Czy twoje zdjęcie zdobędzie popularność na Instagramie? Sprawdzi to sztuczna inteligencja BBC
1
Laureat Wildlife Photographer of the Year zdyskwalifikowany za oszustwo
30 kwiecień 2018
Marcio Cabral, zwycięzca w kategorii „zwierzęta w swoim naturalnym środowisku”, został zdyskwalifikowany przez organizatorów Wildlife Photographer of the Year. Okazało się, że jego zdjęcie „The Night Raider” prezentujące mrówkojada atakującego kopiec termitów jest zmanipulowane.
4
Czy tak szpiegowało KGB? 14-karatowy pierścień-aparat do kupienia na aukcji
26 kwiecień 2018
Jeżeli kiedykolwiek chcieliście poczuć się jak prawdziwi szpiedzy, właśnie nadarza się ku temu okazja. W serwisie eBay pojawił się rzadki aparat szpiegowski z okresu zimnej wojny. W astronomicznej cenie.
0
Flickr w rękach SmugMug
23 kwiecień 2018
SmugMug ogłosił o przejęciu od Yahoo popularnego serwisu Flickr. Ta umowa ma stworzyć „najbardziej wpływową społeczność fotograficzną na świecie“.
0
Czy Xiaomi wykupi GoPro? The Information donosi, że „coś jest na rzeczy“
16 kwiecień 2018
Już wkrótce GoPro może zostać pozyskane przez Xiaomi. Jak wynika z raportu przygotowanego przez The Information, chiński gigant przygląda się sytuacji i zamierza złożyć ofertę, która dla GoPro może okazać się propozycją nie do odrzucenia.
1
Zobacz, jakimi aparatami wykonano zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2018. Nikon na prowadzeniu
13 kwiecień 2018
Czy marka aparatu ma znaczenie? Pewnie nie, ale dobrze wiemy jak bardzo kochacie tego typu batalie. Dlatego sprawdziliśmy czym zrobiono zwycięskie zdjęcia z tegorocznej odsłony WPP. Nie obyło się bez niespodzianek.
1
To już oficjalne - Fujifilm Neopan Acros 100 na dobre znika z rynku
9 kwiecień 2018
Firma Fujifilm oficjalnie potwierdziła, że dni Neopan Acros 100 zostały policzone. Koniec produkcji filmu ma nastąpić w październiku tego roku.
0
Czy z rynku już niedługo zniknie film Fujifilm Neopan Acros 100? Wiele na to wskazuje
3 kwiecień 2018
Miłośnicy fotografii analogowej nie mają łatwego życia. Z jednej strony na rynku pojawia się coraz więcej nowych filmów, z drugiej znikają z niego materiały, które od lat cieszyły się wśród fotografów dużą popularnością. Już niebawem uśmiercony zostać ma film Fujifilm Acros.
1
Warsztaty fotograficzne czy może nauka na własnych błędach? Zobacz, co ma większy sens
30 marzec 2018
Czy nauka wykonywania zdjęć poprawnych nie tylko od strony technicznej na własnych błędach ma sens, czy może lepiej skorzystać ze wsparcia najlepszych specjalistów w tej dziedzinie?
10
NVIDIA FastPhotoStyle to technologia, która na zdjęciach może zamienić dzień w noc
1
Transakcja życia. Pewien kolekcjoner kupił za 10 dolarów portret Jessego Jamesa wyceniony na ponad 2 mln dolarów
21 marzec 2018
XIX-wieczny portret zakupiony w serwisie eBay za jedyne 10 dolarów został uznany za niezwykle rzadkie zdjęcie rozsławionego amerykańskiego przestępcy Jessego Jamesa, które przez ekspertów wyceniono na ponad 2 000 000 dolarów.
0
Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka
19 marzec 2018
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.
0
Zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego dostępne do darmowego pobrania
15 marzec 2018
Narodowe Archiwum Cyfrowe podjęło współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach prestiżowego projektu GLAM. Umożliwia on instytucjom kultury bezpłatne udostępnianie swoich zasobów szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie.
0
Zobacz czym nakręcono filmy nominowane do tegorocznych Oscarów
14 marzec 2018
Czy oglądając filmy też zastanawiacie się jakim sprzętem były realizowane? Oto czym nagrywano filmy nominowane do tegorocznych Oscarów. Czy znalazło się miejsce dla filmujących aparatów?
1
Metropolitan Museum of Art udostępniło do darmowego pobrania ponad 400 tys. obrazów w wysokiej rozdzielczości
14 marzec 2018
„Met-ify the Wiki” to najnowszy projekt nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, który powstał przy współpracy z Wikipedią. Muzeum udostępniło swoje zbiory przeszło 400 tys. dzieł, w tym ikonicznych już zdjęć legend i klasyków fotografii. Wszystkie pobrane obrazy można dowolnie wykorzystywać na zasadach Creative Commons.
0
Kolejny cios w wiarygodność współczesnego reportażu. Nagradzany fotograf Sadegh Souri oskarżony o plagiat i zakłamywanie faktów
13 marzec 2018
W dobie fake newsów i wybuchających regularnie mniejszych bądź większych afer związanych z fotografią reportażowa, dziedzina ta boryka się z problemem wiarygodności. Czy kolejna tego typu historia może nas czegoś nauczyć?
4
Czy film Agfa Vista przejdzie do historii? Wszystko na to wskazuje
13 marzec 2018
„To co niektórzy słyszeli i od jakiegoś czasu przypuszczali, zostało potwierdzone przez wiarygodne źródła branżowe: Agfa Vista już nie istnieje“ - podaje serwis Japan Camera Hunter.
2
Nowy rekord. Leica z 1923 roku sprzedana za prawie 2,5 mln euro
12 marzec 2018
Dobrze wiemy, że zabytkowe aparaty i obiektywy potrafią osiągać astronomiczne ceny na różnego rodzaju aukcjach. Sprzedany właśnie prototyp Leiki ustanawia jednak pod tym względem nowy rekord.
3