DJI AeroScope - zobacz, jak działa w praktyce system monitoringu dronów
0
Polaroid idzie na wojnę z Instaksem i rzekomo żąda milionów dolarów za naruszenie znaku towarowego. Wszystko przez kształt ramki
17 listopad 2017
To w końcu musiało się wydarzyć. Według doniesień, już od roku firma Fujifilm straszona jest przez Polarodia procesem sądowym. Powód? Kwadratowy format instaksów, który naruszać ma jeden ze znaków towarowych producenta. Fujifilm szuka rozwiązania na drodze prawnej.
2
W związku ze stratami Kodak zwolni ponad 400 pracowników. O powrót Ektachrome’a mamy być jednak spokojni
16 listopad 2017
Jeszcze rok temu wydawało się, że po latach problemów Kodak wreszcie stanął na nogi. Teraz okazuje się, że firma znów przynosi straty. W związku z tym pozbędzie się prawie 10% swoich pracowników. Firma wierzy jednak w szybką poprawę sytuacji.
0
Chris Niedenthal zablokowany na facebooku za zdjęcia z Marszu Niepodległości
14 listopad 2017
Czy cenzura w mediach społecznościowych zabrnęła za daleko? Tak się może wydawać, gdy za umieszczenie zdjęć na swoim profilu karany jest jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów.
6
Łódzka filmówka udostępnia swoje archiwum. Etiudy wybitnych polskich twórców i moc inspiracji
10 listopad 2017
Szkoła filmowa w Łodzi uchodzi za jedną z najlepszych na świecie, a kończący ją operatorzy nie raz stawali za kamerą największych hollywoodzkich produkcji. Teraz możecie zobaczyć od czego zaczynali. Udostępnione niedawno archiwum szkoły to fantastyczna podróż w przeszłość rodzimej kinematografii i źródło fotograficznych inspiracji.
1
Nikon zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii
7 listopad 2017
100. rok działalności firmy z pewnością nie wygląda tak, jak życzyłby sobie tego producent. Dla Nikona to głównie czas głębokiej restrukturyzacji. Niedawno słyszeliśmy o zamknięciu fabryki w Chinach, teraz producent zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii. Co to oznacza?
0
To już oficjalne. Nikon zamyka swoją fabrykę w Chinach
30 październik 2017
Firma Nikon, za pośrednictwem swojej strony, poinformowała o likwidacji chińskiej fabryki, która produkowała niektóre kompakty, obiektywy, a także komponenty do matryc. Decyzja jest ostateczna, a odpowiednie procedury zostały już wdrożone w życie.
0
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
27 październik 2017
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
3
Terry Richardson z zakazem pracy dla Vogue oraz innych wiodących magazynów
25 październik 2017
Terry Richardson, kontrowersyjny fotograf mody, nie może już współpracować z największymi światowymi magazynami - taką informację podało The Daily Telegraph. Decyzja ta ma skutek natychmiastowy.
2
Fotograf pozywa New York Timesa. Powód? Brak stałego zatrudnienia i dyskryminacja ze względu na wiek
1
Jak skutecznie uniemożliwić wykonywanie zdjęć w niedozwolonych miejscach? Naukowcy mają na to sposób
19 październik 2017
Aparaty w smartfonach zupełnie zmieniły oblicze amatorskiej fotografii, sprawiając, że dziś zdjęcia robi naprawdę każdy. W niektórych sytuacjach stają się one jednak plagą. Dotychczas nie było skutecznego sposobu jej zapobiegnięcie, naukowcy mają jednak rozwiązanie.
3
Koniec z lataniem w niedozwolonych miejscach? DJI wprowadza system monitoringu dronów AeroScope
17 październik 2017
Z racji rosnącej popularności dronów, loty w niedozwolonych miejscach stają się coraz poważniejszym problemem. DJI chce się z tym uporać wprowadzając system, który pomoże służbom w identyfikacji łamiących przepisy użytkowników.
0
Jakub Szymczuk nowym fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
11 październik 2017
W sierpniu informowaliśmy Was o rezygnacji Andrzeja Hrechorowicza z funkcji osobistego fotografa prezydenta RP. Dziś wiemy już kto go zastąpi - wieloletni fotoreporter Gościa Niedzielnego i laureat Grand Press Photo, Jakub Szymczuk.
2
Kancelaria sejmu RP szuka oficjalnego fotografa. Aplikować można do 23 października
9 październik 2017
Masz wyższe wykształcenie, umiesz obsługiwać Photoshopa, pracować pod presją czasu i znasz się na robieniu zdjęć? Masz szansę zostać oficjalnym fotografem sejmu RP. Na zgłoszenia od kandydatów kancelaria czeka jeszcze przez 2 tygodnie.
1
Pierwsza dama internetu, czyli jak Playboy pomógł stworzyć format JPEG
6 październik 2017
Kilka dni temu zmarł Hugh Heffner, założyciel magazynu Playboy, co na nowo rozbudziło internetowe dyskusje na tematy związane z seksualnością i jej obrazowaniem. Nieważne jednak jak oceniamy czasopismo, przez przypadek przyczyniło się ono do rozwoju algorytmów odpowiedzialnych za kompresję obrazu, takich jak powszechnie używany JPEG.
0
We Francji wszedł w życie przepis nakazujący oznaczanie retuszowanych zdjęć. Za jego złamanie firmy zapłacą ponad 37 tys. euro.
3 październik 2017
Od 1 października 2017 roku we Francji zaczyna obowiązywać prawo zakazujące publikowania zdjęć, na których ciało modelki zostało widocznie zmodyfikowane, bez stosownego podpisu. Jak wpłynie to na branżę reklamową?
3
Najnowsza technologia Canona może zrewolucjonizować sposób, w jaki oglądamy wydarzenia sportowe
26 wrzesień 2017
Canon chce przekroczyć kolejne granice obrazowania. Firma pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi “wirtualne poruszanie się po boisku“ i oglądanie wydarzenia sportowego z dowolnego kąta i punktu na boisku.
2
A jednak aparat! Czy zobaczymy cyfrowy “dalmierz”? Yashica odsłoni przed nami karty już w październiku
22 wrzesień 2017
W ostatnim czasie mało która informacja cieszyła się taką popularnością, jak ta o powrocie na rynek legendarnej marki Yashica. I choć początkowo wydawało się, że było to wiele hałasu o nic, dziś wiemy już, że firma szykuje dla nas nowy aparat.
0