#CreateYourLight - inspiracje Nikona na czas pandemii

0

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Przez koronawirusa wpadliście w twórczy zastój? Nikon chce rozbudzić Waszą kreatywność projektem #CreateYourLight.

„Nikon rozpoczął nowy projekt pod nazwą #CreateYourLight, który zachęca fotografów i fotoamatorów do wzięcia aparatu do ręki i dokumentowania historycznych chwil, których doświadczamy. Jednocząc fotografów pod wspólnym hasłem tej misji, Nikon ma nadzieję dać motywację i cel w momencie, gdy są nam one najbardziej potrzebne.” - czytamy w opisie przedsięwzięcia. Z czym więc dokładnie mamy do czynienia?

Podziel się własnymi doświadczeniami z życia w zamknięciu

#CreateYourLight to nowa platforma komunikacyjna, która zachęca fotografów do dzielenia się z innymi własną unikalną historią życia w zamknięciu, opowiedzianą za pomocą obrazów. Społeczność tej platformy jest otwarta na fotografów na każdym poziomie zaawansowania i każdej specjalizacji, niezależnie od tego, jakiego sprzętu fotograficznego używają. Zachęca do tworzenia zdjęć we wnętrzach w jak najbardziej kreatywny sposób, opowiadając o własnej przestrzeni.

W ramach projektu, we współpracy z ambasadorami i Akademią Nikona, na stronie przedsięwzięcia producent zamieszcza inspiracje, pomysły na zdjęcia i podpowiedzi odnośnie tego, jak skutecznie tworzyć projekty fotograficzne w domowym zaciszu. Zainteresowani otrzymają też wyzwania fotograficzne do zrealizowania.

Śledź projekt na Instagramie

Fotograf, który zechce odpowiedzieć na wyzwanie, powinien po prostu umieścić zdjęcie dokumentujące swoje własne odosobnienie na Instagramie z użyciem hasztagu #CreateYourLight. Nikon pokaże później niektóre z tych historii lub poszczególne zdjęcia na dedykowanej stronie, z intencją zorganizowania w późniejszym terminie wystawy w Nikon School w Londynie.

Więcej informacji o platformie znajdziecie pod adresem nikon.pl. Działania społeczności można śledzić także obserwując hasztag #CreateYourLight na Instagramie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Przesunięta ze względu na pandemię tegoroczna edycja Fotofestiwalu wreszcie otwiera swoje podwoje. Od dzisiaj można oglądać wystawy główne, ale weekend otwarcia będzie...
10
0
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Bieszczady to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do fotografowania i obserwowania nocnego nieba. Już 16 sierpnia zainteresowani będą mieli okazję poznać tam tajniki...
18
0
Jak przestałem się martwić i pokochałem wirusa - pokaż swojego zina lub książkę na TIFF Festival 2020
Jak przestałem się martwić i pokochałem wirusa - pokaż swojego zina lub książkę na TIFF Festival...
Organizatorzy TIFF Festiwal zapraszają wszystkich, którzy w czasie pandemii realizowali projekty fotograficzne w formie zinów i książek fotograficznych do pokazania...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)