Duże zmiany w World Press Photo - nowe nagrody główne, modyfikacje w kategoriach
0
Dron kontra samolot. DJI oskarża autorów testu o sianie paniki
23 październik 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
3
Lexar porzuca format XQD. Kiedy zobaczymy karty CFExpress?
22 październik 2018
Polski dystrybutor poinformował o wycofaniu się z produkcji kart XQD. Jednocześnie informuje o pracach na nośnikami CFExpress. Data ich premiery zależy jednak od producentów aparatów.
0
Upadłość producenta szkieł Meyer Optik Görlitz
18 październik 2018
W sierpniu informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która w ostatnim czasie przywróciła zza grobu takie marki jak Meyer Optik Gorlitz, Schacht czy Oprema Jena. Firma przechodzi proces upadłościowy, a osoby, które zainwestowały w sprzęt prawdopodobnie nie zobaczą ani obiektywów, ani pieniędzy.
0
Google będzie wyświetlać informacje o prawach autorskich przy wyszukiwaniu zdjęć
1 październik 2018
Google robi kolejny krok w celu ochrony praw twórców. Czy jednak będzie on miał jakikolwiek wpływ na sytuację?
0
Szukasz konstruktywnej krytyki? ARS to nowy serwis, w którym zdjęcia mamy móc poddać obiektywnej ocenie
1 październik 2018
Jedną z najtrudniejszych w sztuce fotograficznej jest umiejętność obiektywnego spojrzenia na własne zdjęcia. Dlatego warto pokazywać swoje zdjęcia innym. Fotograf Eric Kim stworzył serwis, w którym otrzymamy anonimowe uwagi odnośnie naszych prac.
0
Photokina 2018 - relacja bezpośrednia
25 wrzesień 2018
#Photokina2018 oficjalnie wystartowała! W ciągu dnia będziemy publikować tu najciekawsze rzeczy, na które natrafiliśmy na największych fotograficznych targach.
4
L-Mount - Leica, Sigma i Panasonic zawiązują kooperatywę w celu rozwoju pełnoklatkowego systemu
25 wrzesień 2018
#Photokina2018 O współpracy Leiki i Panasonika wiemy już od dawna. Teraz do tego grona dołącza Sigma, by rozwijać zaprezentowane w 2014 roku, pełnoklatkowe mocowanie L. Jeśli plotki okażą się prawdą, to na nim bazować będzie nowy, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Panasonic.
5
Nikon zaprzestaje wszelkich działań na rynku brazylijskim
19 wrzesień 2018
Pod koniec listopada 2017 roku Nikon zapowiedział zamknięcie kanałów sprzedaży internetowej w Brazylii. Teraz poinformował u zupełnym wycofaniu ze swojej działalności na tym rynku.
0
Jedno zdjęcie może zaważyć na przyszłości kolektywu iN-PUBLiC. Czy to nadal fotografia uliczna?
3
Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Tamron w Polsce
6 wrzesień 2018
Od 1 października dystrybucją obiektyw marki Tamron będzie zajmować się firma Focus Nordic, która ma wieloletnie doświadczenie na tym polu na innych rynkach europejskich.
0
Jest szansa na ratunek dla filmów typu peel-apart. Ostateczne przedsięwzięcie Floriana Kapsa
22 sierpień 2018
Gdy na początku 2016 roku Fujifilm zatrzymało produkcję ostatniego materiału natychmiastowego typu peel-apart na rynku, a próby uratowania filmu spełzły na niczym, wydawało się, że jego los jest już przesądzony. Grupa zapaleńców wierzy jednak, że jest jeszcze szansa na wznowienie produkcji i rusza z nową kampanią.
0
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 sierpień 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Kodak Ektachrome coraz bliżej. Pierwsze rolki z nowej serii trafiają do testerów
16 sierpień 2018
Wznowienie produkcji slajdów Ektachrome to jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w świecie fotografii analogowej. Po ponad półtora roku, nowe partie materiału trafiają wreszcie do pierwszych fotografów. Kiedy oficjalna premiera?
1
Przyszłość szkieł Meyer Optik Görlitz pod znakiem zapytania. Producent złożył wniosek o bankructwo
13 sierpień 2018
Udane, milionowe kampanie na Kickstarterze niekoniecznie przekładają się na sukces całej firmy. Net SE, producent, który w ostatnim czasie przywrócił z zaświatów takie marki, jak Meyer Optik Gorlitz czy Oprema Jena stoi na skraju bankructwa.
1
Trybunał sprawiedliwości UE w obronie fotografów: Każda publikacja zdjęcia wymaga zgody autora
10 sierpień 2018
W dobie internetu o kradzież zdjęcia łatwiej niż kiedykolwiek. Wiele osób wychodzi też z założenia, że skoro zdjęcie było powielane wiele razy i jest ogólnodostępne, ma prawo je wykorzystać. Nic bardziej mylnego. Na potwierdzenie mamy wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
0
Rynek aparatów zdominowany jest przez 3 firmy. Lider ma w nim prawie 50% udziałów
3 sierpień 2018
Czy pojawienie się i rosnąca popularność zaawansowanych bezlusterkowców jakkolwiek wpłynęła na układ sił na rynku fotograficznym? Japoński serwis Nikkei opublikował dane na temat procentowych udziałów poszczególnych producentów.
4
Think Tank Photo i MindShift Gear łączą siły
2 sierpień 2018
To już pewne. Think Tank Photo i MindShift Gear, znani producenci akcesoriów fotograficznych, oficjalnie połączyli swoje siły i stali się jedną wielką firmą, która ma dostarczać „wysokiej klasy innowacyjne rozwiązania“.
0