Canon wkracza na rynek matryc. Czy już wkrótce zobaczymy 120-megapikselowy aparat?
0
Dobry rok Nikona. Restrukturyzacja firmy i duża sprzedaż D850 przyczyniły się do 8-krotnego wzrostu zysku
15 maj 2018
Nikon ma duże powody do radości. Firma podsumowała ostatni rok i w udostępnionym raporcie możemy wyczytać, że producent zanotował ogromny, 8-krotny wzrost zysku w skali roku.
1
To terapikselowe zdjęcie makro powstawało przez niemal 100 dni. Znajdź 60 ukrytych przedmiotów
11 maj 2018
Czy istnieje sensowna granica rozdzielczości dla aparatów fotograficznych? Zobaczcie jak wygląda zdjęcie składające się z ponad biliona pikseli.
0
Czy jesteśmy świadkami przełomu? Naukowcy opracowali technologię, która ma zmienić pracę w słabym świetle
10 maj 2018
Fotografowanie i filmowanie z ręki, bez utraty na jakości w niemal zupełnych ciemnościach? Już niebawem tak może wyglądać rzeczywistość. Naukowcom udało się stworzyć technologię, która  wykorzystuje sztuczną inteligencję pod kątem przetwarzania obrazu uchwyconego w słabym świetle. Otrzymane wyniki są zdumiewające.
2
Naukowcy dowodzą: wykonywanie i publikowanie jednego zdjęcia dziennie może poprawić nasze samopoczucie
7 maj 2018
Brytyjscy naukowcy odkryli „złożone korzyści“ związane z robieniem jednego zdjęcia dziennie i udostępnieniem go mediach społecznościowych. Główną korzyścią ma być między innymi poprawa samopoczucia. Ale na tym nie koniec.
1
Czy twoje zdjęcie zdobędzie popularność na Instagramie? Sprawdzi to sztuczna inteligencja BBC
30 kwiecień 2018
Zastanawialiście się kiedyś jakie zdjęcia powinniście wrzucać na Instagrama by wasz profil cieszył się popularnością? Teraz zrobi to za was „sztuczna inteligencja”.
1
Laureat Wildlife Photographer of the Year zdyskwalifikowany za oszustwo
30 kwiecień 2018
Marcio Cabral, zwycięzca w kategorii „zwierzęta w swoim naturalnym środowisku”, został zdyskwalifikowany przez organizatorów Wildlife Photographer of the Year. Okazało się, że jego zdjęcie „The Night Raider” prezentujące mrówkojada atakującego kopiec termitów jest zmanipulowane.
4
Czy tak szpiegowało KGB? 14-karatowy pierścień-aparat do kupienia na aukcji
26 kwiecień 2018
Jeżeli kiedykolwiek chcieliście poczuć się jak prawdziwi szpiedzy, właśnie nadarza się ku temu okazja. W serwisie eBay pojawił się rzadki aparat szpiegowski z okresu zimnej wojny. W astronomicznej cenie.
0
Flickr w rękach SmugMug
23 kwiecień 2018
SmugMug ogłosił o przejęciu od Yahoo popularnego serwisu Flickr. Ta umowa ma stworzyć „najbardziej wpływową społeczność fotograficzną na świecie“.
0
Czy Xiaomi wykupi GoPro? The Information donosi, że „coś jest na rzeczy“
1
Zobacz, jakimi aparatami wykonano zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2018. Nikon na prowadzeniu
13 kwiecień 2018
Czy marka aparatu ma znaczenie? Pewnie nie, ale dobrze wiemy jak bardzo kochacie tego typu batalie. Dlatego sprawdziliśmy czym zrobiono zwycięskie zdjęcia z tegorocznej odsłony WPP. Nie obyło się bez niespodzianek.
1
To już oficjalne - Fujifilm Neopan Acros 100 na dobre znika z rynku
9 kwiecień 2018
Firma Fujifilm oficjalnie potwierdziła, że dni Neopan Acros 100 zostały policzone. Koniec produkcji filmu ma nastąpić w październiku tego roku.
0
Czy z rynku już niedługo zniknie film Fujifilm Neopan Acros 100? Wiele na to wskazuje
3 kwiecień 2018
Miłośnicy fotografii analogowej nie mają łatwego życia. Z jednej strony na rynku pojawia się coraz więcej nowych filmów, z drugiej znikają z niego materiały, które od lat cieszyły się wśród fotografów dużą popularnością. Już niebawem uśmiercony zostać ma film Fujifilm Acros.
1
Warsztaty fotograficzne czy może nauka na własnych błędach? Zobacz, co ma większy sens
30 marzec 2018
Czy nauka wykonywania zdjęć poprawnych nie tylko od strony technicznej na własnych błędach ma sens, czy może lepiej skorzystać ze wsparcia najlepszych specjalistów w tej dziedzinie?
9
NVIDIA FastPhotoStyle to technologia, która na zdjęciach może zamienić dzień w noc
22 marzec 2018
NVIDIA zaprezentowała FastPhotoStyle - najnowszą technologię opartą o możliwości sieci neuronowych. Pozwoli ona diametralnie zmienić styl i wygląd zdjęcia na podstawie obrazu referencyjnego. Choć rozwiązanie jest w fazie testów, efekty mogą zdumiewać.
1
Transakcja życia. Pewien kolekcjoner kupił za 10 dolarów portret Jessego Jamesa wyceniony na ponad 2 mln dolarów
21 marzec 2018
XIX-wieczny portret zakupiony w serwisie eBay za jedyne 10 dolarów został uznany za niezwykle rzadkie zdjęcie rozsławionego amerykańskiego przestępcy Jessego Jamesa, które przez ekspertów wyceniono na ponad 2 000 000 dolarów.
0
Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka
19 marzec 2018
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.
0
Zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego dostępne do darmowego pobrania
15 marzec 2018
Narodowe Archiwum Cyfrowe podjęło współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach prestiżowego projektu GLAM. Umożliwia on instytucjom kultury bezpłatne udostępnianie swoich zasobów szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie.
0