Kodak zapowiedział swoją własną kryptowalutę oraz nową platformę do ochrony zdjęć
0
GoPro na sprzedaż? Firma rezygnuje z produkcji dronów i zwalnia kolejnych pracowników
9 styczeń 2018
Ostatnie 2 lata to dla GoPro czas usilnych zmagań o utrzymanie swojej pozycji na rynku. Pasmo porażek sprawiło jednak, że firma pozbywa się niemal 1/3 siły roboczej i całkiem prawdopodobne, że zmieni także właściciela.
0
Fotograf Thomas Roma oskarżony o wykorzystywanie seksualne
5 styczeń 2018
Thomas Roma to kolejny ceniony fotograf, który został oskarżony o „niewłaściwe zachowania seksualne“.
2
Prestiżowa agencja Stockland Martel po ponad 30 latach znika z rynku
5 styczeń 2018
Renomowana nowojorska agencja Stockland Martel, która przez 34 lata reprezentowała jednych z największych fotografów w branży ogłosiła, że wraz z końcem 2017 roku została całkowicie rozwiązana.
0
Nowojorska policja prowadzi dochodzenie w sprawie Terry’ego Richardsona
4 styczeń 2018
Nieco ponad dwa miesiące temu świat obiegła informacja o zerwaniu współpracy z fotografem przez wiodące magazyny modowe. Teraz zarzutami dotyczącymi molestowania modelek zajmuje się policja.
0
Selfitis - uzależnienie od selfie sklasyfikowane jako zaburzenie psychiczne. Sprawdź czy też na nie cierpisz
28 grudzień 2017
Jeżeli zastanawialiście się, co sprawia, że niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez selfie w lustrze, mamy dla Was odpowiedź. Być może cierpią na zaburzenie o nazwie Selfitis, które przypomina inna rodzaje uzależnień.
0
Tamron uruchomi specjalny program lojalnościowy dla swoich użytkowników
28 grudzień 2017
Tamron VIP Club to najnowszy plan dla fotografów, którzy posiadają minimum cztery obiektywy producenta. Będą oni mogli skorzystać między innymi z szeregu przywilejów, zniżek, czy zaproszeń na specjalne wydarzenia Tamrona. A to nie wszystko.
1
Chcesz stać się lepszym fotografem? „52 Week Challenge“ może Ci w tym pomóc
28 grudzień 2017
Jeśli jednym z celów na nadchodzący 2018 rok jest poprawa swojego warsztatu, to całoroczne wyzwanie fotograficzne „52 Week Challenge“ jest świetnym sposobem, by każdego tygodnia pozostać zmotywowanym do działania.
0
Sztuczna inteligencja Google potrafi ocenić walory estetyczne zdjęć. Jak wpłynie to na fotografię?
27 grudzień 2017
Choć gust fotograficzny jest sprawą bardzo subiektywną, Google twierdzi, że jest w stanie nauczyć maszyn trafnej oceny walorów estetycznych zdjęć i prezentuje technologię Neural Image Assessment. Jak podobne rozwiązania wpłyną na świat fotografii?
1
Bezsprzeczna dominacja smartfonów, czyli podsumowanie mijającego 2017 roku
1
Koniec roku za pasem. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
6 grudzień 2017
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, pierwsza połowa bieżącego roku dawała jednak nadzieję na poprawę. Czy optymistyczny trend się utrzymał?
0
DJI oskarżone o szpiegostwo
4 grudzień 2017
Drony DJI „z dużym prawdopodobieństwem mogą być wykorzystywane do szpiegowania amerykańskiej infrastruktury rządowej na rzecz Chin“ - czytamy w odtajnionym raporcie Amerykańskiej Służby Celnej i Imigracyjnej. Firma DJI odpiera wszelkie zarzutu.
1
Znany fotograf Bruce Weber oskarżony przez modela o molestowanie seksualne
4 grudzień 2017
„Jak daleko chciałbyś zajść? Jak ambitny jesteś?” - miał szeptać do ucha modela Bruce Weber, wsadzając jednocześnie palce do jego ust. Ciąg dalszy serii oskarżeń, których niechlubnymi bohaterami są osoby ze świecznika świata sztuki i rozrywki.
0
Quadralite Support Program - producent lamp uruchamia program wsparcia dla fotografów
30 listopad 2017
Programy wsparcia pomagają zawodowcom w kryzysowych sytuacjach, oferując szybszy serwis czy wypożyczenie sprzętu zastępczego na czas naprawy. Z taką usługą wystartowała właśnie polska firma Quadralite.
0
Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów
28 listopad 2017
W czerwcu Micron zrezygnował z dalszej produkcji marki Lexar, stawiając jej przyszłość pod znakiem zapytania. We wrześniu Longsys Electronics poinformował o jej przejęciu, jednak komunikat ten jednak nadal nie rozwiewał najważniejszych wątpliwości - które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje i kiedy właściwie ruszy produkcja?
0
Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów
28 listopad 2017
W czerwcu Micron zrezygnował z dalszej produkcji marki Lexar, stawiając jej przyszłość pod znakiem zapytania. We wrześniu Longsys Electronics poinformował o jej przejęciu, jednak komunikat ten jednak nadal nie rozwiewał najważniejszych wątpliwości - które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje i kiedy właściwie ruszy produkcja?
0
DJI AeroScope - zobacz, jak działa w praktyce system monitoringu dronów
21 listopad 2017
W październiku firma DJI zaprezentowała AeroScope - rozwiązanie służące do identyfikacji dronów znajdujących się w pobliżu. Teraz możemy zobaczyć, jak ta technologia sprawdza się w praktyce.
0
Polaroid idzie na wojnę z Instaksem i rzekomo żąda milionów dolarów za naruszenie znaku towarowego. Wszystko przez kształt ramki
17 listopad 2017
To w końcu musiało się wydarzyć. Według doniesień, już od roku firma Fujifilm straszona jest przez Polarodia procesem sądowym. Powód? Kwadratowy format instaksów, który naruszać ma jeden ze znaków towarowych producenta. Fujifilm szuka rozwiązania na drodze prawnej.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!