ZAPOWIEDŹ: Magnum Contact Sheets
0
Lux, czyli nierozerwalny związek światła i fotografii
8 luty 2017
Słowo lux w języku łacińskim oznacza światło. W swojej wieloznaczności odnosi się także do bogactwa wrażeń wizualnych i zjawisk, które dzięki światłu i wykorzystującej go fotografii stają się naszym udziałem. Premiera książki „Lux“ odbędzie się już jutro w Warszawie.
0
Lutowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
30 styczeń 2017
Już jutro do kiosków trafi najnowszy numer miesięcznika Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady eksperta na temat budowania esejów fotograficznych, wywiad z Łukaszem Ziętkiem oraz test najnowszego Olympusa E-M1 Mark II.
7
Fruit Garden - premiera książki Sputnik Photos
26 styczeń 2017
Najnowsza publikacja to kolejna odsłona realizowanego od ośmiu lat projektu, w ramach którego członkowie kolektywu fotografowali tereny byłych republik ZSRR. Premierę książki „Fruit Garden“ zaplanowano na początek lutego
0
Książka „Make love not war”, czyli Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
4 styczeń 2017
Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka – mówi Grzegorz Dembiński, autor wydanego właśnie albumu „Make love not war” poświęconego w pełni tej imprezie.
0
Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży!
2 styczeń 2017
Do salonów prasowych trafiło właśnie najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. odkrywanie tajemnic „cyfrowej ciemni”, liczne wywiady i poradniki, a także prawdziwa gratka - pełny test Nikona D5, czyli najbardziej zaawansowanej lustrzanki w historii firmy.
1
Szymon Brodziak wydaje autorski kalendarz
16 grudzień 2016
Fotografa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to w końcu jeden z najbardziej znanych polskich fotografów modowych. Teraz autor po raz pierwszy wydaje kalendarz ze swoimi pracami.
0
Pozostał tydzień na pomoc w wydaniu polskiego podręcznika na temat kompozycji. Brakuje niewiele
15 grudzień 2016
Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.
0
Tadeusz Rolke: „Fotografia to moja namiętność, pasja i powołanie“
13 grudzień 2016
„Tadeusz Rolke. Moja namiętność“ to pasjonująca biografia jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Opowiada w niej o sensie fotografii i zmieniającym się sprzęcie. Wspomina sławnych i zapomnianych ludzi, których spotykał z obu stron obiektywu. O swoich kobietach mówi szokująco szczerze, ale przecież i o sobie opowiada bez żadnej taryfy ulgowej, z imponującym dystansem.
4
“11.41” - nowa książka Michała Łuczaka i Filipa Springera. Spotkanie z autorami już w weekend
0
Grudniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży!
8 grudzień 2016
Do salonów prasowych trafiło już najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. aż 20 stron inspiracji i poradników poświęconych fotografii przyrodniczej, wywiad z Artem Wolfe oraz obszerne testy tele-zoomów i statywów.
0
Kalendarz Pirelli 2017 - zobaczcie, co nas czeka
29 listopad 2016
Osobowość, wrażliwość i odwaga w byciu sobą - w taki sposób prezentują się kobiety najnowszego kalendarza Pirelli 2017. Przed obiektywem Petera Lindbergha stanęły najznamienitsze aktorki ze świata filmu i teatru. Teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia.
1
Ludzie Nowego Jorku, czyli miliony historii godnych zapamiętania
17 listopad 2016
Już 23 listopada 2016 roku na polskim rynku ukaże się książka “Humans of New York. Ludzie Nowego Roku. Historie”, autorstwa Brandona Stantona, która przez 25 tygodni nie schodziła z listy bestsellerów dziennika New York Times.
0
Polska publikacja z nagrodą Paris Photo Aperture Foundation PhotoBook Award 2016
15 listopad 2016
Katalog „Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie” wydany przez Fundację Archeologia Fotografii został nagrodzony w konkursie Paris Photo Aperture Foundation PhotoBook Award 2016 w kategorii najlepszy katalog do wystawy fotograficznej.
0
"Stracone Terytoria. [Niekompletny] spis rzeczy" - premiera książki i spotkanie ze Sputnik Photos
3 listopad 2016
Najnowsza publikacja to kolejna odsłona realizowanego od ośmiu lat projektu, w ramach którego członkowie kolektywu fotografowali tereny byłych republik ZSRR. Premiera już w najbliższą niedzielę 6 listopada.
0
ZAPOWIEDŹ: Magnum Photobook: The Catalogue Raisonne
27 październik 2016
Na początku listopada Phaidon Press wydaje obszerny katalog albumów zawierających zdjęcia fotografów Magnum. Książkę można już zamówić w księgarni Bookoff.
0
Listopadowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
26 październik 2016
Już teraz możecie kupić listopadowe wydanie miesięcznika Digital Camera Polska, a w nim między innymi: najnowsza wystawa Ilony Szwarc, kulisy pracy nad projektem IMAGO, Zuzy Krajewskiej. Do tego liczne warsztatowe poradniki oraz test flagowego modelu Fujifilm X-T2.
0
ZAPOWIEDŹ: Mario Testino: Sir
25 październik 2016
Dla miłośników fotografii Mario Testino początek listopada będzie dobrym czasem na lekturę. Już niebawem możemy spodziewać się nowej publikacji z jego zdjęciami, tym razem skupionej na mężczyznach. “Sir” pojawi się w sprzedaży na przełomie października i listopada. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.
0