Oto najlepsze polskie zdjęcia sportowe minionego roku. Wyniki IV edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2017 - poznaliśmy laureatów
15 listopad 2017
Portret 16-letniego uchodźcy autorstwa Césara Dezfuli został wybrany przez jurorów najlepszą pracą tegorocznej edycji Taylor Wessing Photographic Portrait Prize.
3
Fotografia przyrody na wesoło. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2017
9 listopad 2017
Czy natura ma poczucie humoru? Zobaczcie zdjęcia finalistów tegorocznej edycji konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od trzech lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
0
The Anonymous Project - zbierają slajdy z całego świata, by stworzyć monumentalny portret minionej epoki. Dołącz i ty
3 listopad 2017
Tysiące amatorskich fotografii, pochowanych na naszych strychach i sprzedawanych za grosze na pchlich targach, to pamiętnik minionej epoki. The Anonymous Project pragnie ten pamiętnik zachować dla przyszłych pokoleń.
3
Silna, lecz bezbronna. Natura na zdjęciach zwycięzców konkursu GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017
2 listopad 2017
Zdjęcia nagrodzone w konkursie GDT EWPY 2017 to porcja ciekawych i mocnych kadrów. Po raz pierwszy w konkursie nagroda główna została przyznana dwóm fotografom. Oto najlepsze europejskie zdjęcia przyrodnicze tego roku.
0
“Sweet Dreams” - miłość, życie i śmierć, czyli alternatywne spojrzenie na stereotypy
31 październik 2017
Charlie Kwai, Chris Lee i Paul Storrie - mieszanka portretów, martwej natury i fotografii ulicznej. Tripod City, angielski kolektyw fotografów, po raz trzeci publikuje książkę fotograficzną. Tym razem opowiadają o tętniącym życiem mieście Meksyk i Guadalajara oraz zakurzonych ulicach Oaxaca i Guanajuato.
0
Siena International Photo Awards 2017 - wyniki. Wśród laureatów jest Polak
31 październik 2017
Za nami trzecia edycja Siena International Photo Awards. Jury konkursu wyłoniło, spośród prawie 50 tys. zdjęć nadesłanych przez fotografów ze 160 krajów świata, laureatów poszczególnych kategorii. Wśród nagrodzonych znalazł się także Polak - Marcin Dobas.
0
Przejmujący "pomnik gatunku" wygrywa w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2017. Zobaczcie nagrodzone prace
17 październik 2017
Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 53. edycji to nie tylko piękne kadry ale i trudne tematy.
0
“Fotograf musi być nie tylko dobrym obserwatorem, ale też psychologiem” - rozmowa z Magdą Hueckel
17 październik 2017
Jest jednym z fotografów biorących udział w projekcie „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z...”. Zapytana o błędy na sesjach mówi, że dla niej błędem jest perfekcja. Za klucz w kontaktach z drugim człowiekiem uważa nie tyle samą rozmowę, co zrozumienie. Z Magdą Hueckel, artystką wizualną, fotografką, scenografką i operatorką rozmawiamy o podejściu do fotografii portretowej.
0
Zuzanna Gąsiorowska: „Kontrast, obserwacja, człowiek, emocje - to najbardziej pociąga mnie w fotografii.”
0