Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej
0
Technologia opracowana przez NVIDIA usunie nawet największe cyfrowe szumy i artefakty z niebywałą dokładnością
11 lipiec 2018
NVIDIA zamierza zrewolucjonizować cyfrowe obrazowanie i pracę nad postprodukcją zdjęć. Zaprezentowane narzędzie bazujące na sztucznej inteligencji jest w stanie efektywnie usunąć cyfrowe szumy, znaki wodne oraz wszelkie artefakty. Udostępnione przez naukowców przykłady imponują.
3
Lexar wraca na polski rynek. Dostawy nowych serii już na początku lipca. Na Karty XQD i CFast przyjdzie nam jednak poczekać
29 czerwiec 2018
Dobra wiadomość dla fotografów przywiązanych do produktów Lexar. Po rocznej nieobecności marka oficjalnie powraca na polski rynek, a już niebawem na sklepowych półkach znajdziemy pełną ofertę najnowszych produktów.
1
Kanadyjscy naukowcy opracowali technikę pozwalającą odtworzyć nawet najbardziej skorodowane dagerotypy
27 czerwiec 2018
Pierwsza w historii technika fotograficzna oferuje wyjątkowe spojrzenie na naszą przeszłość. Z czasem niestety wiele obrazów powstałych przy jej pomocy uległo degradacji, uniemożliwiając ich odczytanie. Madalena Kozachuk z Uniwersytetu Zachodniego Ontario znalazła jednak sposób na odtworzenie nawet najbardziej zniszczonych zdjęć.
0
98% zawodowych fotografów kocha swoją pracę. A ty?
22 czerwiec 2018
Według ankiety przeprowadzonej przez serwis PolicyBee doskonała większość zawodowych fotografów jest zadowolona z wybranej przez siebie ścieżki. Z kolei ponad połowa zaczynała bez wystarczającego doświadczenia. Ale to nie jedyne ciekawe wnioski.
1
Ta matryca Canona jest 40 razy większa od pełnej klatki. Czy zobaczymy kiedyś cyfrowy wielki format?
19 czerwiec 2018
Cyfrowy wielki format to ciągle pieśń przyszłości. Czy na pewno? Canon nad tego rodzaju matrycą pracuje już od 8 lat, na razie jednak nie widzi dla niej stricte fotograficznych zastosowań.
1
Nikon przegrywa proces patentowy, który sam wytoczył. Musi zapłacić prawie pół miliona euro
13 czerwiec 2018
W zeszłym roku Nikon wytoczył sprawę sądową firmom ASML i Zeiss, które miały dopuszczać się naruszenia jednego z patentów producenta. Decyzja sądu jest jednak daleka od tego, czego oczekiwała firma.
1
Albert Watson autorem kalendarza Pirelli 2019
9 czerwiec 2018
Albert Watson już od przeszło 5 dekad znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych fotografów portretowych na świecie. Teraz stanie za sterami produkcji kolejnej edycji kalendarza Pirelli. W jakim kierunku podąży jego tegoroczna odsłona?
0
Kodak pokazuje próbne zdjęcia wykonane na slajdach Ektachrome. Czy wszystko w porządku?
6 czerwiec 2018
Na swoim facebookowym profilu Kodak zamieścił kilka zdjęć zapowiadających wyczekiwany od półtora roku slajd Ektachrome. Zdjęcia nie zachwyciły internautów.
1
Monika Milewska uczestniczką europejskiego talent show "Master of Photography"
1
W ciągu nadchodzących 3 lat Sony zamierza objąć pozycję lidera rynku aparatów
24 maj 2018
Cieszące się coraz większą popularnością aparaty Sony zdołają odebrać koszulkę lidera Canonowi? Przedstawiciele firmy twierdzą, że stanie się to już niebawem.
1
Czy już niedługo zdjęcia obrobi za nas sztuczna inteligencja? Skylum otwiera laboratorium ds. rozwiązań SI w postprodukcji
24 maj 2018
Rozwiązania z zakresu SI powoli wkraczają w każdą sferę naszego życia. Czy zawładną też fotografią? Tego chcą programiści Skylum, firmy odpowiedzialnej za takie aplikacje jak Luminar czy Aurora HDR.
0
Canon wkracza na rynek matryc. Czy już wkrótce zobaczymy 120-megapikselowy aparat?
22 maj 2018
Canon zamierza ugryźć kawałek tortu, który przywłaszczyło sobie Sony i zaczyna oferować swoje matryce zewnętrznym firmom. W ofercie znajduje się między innymi pokazywany od kilku lat 120-megapikselowy sensor, ale i inne ciekawe konstrukcje.
0
Dobry rok Nikona. Restrukturyzacja firmy i duża sprzedaż D850 przyczyniły się do 8-krotnego wzrostu zysku
15 maj 2018
Nikon ma duże powody do radości. Firma podsumowała ostatni rok i w udostępnionym raporcie możemy wyczytać, że producent zanotował ogromny, 8-krotny wzrost zysku w skali roku.
1
To terapikselowe zdjęcie makro powstawało przez niemal 100 dni. Znajdź 60 ukrytych przedmiotów
11 maj 2018
Czy istnieje sensowna granica rozdzielczości dla aparatów fotograficznych? Zobaczcie jak wygląda zdjęcie składające się z ponad biliona pikseli.
0
Czy jesteśmy świadkami przełomu? Naukowcy opracowali technologię, która ma zmienić pracę w słabym świetle
10 maj 2018
Fotografowanie i filmowanie z ręki, bez utraty na jakości w niemal zupełnych ciemnościach? Już niebawem tak może wyglądać rzeczywistość. Naukowcom udało się stworzyć technologię, która  wykorzystuje sztuczną inteligencję pod kątem przetwarzania obrazu uchwyconego w słabym świetle. Otrzymane wyniki są zdumiewające.
2
Naukowcy dowodzą: wykonywanie i publikowanie jednego zdjęcia dziennie może poprawić nasze samopoczucie
7 maj 2018
Brytyjscy naukowcy odkryli „złożone korzyści“ związane z robieniem jednego zdjęcia dziennie i udostępnieniem go mediach społecznościowych. Główną korzyścią ma być między innymi poprawa samopoczucia. Ale na tym nie koniec.
1
Czy twoje zdjęcie zdobędzie popularność na Instagramie? Sprawdzi to sztuczna inteligencja BBC
30 kwiecień 2018
Zastanawialiście się kiedyś jakie zdjęcia powinniście wrzucać na Instagrama by wasz profil cieszył się popularnością? Teraz zrobi to za was „sztuczna inteligencja”.
1