Chińczycy próbowali sprzedać zdjęcie czarnej dziury. Efekt? Jeden z największych stocków na świecie zawiesił działanie
0
Na tym ślubie zdjęcia robił robot. Czy przyszłość będzie potrzebować fotografów ślubnych?
12 kwiecień 2019
Zawód ten na pewno szybko nie umrze, roboty mają być jednak doskonałym sposobem na urozmaicenie fotograficznej oferty. Jeden z nich właśnie “obsłużył” swój pierwszy ślub.
0
Oto pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury
11 kwiecień 2019
Raczej nie wygra World Press Photo, ale jego wykonanie wymagało nie lada starań.
1
Nowy powód, by wykupić konto na flickr. Współpraca z Pixsy pomoże wyśledzić skradzione zdjęcia i odzyskać pieniądze
10 kwiecień 2019
W ostatnich latach flickr przeszedł szereg zmian, zniechęcając do siebie część użytkowników. Z krytyką spotkały się zwłaszcza powrót do płatnych profili Pro oraz zawężenie możliwość darmowych kont. Teraz jednak pojawia się nowy argument za wykupieniem subskrypcji.
1
Yashica pokazuje dwa nowe filmy oraz aparat jednorazowy. Fotografowie oburzeni
9 kwiecień 2019
Czy po spektakularnej wtopie z cyfrową adaptacją konstrukcji Electro 35 Yashica ma jeszcze szansę odzyskać dobrą reputację, którą niegdyś cieszyła się marka? Firma próbuje swoich sił w temacie fotografii analogowej, ale społeczność fotografów nie jest zachwycona.
2
Sharp dołącza do systemu Mikro Cztery Trzecie. Niebawem premiera aparatu filmującego w 8K?
4 kwiecień 2019
Podczas trwania styczniowych targów CES informowaliśmy Was o prototypie kompaktowej kamery Sharp, stworzonej w oparciu o mocowanie M43, która ma szanse namieszać na rynku wideo. Teraz już możemy być pewni, że wkrótce urządzenie trafi do sprzedaży. Firma właśnie oficjalnie dołączyła do systemu.
0
Pełnoklatkowy aparat z 16-bitową matrycą o rozdzielczości 100 Mp? Wyciekła specyfikacja nowego sensora Sony
3 kwiecień 2019
Myśleliście, że 50 megapikseli to dużo jak na pełną klatkę? Według doniesień, Sony szykuje już matryce o dwukrotnie większej rozdzielczości, która ma szansę namieszać nie tylko na rynku, fotografii, ale także w branży filmowej.
1
Getty Images pozwane za nieetyczne praktyki i sprzedawanie darmowych zdjęć
3 kwiecień 2019
Stockowy gigant na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie był już bohaterem mniejszych i większych skandali dotyczących licencjonowania fotografii. Kolejny proces wytacza firma marketingowa CixxFive Concepts, a tym razem chodzi o nieetyczne zagrania, polegające na wprowadzaniu w błąd klientów.
0
Quad Pixel AF - przełomowy autofokus opisany w nowym patencie Canona
29 marzec 2019
Oparty o technologię Dual Pixel, autofokus aparatów Canon jest jednym z najdoskonalszych tego typu systemów na rynku. Wygląda jednak na to, że już niedługo zobaczymy jego kolejne, doskonalsze wcielenie.
0
Young Poland, czyli Grand Press Photo dla młodych - ostatnie dni na zgłoszenia!
0
Muzeum Auschwitz kontra turyści - czy zdjęcia na torach to brak szacunku dla ofiar?
25 marzec 2019
Ostatnie tweety Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau odbijają się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wszystko przez apel w sprawie zdjęć pamiątkowych. Reakcje społeczności są podzielone.
2
Sztuczna inteligencja NVIDIA tworzy fotorealistyczne obrazy z prostych rysunków
20 marzec 2019
Jeśli możliwości układów SI jeszcze nie zdążyły wzbudzić w Was niepokoju, zobaczcie co potrafi nowy system opracowany przez programistów z NVIDIA. Za pomocą paru ruchów myszką można stworzyć realistycznie wyglądające nieistniejące krajobrazy.
4
Paryżanie żądają zamknięcia popularnej ulicy dla instagramowych influencerów
11 marzec 2019
W ciągu ostatnich lat Instagram stał się najpotężniejszą platformą społecznościową, a jego komercjalizacja sprawiła, że użytkownicy zrobią wszystko w walce o perfekcyjne zdjęcia i większą widownię. Dla niektórych jednak jego popularność okazuje się prawdziwą plagą.
0
Drugie życie Meyer Optik Görlitz. Nowy właściciel przeprasza za błędy przeszłości i zapowiada nowe otwarcie
28 luty 2019
Wskrzeszenie marki Meyer Optik Görlitz to historia szybkiego wzlotu i bolesnego upadku. Teraz jednak firma wraca do gry pod nowym przewodnictwem i obiecuje szybko wymazać złe wspomnienia, które pozostawił po sobie wcześniejszy zarząd.
3
Ponury prima aprilis dla fanów analoga. 1 kwietnia Fujifilm podniesie ceny filmów o 30%
26 luty 2019
Myśleliście, że ceny filmów już są wysokie? Po pierwszym kwietnia kupując materiały Fujifilm będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Firma planuje minimum 30-procentowe podwyżki.
0
Masz konto na 500px? Twoje dane właśnie zostały zhakowane
15 luty 2019
Atak hakerski na 500px.com. Dane blisko 15 milionów użytkowników trafiły w niepowołane ręce.
2
„The Falling Soldier“ Roberta Capy - legendarne reportażowe ujęcie czy jedno z największych fotograficznych oszustw XX wieku?
12 luty 2019
Czy jedna z najbardziej ikonicznych fotografii minionego stulecia jest oszustwem? Zdania co do autentyczności „The Falling Soldier“ Roberta Capy są podzielone, a z biegiem czasu pojawia się coraz więcej głosów, że legendarny fotograf mógł upozorować kadr, który na dobre już zapisał się na kartach historii.
1
Zakrzywione matryce już niebawem w aparatach? Francuska firma chce wprowadzić je na rynek
11 luty 2019
O zakrzywionej matrycy słyszymy z różną częstotliwością już od dobrych kilku lat. Jak do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się jednak zamienić tego pomysłu w ogólnodostępny produkt. Czy ten stan rzeczy zmienią Francuzi?
0