Emil Biliński: “Coraz częściej zostawiam studyjne lampy błyskowe w domu”
0
„Fotografowanie wydaje się proste, a wcale takie nie jest” - rozmowa z Rafałem Nebelskim
31 grudzień 2017
Rok 2017 żegnamy inspirującym wywiadem z fotografem krajobrazowym, jednym ze zwycięzców tegorocznej odsłony prestiżowego konkursu ND Awards. O wyprawach na daleką północ, podejściu do natury, trudach wymagającej pracy terenowej i pasji do samej fotografii rozmawiamy z Rafałem Nebelskim.
1
"Możliwe, że po tej książce nie będę mógł więcej wjechać do Tajlandii" - rozmowa z Karolem Grygorukiem
3 grudzień 2017
Książką „I Love You Dad” autor stara się opowiedzieć o rozwarstwieniu, reżimie, post-kolonialiźmie i złożonych relacjach społecznych tego turystycznego raju. Z karolem Grygorukiem rozmawiamy o jej powstawaniu i idei całego projektu.
0
“Fotograf musi być nie tylko dobrym obserwatorem, ale też psychologiem” - rozmowa z Magdą Hueckel
17 październik 2017
Jest jednym z fotografów biorących udział w projekcie „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z...”. Zapytana o błędy na sesjach mówi, że dla niej błędem jest perfekcja. Za klucz w kontaktach z drugim człowiekiem uważa nie tyle samą rozmowę, co zrozumienie. Z Magdą Hueckel, artystką wizualną, fotografką, scenografką i operatorką rozmawiamy o podejściu do fotografii portretowej.
0
"Nie szukam momentów dobrych na fotografowanie" - rozmowa z Aleksandrą "Goldi" Godlewską
30 wrzesień 2017
Czy fotografowanie pod wodą jest dużo trudniejsze niż to "na powierzchni"? Jak znaleźć czas na robienie zdjęć w ferworze codziennych obowiązków? I wreszcie -jak to jest być kobietą w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn? O tych i innych sprawach rozmawiamy z aktorką i fotografką Aleksandrą "Goldi" Godlewską.
1
Powrót do przyszłości - rozmowa z Ryszardem Horowitzem
29 wrzesień 2017
Wyprzedzał swoje czasy tworząc nowatorskie i śmiałe kampanie reklamowe. Prekursor fotomontażu artystycznego, Ryszard Horowitz, powraca z nową sesją nawiązując do zdjęć, które wykonał dla marki Ford ponad trzy dekady temu. Wystawę "Horowitz Ford Vignale" można oglądać od dziś w warszawskim rabbithole Art Room.
3
Jak powinno wyglądać środowisko pracy fotografa? - rozmowa z Dominikiem Trojanowskim
30 sierpień 2017
O tym, czym jest i jak powinien wyglądać workspace fotografa, rozmawiamy z Dominikiem Trojanowskim, specjalistą od zarządzania barwą w firmie EIZO.
1
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem Surmanem
31 lipiec 2017
Samouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista, a od niedawna ambasador jednego z producentów. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem.
7
“Wykonanie wielu zdjęć to za mało, by powstał cykl” - wywiad z Tomaszem Böhm
18 lipiec 2017
Tomasz Böhm to polski fotograf dokumentalny, obecnie student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, członek agencji Forum oraz Picture That Warsaw. Nam opowiada o swoim podejściu do fotografii i projekcie „Mare”, czyli powstałych na Islandii, będących formą autoterapii, zdjęciach.
3
Dlaczego w fotografii warto korzystać z lamp LED? Pytamy Emila Bilińskiego
0
zamknij X
Plebiscyt 2017
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2017
Głosuj!