98% zawodowych fotografów kocha swoją pracę. A ty?
1
Ta matryca Canona jest 40 razy większa od pełnej klatki. Czy zobaczymy kiedyś cyfrowy wielki format?
19 czerwiec 2018
Cyfrowy wielki format to ciągle pieśń przyszłości. Czy na pewno? Canon nad tego rodzaju matrycą pracuje już od 8 lat, na razie jednak nie widzi dla niej stricte fotograficznych zastosowań.
1
Nikon przegrywa proces patentowy, który sam wytoczył. Musi zapłacić prawie pół miliona euro
13 czerwiec 2018
W zeszłym roku Nikon wytoczył sprawę sądową firmom ASML i Zeiss, które miały dopuszczać się naruszenia jednego z patentów producenta. Decyzja sądu jest jednak daleka od tego, czego oczekiwała firma.
1
Albert Watson autorem kalendarza Pirelli 2019
9 czerwiec 2018
Albert Watson już od przeszło 5 dekad znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych fotografów portretowych na świecie. Teraz stanie za sterami produkcji kolejnej edycji kalendarza Pirelli. W jakim kierunku podąży jego tegoroczna odsłona?
0
Kodak pokazuje próbne zdjęcia wykonane na slajdach Ektachrome. Czy wszystko w porządku?
6 czerwiec 2018
Na swoim facebookowym profilu Kodak zamieścił kilka zdjęć zapowiadających wyczekiwany od półtora roku slajd Ektachrome. Zdjęcia nie zachwyciły internautów.
1
Monika Milewska uczestniczką europejskiego talent show "Master of Photography"
4 czerwiec 2018
Pamiętacie jeszcze o pierwszym europejskim "Mam Talent" dla fotografów? 25-letnia studentka z Polski właśnie rywalizuje w nim z 9 innymi fotografami o 100 tys. euro.
1
W ciągu nadchodzących 3 lat Sony zamierza objąć pozycję lidera rynku aparatów
24 maj 2018
Cieszące się coraz większą popularnością aparaty Sony zdołają odebrać koszulkę lidera Canonowi? Przedstawiciele firmy twierdzą, że stanie się to już niebawem.
1
Czy już niedługo zdjęcia obrobi za nas sztuczna inteligencja? Skylum otwiera laboratorium ds. rozwiązań SI w postprodukcji
24 maj 2018
Rozwiązania z zakresu SI powoli wkraczają w każdą sferę naszego życia. Czy zawładną też fotografią? Tego chcą programiści Skylum, firmy odpowiedzialnej za takie aplikacje jak Luminar czy Aurora HDR.
0
Canon wkracza na rynek matryc. Czy już wkrótce zobaczymy 120-megapikselowy aparat?
22 maj 2018
Canon zamierza ugryźć kawałek tortu, który przywłaszczyło sobie Sony i zaczyna oferować swoje matryce zewnętrznym firmom. W ofercie znajduje się między innymi pokazywany od kilku lat 120-megapikselowy sensor, ale i inne ciekawe konstrukcje.
0
Dobry rok Nikona. Restrukturyzacja firmy i duża sprzedaż D850 przyczyniły się do 8-krotnego wzrostu zysku
1
To terapikselowe zdjęcie makro powstawało przez niemal 100 dni. Znajdź 60 ukrytych przedmiotów
11 maj 2018
Czy istnieje sensowna granica rozdzielczości dla aparatów fotograficznych? Zobaczcie jak wygląda zdjęcie składające się z ponad biliona pikseli.
0
Czy jesteśmy świadkami przełomu? Naukowcy opracowali technologię, która ma zmienić pracę w słabym świetle
10 maj 2018
Fotografowanie i filmowanie z ręki, bez utraty na jakości w niemal zupełnych ciemnościach? Już niebawem tak może wyglądać rzeczywistość. Naukowcom udało się stworzyć technologię, która  wykorzystuje sztuczną inteligencję pod kątem przetwarzania obrazu uchwyconego w słabym świetle. Otrzymane wyniki są zdumiewające.
2
Naukowcy dowodzą: wykonywanie i publikowanie jednego zdjęcia dziennie może poprawić nasze samopoczucie
7 maj 2018
Brytyjscy naukowcy odkryli „złożone korzyści“ związane z robieniem jednego zdjęcia dziennie i udostępnieniem go mediach społecznościowych. Główną korzyścią ma być między innymi poprawa samopoczucia. Ale na tym nie koniec.
1
Czy twoje zdjęcie zdobędzie popularność na Instagramie? Sprawdzi to sztuczna inteligencja BBC
30 kwiecień 2018
Zastanawialiście się kiedyś jakie zdjęcia powinniście wrzucać na Instagrama by wasz profil cieszył się popularnością? Teraz zrobi to za was „sztuczna inteligencja”.
1
Laureat Wildlife Photographer of the Year zdyskwalifikowany za oszustwo
30 kwiecień 2018
Marcio Cabral, zwycięzca w kategorii „zwierzęta w swoim naturalnym środowisku”, został zdyskwalifikowany przez organizatorów Wildlife Photographer of the Year. Okazało się, że jego zdjęcie „The Night Raider” prezentujące mrówkojada atakującego kopiec termitów jest zmanipulowane.
4
Czy tak szpiegowało KGB? 14-karatowy pierścień-aparat do kupienia na aukcji
26 kwiecień 2018
Jeżeli kiedykolwiek chcieliście poczuć się jak prawdziwi szpiedzy, właśnie nadarza się ku temu okazja. W serwisie eBay pojawił się rzadki aparat szpiegowski z okresu zimnej wojny. W astronomicznej cenie.
0
Flickr w rękach SmugMug
23 kwiecień 2018
SmugMug ogłosił o przejęciu od Yahoo popularnego serwisu Flickr. Ta umowa ma stworzyć „najbardziej wpływową społeczność fotograficzną na świecie“.
0
Czy Xiaomi wykupi GoPro? The Information donosi, że „coś jest na rzeczy“
16 kwiecień 2018
Już wkrótce GoPro może zostać pozyskane przez Xiaomi. Jak wynika z raportu przygotowanego przez The Information, chiński gigant przygląda się sytuacji i zamierza złożyć ofertę, która dla GoPro może okazać się propozycją nie do odrzucenia.
1