fotografia analogowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia analogowa" w serwisie fotopolis.pl:
Lomography B&W 100 35 mm Potsdam Kino Film to magia kina w fotograficznym wydaniu
Firma Lomography powraca z kolejnym filmem inspirowanym kinem lat 60. Tym razem producent zaprezentował monochromatyczny Potsdam, który ma dostarczyć „wspaniałych czarno-białych odcieni z ponadczasowym efektem“.
10 Sty 2019
Michał Chrzanowski
0
One Instant - natychmiastowe filmy rozdzielane powracają z zaświatów
Najpierw Impossible Project, teraz One Instant. Florian Kaps wskrzesza kolejną legendę czasów fotografii natychmiastowej. Czy jednak stworzony na nowo film typu peel-apart okaże się tak dobry jak klasyczne materiały?
7 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Tetenal w stanie niewypłacalności. Czy zagrozi to rynkowi fotografii analogowej?
Smutne wieści dla miłośników analoga. Okazuje się, że od początku października jeden z największych producentów chemii fotograficznej na świecie jest niewypłacalny. Co dalej z przyszłością firmy i fotografii analogowej?
7 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Lomography Berlin 400 Kino Film - czarno-biały film kinematograficzny w wersji 135
Lubicie czarno-białe kino? Teraz estetykę dawnych filmów będziecie mogli odtworzyć swoimi analogami, dzięki nowemu filmowi Lomography, ciętemu z materiału stworzonego na potrzeby kinematografii.
7 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
Gratka dla miłośników fotografii analogowej. Już dziś w Bydgoszczy rusza Vintage Photo Festival 2018
Czwarta edycja bydgoskiego Vintage Photo Festiwal to kilkanaście wystaw, seansy filmowe, warsztaty i premiery książek. Start już dziś w Bydgoszczy!
12 Paź 2018
Redakcja Fotopolis
0
Dzięki tym zaślepkom gorącej stopki już nigdy nie zapomnisz, jaki film włożyłeś do swojego analoga
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapomnieć, jaką czułość ISO ma film, który jakiś czas temu załadowałeś do swojego analoga? Jeśli tak, to tak proste rozwiązanie jak numeryczne zaślepki do gorącej stopki mogą być dla Ciebie pomocne.
5 Paź 2018
Michał Chrzanowski
3
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
24 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
18 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
1
Finisaż Dni Fotografii Alternatywnej - wystawa uczestników warsztatów już dziś w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia
Organizowany przez ZPAF festiwal Dni Fotografii Alternatywnej powoli dobiega końca. Jego podsumowaniem będzie wystawa uczestników warsztatów technik archaicznych i alternatywnych. Wernisaż 17 września o godzinie 19:00.
17 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Filmy i papiery fotograficzne Kentmere dostępne na polskim rynku
Kentmere to marka kierowana do osób stawiających swoje pierwsze kroki w fotografii analogowej. Za sprawą dystrybutora, firmy Medikon, w polskich sklepach znajdziemy dwa filmy czarno-białe, o czułościach ISO 100 i ISO 400 oraz papiery wielogradacyjne o dużej tolerancji.
30 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!