Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

“Świat w obiektywie” i “Fotografia krajobrazowa” - nowe ciekawe podręczniki do fotografii na rynku

0

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Marzec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Na sklepowe półki trafiają dwie ciekawie książki poradnikowe na temat fotografii. Najnowsza książka Scotta Kelby’ego odsłoni przed wami tajniki udanych zdjęć krajobrazowych, natomiast David DuChemin pomoże odnaleźć własną wizję i robić zdjęcia, które przykuwają uwagę.

Nakładem wydawnictwa Helion, w marcu na polskim rynku zadebiutują dwa podręczniki fotograficzne - skierowana do amatorów krajobrazu publikacja uznanego autora, Scotta Kelby’ego oraz traktująca o sztuce fotografowania książka Davida DuChemina.

"Fotografia krajobrazowa według Scotta Kelby’ego. Przewodnik krok po kroku"

Scott Kelby jest wielokrotnie nagradzanym autorem bestsellerowych książek; imponująca lista opracowanych przez niego tytułów sięga ponad 60 pozycji -- wiele z nich przyniosło mu światową sławę i zapewniło pierwsze miejsce na liście najpoczytniejszych autorów książek komputerowych na świecie. Poruszana w nich tematyka dotyczy przede wszystkim Photoshopa, edycji fotografii cyfrowych oraz nowoczesnych technologii związanych m.in. z przetwarzaniem obrazu.

Tym razem autor wziął się za temat fotografii krajobrazowej, który wyczerpuje w swojej najnowszej publikacji. Opisano tu sekrety warsztatu, sprawdzone techniki i triki profesjonalistów. Omówiono szerokie spektrum tematów, włączając kwestie potrzebnego sprzętu, ustawień aparatu fotograficznego i późniejszego edytowania zdjęć.

“Dowiesz się, jak fotografować o świcie i w nocy, jak uwieczniać strumienie i wodospady, jak poradzić sobie ze zdjęciami nocnego nieba, Drogi Mlecznej i kapitalnych panoram. Docenisz, że podręcznik jest pozbawiony zbędnej teorii, jest za to naszpikowany praktycznymi, kluczowymi w chwili robienia zdjęcia wskazówkami. Układ książki maksymalnie ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnego zagadnienia: na jednej stronie omówiono tylko jeden temat!” - zachęca wydawca.

Książka pojawi się w sprzedaży 24 marca w cenie 49 zł. Fragmenty możecie przeczytać tutaj.

“Świat w obiektywie. W poszukiwaniu wizji.”

Książka Davida DuChemina wydana została po raz pierwszy w 2009 roku i z miejsca stała się popularną, chętnie polecaną pozycją. Reedycja to przede wszystkim odswieżony design i nowsze zdjęcia, wewnątrz znajdziecie jednak to same praktyczne i przystępne podejście, które przed laty pokochali początkujący.

“Ta książka mówi o sztuce fotografowania. Choć nie brakuje tu wskazówek odnoszących się do technicznej strony robienia zdjęć, opowiada przede wszystkim o pasji fotografowania: o tym, że uchwycenie ludzi, miejsc czy kultur na obrazie udaje się tylko tym, którzy znaleźli swoją wizję i odkryli w sobie palące pragnienie pokazania własnego sposobu odbierania świata. Zainspiruje Cię do opowiedzenia swoich historii z takim zaangażowaniem i tak przekonująco, jak to jest tylko możliwe dzięki fascynującej sile fotografii. Dowiesz się, jak robić naprawdę dobre zdjęcia - dobre, czyli takie, które są wspólnym dziełem serca i umysłu, emocji i rozumu. Ale to nie wszystko, co znajdziesz w tej książce. Jest pełna barw, światła, ciepła i uczy wizualnej wrażliwości - to cechy doskonałych zdjęć!” - czytamy w opisie publikacji.

Książka dostępna jest do kupienia w cenie 59 zł. Fragmenty możecie przeczytać tutaj.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem helion.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Dzieci i młodzież PRL-u na zdjęciach fotoreportera Mirosława Stankiewicza
Dzieci i młodzież PRL-u na zdjęciach fotoreportera Mirosława Stankiewicza
W książce fotograficznej „Figle-migle” zebrano 83 czarno-białe fotografie, których bohaterami są dzieci i młodzież w latach 60. ubiegłego stulecia. Ich autorem jest...
1
0
Fotografia czy antyfotografia? - co mówią nam zdjęcia Beksińskiego, Lewczyńskiego i Schlabsa 60 lat po słynnej wystawie
Fotografia czy antyfotografia? - co mówią nam zdjęcia Beksińskiego, Lewczyńskiego i Schlabsa 60...
Najnowsza publikacja Muzeum w Gliwicach podsumowuje sympozjum zorganizowane przy okazji 60. jubileuszu przełomowej wystawy „Pokaz zamknięty”, otwierając nowe pole...
0
0
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy numer Digital Camera Polska ma wyjątkowo dwie okładki. Jedna zapowiada wywiad z Wojtkiem Wieteską, druga obszerny zbiór najlepszych zdjęć konkursu ILPOTY.
0
0
Powiązane artykuły