Sztuczna inteligencja NVIDIA tworzy fotorealistyczne obrazy z prostych rysunków
4
Paryżanie żądają zamknięcia popularnej ulicy dla instagramowych influencerów
11 marzec 2019
W ciągu ostatnich lat Instagram stał się najpotężniejszą platformą społecznościową, a jego komercjalizacja sprawiła, że użytkownicy zrobią wszystko w walce o perfekcyjne zdjęcia i większą widownię. Dla niektórych jednak jego popularność okazuje się prawdziwą plagą.
0
Drugie życie Meyer Optik Görlitz. Nowy właściciel przeprasza za błędy przeszłości i zapowiada nowe otwarcie
28 luty 2019
Wskrzeszenie marki Meyer Optik Görlitz to historia szybkiego wzlotu i bolesnego upadku. Teraz jednak firma wraca do gry pod nowym przewodnictwem i obiecuje szybko wymazać złe wspomnienia, które pozostawił po sobie wcześniejszy zarząd.
3
Ponury prima aprilis dla fanów analoga. 1 kwietnia Fujifilm podniesie ceny filmów o 30%
26 luty 2019
Myśleliście, że ceny filmów już są wysokie. Po pierwszym kwietnia kupując materiały Fujifilm będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Firma planuje minimum 30-procentowe podwyżki.
0
Masz konto na 500px? Twoje dane właśnie zostały zhakowane
15 luty 2019
Atak hakerski na 500px.com. Dane blisko 15 milionów użytkowników trafiły w niepowołane ręce.
2
„The Falling Soldier“ Roberta Capy - legendarne reportażowe ujęcie czy jedno z największych fotograficznych oszustw XX wieku?
12 luty 2019
Czy jedna z najbardziej ikonicznych fotografii minionego stulecia jest oszustwem? Zdania co do autentyczności „The Falling Soldier“ Roberta Capy są podzielone, a z biegiem czasu pojawia się coraz więcej głosów, że legendarny fotograf mógł upozorować kadr, który na dobre już zapisał się na kartach historii.
1
Zakrzywione matryce już niebawem w aparatach? Francuska firma chce wprowadzić je na rynek
11 luty 2019
O zakrzywionej matrycy słyszymy z różną częstotliwością już od dobrych kilku lat. Jak do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się jednak zamienić tego pomysłu w ogólnodostępny produkt. Czy ten stan rzeczy zmienią Francuzi?
0
Flickr nie usunie Twoich zdjęć. Na razie…
8 luty 2019
Czystki na darmowych kontach Flickr, które mają łącznie ponad tysiąc zdjęć lub filmów, zostały przełożone do 12 marca. Tak więc masz nieco ponad miesiąc, by uporządkować swój profil i mieć pewność, że nic z niego nie zniknie.
0
Przechowujesz zdjęcia lub filmy na Flickr? Zobacz czy serwis Ci ich nie usunie
5 luty 2019
Nie mamy dobrych wiadomości dla użytkowników, którzy na swoim darmowym koncie Flickr mają łącznie ponad tysiąc zdjęć lub filmów. Od dziś serwis zacznie kasować pliki, które przekraczają dopuszczalny limit. Wyjścia są dwa: przejście na Flickr Pro lub pobranie wybranych materiałów.
0
Zawirowania wokół Kodaka. Czy firmę czeka kolejne przejęcie?
0
Ile zarabia fotograf w Polsce? Zobacz, jak kształtowały się zarobki w branży foto w 2018 roku
4 luty 2019
Po 5 latach wspólnie z redakcją Digital Camera Polska powracamy do tematu zarobków w branży. Zobaczcie jak zmienił się krajobraz rynku fotografii zawodowej w Polsce.
4
Fotoreporterzy kontra PAP. Dziennikarze zbierają podpisy pod pismem do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych
4 luty 2019
Ciąg dalszy zamieszania wokół zwolnienia czwórki fotoreporterów z Polskiej Agencji Prasowej. Dziennikarze przygotowują pismo do Krzysztofa Czabańskiego i domagają się zwolnienia prezesa PAP.
3
Polskie standardy branży: PAP zwalnia bez słowa fotoreporterów z kilkunastoletnim stażem
1 luty 2019
Już od ponad dekady słyszymy o stale pogarszającej się sytuacji w zawodzie fotoreportera. Czy może być lepiej, skoro standardów zatrudnienia nie utrzymuje nawet państwowa Polska Agencja Prasowa?
1
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2018 roku przyznane!
1 luty 2019
Już po raz czternasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia fotograficzne minionego roku uznaliście za najlepsze.
4
Canon prognozuje, że w ciągu dwóch lat rynek aparatów skurczy się o 50%
29 styczeń 2019
Od momentu popularyzacji smartfonów rynek aparatów fotograficznych przeżywa stale pogłębiającą się zapaść. Co gorsza, nawet producenci przyznają, że przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Jak wpłynie to na wygląd rynku?
5
Apple zapłaci swoim użytkownikom za wykorzystanie zdjęć. Wreszcie
28 styczeń 2019
Jak co roku, Apple wystartowało z konkursem „Shot on iPhone”, którego celem jest pokazanie najlepszych zdjęć wykonanych smartfonami firmy. Po latach krytyki, gigant z Cupertino zdecydował się wreszcie zapłacić użytkownikom za wykorzystywane prace.
0
Nikon zakopuje topór wojenny z Zeissem i ASML. Otrzyma 150 milionów euro
25 styczeń 2019
Gdy wiosną zeszłego roku Nikon przegrał proces patentowy, który sam wytoczył, od razu zapowiedział apelację. Jak widać upór popłaca. Producent zawarł ugodę, w ramach której otrzymać ma 150 mln euro zadośćuczynienia.
0
Oto jedyne w swoim rodzaju stykówki ukazujące Marilyn Monroe podczas jej ostatniej sesji
23 styczeń 2019
Zobacz oryginalne i unikatowe stykówki ukazujące 12 zdjęć Marilyn Monroe w obiektywie legendarnego Berta Sterna podczas serii portretowej „The Last Sitting“, którą wykonano na kilka tygodni przed śmiercią słynnej aktorki.
0