Lexar porzuca format XQD. Kiedy zobaczymy karty CFExpress?
0
Upadłość producenta szkieł Meyer Optik Görlitz
18 październik 2018
W sierpniu informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która w ostatnim czasie przywróciła zza grobu takie marki jak Meyer Optik Gorlitz, Schacht czy Oprema Jena. Firma przechodzi proces upadłościowy, a osoby, które zainwestowały w sprzęt prawdopodobnie nie zobaczą ani obiektywów, ani pieniędzy.
0
Google będzie wyświetlać informacje o prawach autorskich przy wyszukiwaniu zdjęć
1 październik 2018
Google robi kolejny krok w celu ochrony praw twórców. Czy jednak będzie on miał jakikolwiek wpływ na sytuację?
0
Szukasz konstruktywnej krytyki? ARS to nowy serwis, w którym zdjęcia mamy móc poddać obiektywnej ocenie
1 październik 2018
Jedną z najtrudniejszych w sztuce fotograficznej jest umiejętność obiektywnego spojrzenia na własne zdjęcia. Dlatego warto pokazywać swoje zdjęcia innym. Fotograf Eric Kim stworzył serwis, w którym otrzymamy anonimowe uwagi odnośnie naszych prac.
0
Photokina 2018 - relacja bezpośrednia
25 wrzesień 2018
#Photokina2018 oficjalnie wystartowała! W ciągu dnia będziemy publikować tu najciekawsze rzeczy, na które natrafiliśmy na największych fotograficznych targach.
4
L-Mount - Leica, Sigma i Panasonic zawiązują kooperatywę w celu rozwoju pełnoklatkowego systemu
25 wrzesień 2018
#Photokina2018 O współpracy Leiki i Panasonika wiemy już od dawna. Teraz do tego grona dołącza Sigma, by rozwijać zaprezentowane w 2014 roku, pełnoklatkowe mocowanie L. Jeśli plotki okażą się prawdą, to na nim bazować będzie nowy, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Panasonic.
5
Nikon zaprzestaje wszelkich działań na rynku brazylijskim
19 wrzesień 2018
Pod koniec listopada 2017 roku Nikon zapowiedział zamknięcie kanałów sprzedaży internetowej w Brazylii. Teraz poinformował u zupełnym wycofaniu ze swojej działalności na tym rynku.
0
Jedno zdjęcie może zaważyć na przyszłości kolektywu iN-PUBLiC. Czy to nadal fotografia uliczna?
14 wrzesień 2018
Jak donosi serwis The Phoblographer, przyszłość jednego z najważniejszych kolektywów skupionych wokół fotografii ulicznej wisi na włosku. Wszystko przez zdjęcie, które wywołało rozłam w jego szeregach.
3
Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Tamron w Polsce
6 wrzesień 2018
Od 1 października dystrybucją obiektyw marki Tamron będzie zajmować się firma Focus Nordic, która ma wieloletnie doświadczenie na tym polu na innych rynkach europejskich.
0
Jest szansa na ratunek dla filmów typu peel-apart. Ostateczne przedsięwzięcie Floriana Kapsa
0
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 sierpień 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Kodak Ektachrome coraz bliżej. Pierwsze rolki z nowej serii trafiają do testerów
16 sierpień 2018
Wznowienie produkcji slajdów Ektachrome to jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w świecie fotografii analogowej. Po ponad półtora roku, nowe partie materiału trafiają wreszcie do pierwszych fotografów. Kiedy oficjalna premiera?
1
Przyszłość szkieł Meyer Optik Görlitz pod znakiem zapytania. Producent złożył wniosek o bankructwo
13 sierpień 2018
Udane, milionowe kampanie na Kickstarterze niekoniecznie przekładają się na sukces całej firmy. Net SE, producent, który w ostatnim czasie przywrócił z zaświatów takie marki, jak Meyer Optik Gorlitz czy Oprema Jena stoi na skraju bankructwa.
1
Trybunał sprawiedliwości UE w obronie fotografów: Każda publikacja zdjęcia wymaga zgody autora
10 sierpień 2018
W dobie internetu o kradzież zdjęcia łatwiej niż kiedykolwiek. Wiele osób wychodzi też z założenia, że skoro zdjęcie było powielane wiele razy i jest ogólnodostępne, ma prawo je wykorzystać. Nic bardziej mylnego. Na potwierdzenie mamy wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
0
Rynek aparatów zdominowany jest przez 3 firmy. Lider ma w nim prawie 50% udziałów
3 sierpień 2018
Czy pojawienie się i rosnąca popularność zaawansowanych bezlusterkowców jakkolwiek wpłynęła na układ sił na rynku fotograficznym? Japoński serwis Nikkei opublikował dane na temat procentowych udziałów poszczególnych producentów.
4
Think Tank Photo i MindShift Gear łączą siły
2 sierpień 2018
To już pewne. Think Tank Photo i MindShift Gear, znani producenci akcesoriów fotograficznych, oficjalnie połączyli swoje siły i stali się jedną wielką firmą, która ma dostarczać „wysokiej klasy innowacyjne rozwiązania“.
0
Rok 2018 na półmetku. Ja ma się rynek fotograficzny?
1 sierpień 2018
W ostatnich latach rynek aparatów fotograficznych nieprzerwanie się kurczy. W zeszłym roku trend ten uległ jednak pewnemu spowolnieniu. Czy doczekaliśmy się stabilizacji?
0
Wiemy, jak będzie wyglądał kalendarz Pirelli 2019. Zobaczcie zdjęcia zza kulis
31 lipiec 2018
W czerwcu dowiedzieliśmy się, kto stanie za sterami kolejnej edycji kalendarza. Dziś możemy już zajrzeć za kulisy produkcji i zobaczyć, czego możemy oczekiwać. Zaskoczenie?
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!