“Światło i cień w fotografii” - reedycja popularnego polskiego podręcznika już w sprzedaży
5
„Traces” - premiera pierwszej książki Weroniki Gęsickiej w Leica 6x7 Gallery Warszawa
8 grudzień 2017
Galeria Jednostka zaprasza 13 grudnia do Leica 6x7 Gallery Warszawa na polską premierę książki nagradzanej fotografki Weroniki Gęsickiej. „Traces” to zbiór fotomontaży dekonstruujących amerykańskie fotografie rodzinne z lat 50. i 60. XX wieku.
0
Czy wiesz wszystko o formacie RAW? Przekonaj się z grudniowym numerem Digital Camera Polska
7 grudzień 2017
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. testy tele-zoomów, wywiad ze światowej sławy portrecistą Platonem Antoniou, przegląd upominków pod choinkę oraz obszerny materiał poświęcony formatowi RAW.
0
Citymorphosis, czyli studium transformacji byłych komunistycznych miast
27 listopad 2017
Od Berlina, przez Warszawę i Moskwę, po Pekin. Książka fotograficzna „Citymorphosis” autorstwa Marka M. Berezowskiego to opowieść o przemianach architektonicznych miast dawnego Bloku Wschodniego. Premiera odbędzie się 6 grudnia w Warszawie.
0
Historyczne zdjęcia w kolorze. Album "Retrographic" to wyjątkowa podróż w przeszłość fotografii
20 listopad 2017
Choć czerń i biel ma swój niezaprzeczalny urok, koloryzacje starych fotografii zawsze cieszą się zainteresowaniem, głównie dlatego, że nadają wydarzeniom z przeszłości bardziej rzeczywisty wymiar. Teraz kolekcję ikonicznych pokolorowanych kadrów możemy oglądać w albumie Retrographic.
1
Prawda to temat trzeciego numeru „Stron“, artystycznego zinu Kolektywu Sputnik Photos
17 listopad 2017
Już niebawem ukaże się trzeci numer Stron. Tym razem Kolektyw Sputnik Photos wraz z zaproszonymi artystami zgłębi pojęcie prawdy, postprawdy, fact-checkingu i mistyfikacji.
0
Oto kalendarz Pirelli 2018. Za zdjęcia odpowiadał mistrz portretu, Tim Walker
16 listopad 2017
Gdy na początku maja dowiedzieliśmy się, że fotografem wybranym do realizacji kalendarza Pirelli na rok 2018 został Tim Walker, wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się czegoś specjalnego. Dziś już wiemy, że warto było czekać.
7
Jak robić lepsze zdjęcia krajobrazowe? Dowiecie się z nowego numeru Digital Camera Polska
6 listopad 2017
Listopadowy numer magazynu Digital Camera Polska już w kioskach, a w nim m.in.: obszerny poradnik dotyczący na temat zdjęć pejzażowych, inspirujące wywiady, testy filtrów połówkowych i wiele innych.
0
Pomóż w wydaniu książki Damiana Chrobaka. To ponad 80 świetnych zdjęć ulicznych z Londynu
3 listopad 2017
Damian Chrobak fotografował Londyn przez 8 lat, wykonując tysiące fotografii ulicznych. Teraz, najlepsze z nich chce zebrać i wydać w autorskiej książce fotograficznej. Potrzebna jest jednak Wasza pomoc.
1
“9 bram, z powrotem ani jednej” - nadchodzi debiut książkowy Agaty Grzybowskiej
1
Aperture wydaje kolorowanki ze zdjęciami Martina Parra
30 październik 2017
Zdjęcia Martina Parra to wyjątkowo graficzny przykład fotografii ulicznej i dokumentalnej. Teraz będziemy mogli obcować w nimi w zupełnie nowy sposób. Nakładem wydawnictwa Aperture ukazała się książka „The Martin Parr Coloring Book!” z kolorowankami przygotowanymi na podstawie jego prac.
0
Pomóż w wydaniu “najdłuższego” polskiego projektu fotograficznego. "Tramwaj" Dominika Śmiałowskiego czeka na publikację
9 październik 2017
373 zdjęcia, 1200 sportretowanych osób, prawie pół kilometra długości. “Tramwaj” Dominika Śmiałowskiego, to, jak mówi sam autor, prawdopodobnie najdłuższy zbiorowy portret Warszawiaków, który dzięki Waszej pomocy może ukazać się w formie albumu.
1
Październikowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
3 październik 2017
Na sklepowych półkach zawitał najnowszy numer magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. obszerny poradnik na temat zarabiania na fotografii, ciekawe wywiady i testy sprzętu.
1
Już w tę środę ukaże się drugi numer „Stron“ - artystycznego zinu Kolektywu Sputnik Photos
2 październik 2017
Pierwszy numer „Stron“ skupiał się na środowisku. Drugi, zgodnie z przyjętą przez Kolektyw Sputnik Photos koncepcją, również będzie tematyczny - a hasło numeru to „Obcy“.
0
Negliż - nowy kwartalnik poświęcony polskiej fotografii aktu
18 wrzesień 2017
Jeśli fotografia aktu to Wasza pasja, mamy dobrą wiadomość. Na rynku debiutuje nowy kwartalnik, którego celem jest popularyzacja polskiej niezależnej sceny fotografii aktu. Oficjalna premiera już 29 września.
0
Wrześniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży, a w nim…
14 wrzesień 2017
Okładkowy temat poświęcony sztuce edycji fotografii, wywiady z cenionymi polskimi portrecistami, obszerny poradnik dla podróżnika, czy chociażby liczne testy sprzętu fotograficznego.
0
Wiemy jak będzie wyglądał kalendarz Pirelli 2018. Zobaczcie zdjęcia z planu
9 sierpień 2017
Gdy na początku maja dowiedzieliśmy się, że fotografem wybranym do realizacji kalendarza Pirelli na rok 2018 został Tim Walker, wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się czegoś specjalnego. Dziś już wiemy, co będzie motywem przewodnim kalendarza.
0
Sierpniowe wydanie Digital Camera Polska już dostępne w sprzedaży
28 lipiec 2017
Ciepłe letnie noce bez wątpienia zachęcają do eksperymentowania, a fotografowanie po zmroku to właśnie temat najnowszego numeru. Astrofotografia to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii, ale redaktorzy Digital Camera Polska przygotowali kilka gotowych recept.
0