z Londynu
3 listopad 2017
Damian Chrobak fotografował Londyn przez 8 lat, wykonując tysiące fotografii ulicznych. Teraz, najlepsze z nich chce zebrać i wydać w autorskiej książce fotograficznej. Potrzebna jest jednak Wasza pomoc.
1
“9 bram, z powrotem ani jednej” - nadchodzi debiut książkowy Agaty Grzybowskiej
30 październik 2017
Agata Grzybowska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich fotoreporterek, przedstawia 9 historii osób, które porzucając życie w mieście wpadły w pułapkę, z której nie potrafią się wydostać. Premiera już 16 listopada.
1
Aperture wydaje kolorowanki ze zdjęciami Martina Parra
30 październik 2017
Zdjęcia Martina Parra to wyjątkowo graficzny przykład fotografii ulicznej i dokumentalnej. Teraz będziemy mogli obcować w nimi w zupełnie nowy sposób. Nakładem wydawnictwa Aperture ukazała się książka „The Martin Parr Coloring Book!” z kolorowankami przygotowanymi na podstawie jego prac.
0
Pomóż w wydaniu “najdłuższego” polskiego projektu fotograficznego. "Tramwaj" Dominika Śmiałowskiego czeka na publikację
9 październik 2017
373 zdjęcia, 1200 sportretowanych osób, prawie pół kilometra długości. “Tramwaj” Dominika Śmiałowskiego, to, jak mówi sam autor, prawdopodobnie najdłuższy zbiorowy portret Warszawiaków, który dzięki Waszej pomocy może ukazać się w formie albumu.
1