Paweł Piotrowski: „Najbardziej cieszą mnie zwykłe, proste chwile”
0
Justyna Zduńczyk: „Miałam wrażenie, jakby jelenie pozowały specjalnie dla mnie. To była magiczna chwila”
20 marzec 2018
Rozmawialiśmy z Justyną Zduńczyk - laureatką w sekcji Open konkursu Sony World Photography Awards 2018. Jej zdjęcie „Unexpected Meeting” wygrało w kategorii Dzika Przyroda. Ta sama fotografia została nagrodzona również w programie National Award.
13
Tomasz Tomaszewski: „Nie ma rzeczy ładnych i brzydkich”
12 marzec 2018
O istocie portretu socjologicznego, relacji formy i treści. O najnowszych projektach, potrzebie ciągłego uczenia się i obowiązku fotografowania polskich realiów rozmawialiśmy z Tomaszem Tomaszewskim.
7
„Trzymając w ręku aparat można wyrządzić bardzo wiele zła” - rozmowa z Łukaszem Bożyckim
9 marzec 2018
O łączeniu kariery naukowej z pasją fotografowania, realizowaniu marzeń, etyce fotografii przyrodniczej i sposobach na oswojenie zwierząt rozmawiamy z Łukaszem Bożyckim.
5
Jacek Bonecki: „Do lustrzanki już nie wrócę”
27 luty 2018
Jak najnowszy Fujifilm X-H1 spisuje się w trudnych warunkach? Okazję, by się o tym przekonać, miał już fotograf Jacek Bonecki, który fotografował nim ostatnią edycję Rajdu Africa Eco Race.
13
"Kiedyś zarzekałem się, że nigdy nie będę fotografował mody" - rozmowa z Arcadiusem Mauritzem
31 styczeń 2018
Jak mówi, od dziecka angażował się w działalność artystyczną. Dla fotografii porzucił pracę tłumacza. O realiach fotograficznej pracy komercyjnej, budowaniu relacji z modelem, mrokach branży modowej i odnajdywaniu siebie w portrecie rozmawiamy z Arcadiusem Mauritzem.
1
Emil Biliński: “Coraz częściej zostawiam studyjne lampy błyskowe w domu”
17 styczeń 2018
Już w najbliższą sobotę, w warszawskim Studio Bank Emil Biliński poprowadzi warsztaty, na których zademonstruje swój system pracy. Fotografa pytamy o pracę z lampami i o to, czego mogą spodziewać się uczestnicy.
0
„Fotografowanie wydaje się proste, a wcale takie nie jest” - rozmowa z Rafałem Nebelskim
31 grudzień 2017
Rok 2017 żegnamy inspirującym wywiadem z fotografem krajobrazowym, jednym ze zwycięzców tegorocznej odsłony prestiżowego konkursu ND Awards. O wyprawach na daleką północ, podejściu do natury, trudach wymagającej pracy terenowej i pasji do samej fotografii rozmawiamy z Rafałem Nebelskim.
2
"Możliwe, że po tej książce nie będę mógł więcej wjechać do Tajlandii" - rozmowa z Karolem Grygorukiem
3 grudzień 2017
Książką „I Love You Dad” autor stara się opowiedzieć o rozwarstwieniu, reżimie, post-kolonialiźmie i złożonych relacjach społecznych tego turystycznego raju. Z karolem Grygorukiem rozmawiamy o jej powstawaniu i idei całego projektu.
0
“Fotograf musi być nie tylko dobrym obserwatorem, ale też psychologiem” - rozmowa z Magdą Hueckel
0