#CreateYourLight - inspiracje Nikona na czas pandemii

0

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Przez koronawirusa wpadliście w twórczy zastój? Nikon chce rozbudzić Waszą kreatywność projektem #CreateYourLight.

„Nikon rozpoczął nowy projekt pod nazwą #CreateYourLight, który zachęca fotografów i fotoamatorów do wzięcia aparatu do ręki i dokumentowania historycznych chwil, których doświadczamy. Jednocząc fotografów pod wspólnym hasłem tej misji, Nikon ma nadzieję dać motywację i cel w momencie, gdy są nam one najbardziej potrzebne.” - czytamy w opisie przedsięwzięcia. Z czym więc dokładnie mamy do czynienia?

Podziel się własnymi doświadczeniami z życia w zamknięciu

#CreateYourLight to nowa platforma komunikacyjna, która zachęca fotografów do dzielenia się z innymi własną unikalną historią życia w zamknięciu, opowiedzianą za pomocą obrazów. Społeczność tej platformy jest otwarta na fotografów na każdym poziomie zaawansowania i każdej specjalizacji, niezależnie od tego, jakiego sprzętu fotograficznego używają. Zachęca do tworzenia zdjęć we wnętrzach w jak najbardziej kreatywny sposób, opowiadając o własnej przestrzeni.

W ramach projektu, we współpracy z ambasadorami i Akademią Nikona, na stronie przedsięwzięcia producent zamieszcza inspiracje, pomysły na zdjęcia i podpowiedzi odnośnie tego, jak skutecznie tworzyć projekty fotograficzne w domowym zaciszu. Zainteresowani otrzymają też wyzwania fotograficzne do zrealizowania.

Śledź projekt na Instagramie

Fotograf, który zechce odpowiedzieć na wyzwanie, powinien po prostu umieścić zdjęcie dokumentujące swoje własne odosobnienie na Instagramie z użyciem hasztagu #CreateYourLight. Nikon pokaże później niektóre z tych historii lub poszczególne zdjęcia na dedykowanej stronie, z intencją zorganizowania w późniejszym terminie wystawy w Nikon School w Londynie.

Więcej informacji o platformie znajdziecie pod adresem nikon.pl. Działania społeczności można śledzić także obserwując hasztag #CreateYourLight na Instagramie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcia Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
7
0
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)