nauka

Wszystkie artykuły z tagiem: "nauka" w serwisie fotopolis.pl:
Fizycy opracowali formułę rozwiązującą odwieczny problem optyki
Obiektywy prawdopodobnie nie staną się przez to tańsze, ale zniknie jeden z największych problemów z jakimi borykali się ich projektanci.
8 Lip 2019
Maciej Luśtyk
2
Oto pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury
Raczej nie wygra World Press Photo, ale jego wykonanie wymagało nie lada starań.
11 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
1
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
21 Mar 2019
Maciej Luśtyk
0
Zamierzasz aplikować do ITF w Opawie? Weź udział w styczniowych konsultacjach
Instytut Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie od lat uważany jest za jedną z najlepszych szkół fotograficznych w Europie. Niestety wielu kandydatów nie przechodzi egzaminów wstępnych przez źle przygotowaną teczkę. W odpowiedzi na ten problem egzaminatorzy zapraszają na konsultacje.
19 Gru 2018
Redakcja Fotopolis
0
Naukowcy z Harvardu stworzyli nanopowłokę, która koryguje aberrację chromatyczną
Pamiętacie jeszcze metasoczewki, nad którymi pracują naukowcy z Harvardu? Na płaskie obiektywy jeszcze poczekamy, ale technologia już niedługo może być używana w celu korygowania wad optyki.
26 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
Black Friday w wydawnictwie Galaktyka - wszystkie książki 50% taniej i rabat dla naszych czytelników
Wszyscy zainteresowani książkami na temat fotografii mogą w najbliższy weekend nabyć fantastyczne tytuły z portfolio wydawnictwa Galaktyka za pół ceny. Jest też specjalna oferta dla czytelników Fotopolis.
22 Lis 2018
Redakcja Fotopolis
0
Ucz się fotografii ulicznej od fotografów Magnum Photos. Słynna agencja rusza ze swoim pierwszym internetowym kursem
Bruce Gilden, Martin Parr, Susan Maiselas czy Mark Power to tylko kilku fotografów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem w pierwszym kursie na nowej edukacyjnej platformie agencji.
21 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
Szukasz konstruktywnej krytyki? ARS to nowy serwis, w którym zdjęcia mamy móc poddać obiektywnej ocenie
Jedną z najtrudniejszych w sztuce fotograficznej jest umiejętność obiektywnego spojrzenia na własne zdjęcia. Dlatego warto pokazywać swoje zdjęcia innym. Fotograf Eric Kim stworzył serwis, w którym otrzymamy anonimowe uwagi odnośnie naszych prac.
1 Paź 2018
Maciej Luśtyk
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
21 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Kanadyjscy naukowcy opracowali technikę pozwalającą odtworzyć nawet najbardziej skorodowane dagerotypy
Pierwsza w historii technika fotograficzna oferuje wyjątkowe spojrzenie na naszą przeszłość. Z czasem niestety wiele obrazów powstałych przy jej pomocy uległo degradacji, uniemożliwiając ich odczytanie. Madalena Kozachuk z Uniwersytetu Zachodniego Ontario znalazła jednak sposób na odtworzenie nawet najbardziej zniszczonych zdjęć.
27 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0