#CreateYourLight - inspiracje Nikona na czas pandemii

0

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Przez koronawirusa wpadliście w twórczy zastój? Nikon chce rozbudzić Waszą kreatywność projektem #CreateYourLight.

„Nikon rozpoczął nowy projekt pod nazwą #CreateYourLight, który zachęca fotografów i fotoamatorów do wzięcia aparatu do ręki i dokumentowania historycznych chwil, których doświadczamy. Jednocząc fotografów pod wspólnym hasłem tej misji, Nikon ma nadzieję dać motywację i cel w momencie, gdy są nam one najbardziej potrzebne.” - czytamy w opisie przedsięwzięcia. Z czym więc dokładnie mamy do czynienia?

Podziel się własnymi doświadczeniami z życia w zamknięciu

#CreateYourLight to nowa platforma komunikacyjna, która zachęca fotografów do dzielenia się z innymi własną unikalną historią życia w zamknięciu, opowiedzianą za pomocą obrazów. Społeczność tej platformy jest otwarta na fotografów na każdym poziomie zaawansowania i każdej specjalizacji, niezależnie od tego, jakiego sprzętu fotograficznego używają. Zachęca do tworzenia zdjęć we wnętrzach w jak najbardziej kreatywny sposób, opowiadając o własnej przestrzeni.

W ramach projektu, we współpracy z ambasadorami i Akademią Nikona, na stronie przedsięwzięcia producent zamieszcza inspiracje, pomysły na zdjęcia i podpowiedzi odnośnie tego, jak skutecznie tworzyć projekty fotograficzne w domowym zaciszu. Zainteresowani otrzymają też wyzwania fotograficzne do zrealizowania.

Śledź projekt na Instagramie

Fotograf, który zechce odpowiedzieć na wyzwanie, powinien po prostu umieścić zdjęcie dokumentujące swoje własne odosobnienie na Instagramie z użyciem hasztagu #CreateYourLight. Nikon pokaże później niektóre z tych historii lub poszczególne zdjęcia na dedykowanej stronie, z intencją zorganizowania w późniejszym terminie wystawy w Nikon School w Londynie.

Więcej informacji o platformie znajdziecie pod adresem nikon.pl. Działania społeczności można śledzić także obserwując hasztag #CreateYourLight na Instagramie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)