Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w quizie i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach

Autor: Maciej Luśtyk

4 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Kontrasty T-Maxa i charakterystykę HP5 Plusa rozpoznajesz z kilometra? Spróbuj swoich sił w fotograficznym quizie. Ostrzegamy, nie będzie łatwo.

Producenci filmów analogowych przypisują swoim produktom bardzo różne możliwości.  Nie brakuje też fanatyków, którzy na internetowych forach wieszczą wyższość danego materiału nad innymi. Czy jednak finalnie jesteśmy w stanie rozpoznać jakiego filmu użyto do zrobienia danego zdjęcia?

Przekonać o tym postanowili się twórcy serwisu Analog Café. Pod adresem https://www.analog.cafe/app/what-the-film znajdziemy darmowy quiz, w którym możemy sprawdzić to, jak dobrze znamy charakterystykę danych materiałów. Podzielona na kilka poziomów trudności, gra "What The Film?!" prezentuje nam serię analogowych zdjęć i prosi o przypisanie do nich właściwego rodzaju filmu.

Przyznaję od razu, choć fotografowałem analogiem przez kilkanaście lat, sromotnie poległem (skuteczność na poziomie 30%) już na drugim etapie, gdzie przy każdym zdjęciu otrzymujemy po 5 filmów do wyboru. Ostatniego etapu, gdzie filmów do wyboru jest aż 10 nie będę nawet komentował. 

Czy będziecie lepsi? Sprawdźcie na stronie analog.cafe. Do zagrania w grę wymagana jest  darmowa rejestracja poprzez podanie adresu e-mail.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
12
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Powiązane artykuły