NVIDIA FastPhotoStyle to technologia, która na zdjęciach może zamienić dzień w noc
1
Transakcja życia. Pewien kolekcjoner kupił za 10 dolarów portret Jessego Jamesa wyceniony na ponad 2 mln dolarów
21 marzec 2018
XIX-wieczny portret zakupiony w serwisie eBay za jedyne 10 dolarów został uznany za niezwykle rzadkie zdjęcie rozsławionego amerykańskiego przestępcy Jessego Jamesa, które przez ekspertów wyceniono na ponad 2 000 000 dolarów.
0
Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka
19 marzec 2018
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.
0
Zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego dostępne do darmowego pobrania
15 marzec 2018
Narodowe Archiwum Cyfrowe podjęło współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach prestiżowego projektu GLAM. Umożliwia on instytucjom kultury bezpłatne udostępnianie swoich zasobów szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie.
0
Zobacz czym nakręcono filmy nominowane do tegorocznych Oscarów
14 marzec 2018
Czy oglądając filmy też zastanawiacie się jakim sprzętem były realizowane? Oto czym nagrywano filmy nominowane do tegorocznych Oscarów. Czy znalazło się miejsce dla filmujących aparatów?
1
Metropolitan Museum of Art udostępniło do darmowego pobrania ponad 400 tys. obrazów w wysokiej rozdzielczości
14 marzec 2018
„Met-ify the Wiki” to najnowszy projekt nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, który powstał przy współpracy z Wikipedią. Muzeum udostępniło swoje zbiory przeszło 400 tys. dzieł, w tym ikonicznych już zdjęć legend i klasyków fotografii. Wszystkie pobrane obrazy można dowolnie wykorzystywać na zasadach Creative Commons.
0
Kolejny cios w wiarygodność współczesnego reportażu. Nagradzany fotograf Sadegh Souri oskarżony o plagiat i zakłamywanie faktów
13 marzec 2018
W dobie fake newsów i wybuchających regularnie mniejszych bądź większych afer związanych z fotografią reportażowa, dziedzina ta boryka się z problemem wiarygodności. Czy kolejna tego typu historia może nas czegoś nauczyć?
4
Czy film Agfa Vista przejdzie do historii? Wszystko na to wskazuje
13 marzec 2018
„To co niektórzy słyszeli i od jakiegoś czasu przypuszczali, zostało potwierdzone przez wiarygodne źródła branżowe: Agfa Vista już nie istnieje“ - podaje serwis Japan Camera Hunter.
2
Nowy rekord. Leica z 1923 roku sprzedana za prawie 2,5 mln euro
12 marzec 2018
Dobrze wiemy, że zabytkowe aparaty i obiektywy potrafią osiągać astronomiczne ceny na różnego rodzaju aukcjach. Sprzedany właśnie prototyp Leiki ustanawia jednak pod tym względem nowy rekord.
3
Egipski fotoreporter może zostać skazany na karę śmierci za relacjonowanie antyrządowych protestów
0
Zajmujesz się reportażem? Masz szansę otrzymać aparat Light L16 w konkurencyjnej cenie i grant w wysokości 5 tys. dolarów
5 marzec 2018
Bazujący na 16 modułach aparatów, 52-megapikselowy kompakt rozbudza nasze zmysły już od ponad 2 lat. I choć cały czas nie jest dostępny w regularnej sprzedaży, już niedługo ma szansę stać się atrybutem fotoreporterów i dokumentalistów. Firma otwiera nabór do własnego kolektywu i oferuje specjalny grant.
0
Ukradła zdjęcie z galerii. Teraz chcą, by… została kuratorem
2 marzec 2018
W jednej z chorwackich galerii sztuki doszło do kradzieży fotografii. Dyrekcja prosi o pomoc w odszukaniu złodzieja, jednak nie po to, by go ukarać.
0
Przełom w dziedzinie obrazowania. Sony zaprezentowało sensor BSI CMOS z globalną migawką
19 luty 2018
Najnowsza matryca opracowana przez Sony to wysokiej czułości układ CMOS BSI z funkcją globalnej migawki, który umożliwia natychmiastowe i jednoczesne sczytywanie informacji z wszystkich pikseli sensora.
4
Candida Höfer z nagrodą Sony World Photography Awards 2018
16 luty 2018
Sony World Photography Awards przyznało prestiżową nagrodę za wybitny wkład w fotografię. Tegoroczną laureatką została Candida Höfer - niemiecka artystka należąca do światowej czołówki współczesnych fotografików.
0
Google i Getty zawiązują współpracę, by walczyć z kradzieżą zdjęć. Nadchodzą zmiany w przeglądarce
12 luty 2018
Kradzież materiałów w sieci to jeden z największych problemów współczesnego internetu, którego skutki niejednokrotnie odczuwają fotografowie. Walkę z tym procederem zapowiada Google. Czy jednak jest to w ogóle możliwe?
0
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2017 roku przyznane!
9 luty 2018
Już po raz trzynasty z rzędu, a po raz drugi wspólnie z redakcją magazynu Digital Camera Polska wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia fotograficzne minionego roku uznaliście za najlepsze.
0
Bartłomiej Jurecki z nagrodą w prestiżowym konkursie Pictures of the Year International
9 luty 2018
- To największy sukces w moim życiu - mówi fotograf, którego cykl “Twardy jak skała” zdobył właśnie 3 miejsce w kategorii portretowej jednego z najstarszych konkursów fotograficznych na świecie - Pictures of the Year International.
1
Breathe to majestat żywiołu uchwycony na filmie poklatkowym w 8K
2 luty 2018
Onieśmielają i zachwycają, a niekiedy również mrożą krew w żyłach. Takie są siły natury i żywioły nad, którymi człowiek po prostu nie ma kontroli. Jednak wygląda na to, że Mike Olbinski znalazł sposób jak je poskromić. Zobaczcie jego najnowszą produkcję Breathe - monochromatyczny timelapse w 8K.
0