Sergey Ponomarev – misja fotografa została spełniona
2
Kinowska: „Zdjęcie roku World Press Photo wkurza”
18 luty 2016
Zdjęcie Warrena Richardsona, uznane przez Jury za najlepsze zdjęcie prasowe roku 2015, denerwuje i wyprowadza z równowagi. Z kilku powodów.
1
Lifelogging - przyszłość, czy zmora fotografii?
13 wrzesień 2015
Podczas gdy największe firmy w ostatnim czasie na nowo rozpętują wojnę na megapiksele, swojego rodzaju rewolucja w fotografii może nadejść nieoczekiwanie ze strony urządzeń przeznaczonych dla blogerów. Rewolucja, która choć pozornie niewidocznia, trwa już od jakiegoś czasu. Lifelogging zakłada rejestrację naszego życia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
0
O jeden lajk za daleko
22 sierpień 2015
W ciągu ostatnich kilku dni w Polsce zdążyły wybuchnąć 2 skandale z fotografią w tle. W mediach społecznościowych kipi od głosów oburzenia - przekroczone zostały kolejne granice. Czy jednak wszyscy nie jesteśmy po trosze winni zaistniałej sytuacji?
0
Tomasz Tomaszewski w Bukowinie Tatrzańskiej z aparatem Sony A7R - zobaczcie film
29 styczeń 2015
W listopadzie 2014 Tomasz Tomaszewski odwiedził Bukowinę Tatrzańską, aby zrealizować kolejny etap projektu poświęconego góralszczyźnie. Przedstawiamy film pokazujący, jak fotograf realizował materiał za pomocą aparatu Sony A7R.
0
Tomasz Tomaszewski w Stoczni Gdańskiej z Sony A7R - zobaczcie film
23 grudzień 2014
Tomasz Tomaszewski niedawno odwiedził Stocznię Gdańską gdzie miał okazję fotografować w wymagających warunkach. Zobaczcie zdjęcia, które tam powstały i film opowiadający o kulisach ich powstania.
0
Tomasz Tomaszewski w Indonezji z Sony A7 - zobaczcie film
14 grudzień 2014
Fotograf Tomasz Tomaszewski w sierpniu tego roku miał okazję zrealizować materiał aparatem Sony A7 na wyspie Lembata, gdzie mieści się wioska rybacka, w której od kilku stuleci łowi się ryby w niezmienny, tradycyjny sposób, używając do tego łodzi wykonanych ręcznie bez użycia nawet jednego metalowego gwoździa. Zapraszamy do obejrzenia filmu, podczas którego fotograf opowiada jak aparat sprawdził się w tych trudnych atmosferycznie warunkach, takich jak: wysoka wilgotność, wszechobecna słona woda, ostre i bardzo kontrastowe światło.
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - Mniej znaczy więcej. O wpadaniu w wir..."
7 grudzień 2014
Jakoś rok temu na Festiwalu FotoArt w Bielsku-Białej uczestniczyłem w spotkaniu, którego bohaterem był Jacob Sobol. Uwagę wielu z nas przykuły jego osobiste fotografie z Grenlandii. Cykl „Sabine”, bo o nim mowa, został wykonany na kliszy negatywowej, czarno-białej, prostym aparatem point’n’shoot.
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - O amnezji"
2 listopad 2014
Dziś będzie o amnezji. Jakiś czas temu rozmawiałem z moim byłym już asystentem o roli asystenta. Piotra Orzechowskiego, zwanego najczęściej Orzechem, poznałem jeszcze w agencji Portfolio. Zwykle pracował z Robertem Wolańskim, mam wrażenie, że "wyrósł" głównie przy sesjach u Roberta, później pracował z wieloma fotografami i przy projektach z najwyższej półki, w wielu miejscach - z Nowym Jorkiem włącznie.
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - Jak wino"
0