Pierwszy paparazzo na świecie? Niecodzienne fotograficzne hobby nastolatka z XIX-wiecznej Norwegii
0
Wielkoformatowa kamera cyfrowa? Wyjątkowy projekt 18-letniego fotografa
2 styczeń 2018
Cyfrowe aparaty wielkoformatowe praktycznie nie istnieją, nie mówiąc już uzyskaniu za ich pomocą ruchomego obrazu. Dzięki pomysłowości, plastykę wielkiego formatu przełożył jednak na język filmowy 18-letni amerykański fotograf Zev Hoover.
2
Strzelaj portrety, zamiast do ludzi - sprzęt fotograficzny w niecodziennej odsłonie w projekcie Jasona Siegela
28 grudzień 2017
Zwykle sprzęt nie odgrywa głównej roli w projektach fotograficznych. Zupełnie odwrotnie sprawa ma się jednak w przypadku projektu “Shoot Portraits, Not People” fotografa Jasona Siegiela, w którym wykorzystywany jest, by nieść ważne przesłanie.
0
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
13 grudzień 2017
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
0
Nie żyje Pete Turner - ikona kolorowej fotografii
25 wrzesień 2017
Pete Turner był jednym z pierwszych mistrzów kolorowej fotografii. Amerykański fotograf przez lata zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 83 lat.
0
Przerwa na fotografię - 11 dokumentów, odsłaniających kulisy portretowania znanych osób
20 wrzesień 2017
Arte Po Polsku udostępnia za darmo kolejny cykl krótkich fotograficznych dokumentów. Tym razem jest to zapis pracy Stéphane Lavoué, który zdradza jak robił zdjęcia osobistościom ze świata polityki, sztuki i sportu.
0
Zanurz się w magiczny świat Edwarda Westona
28 sierpień 2017
Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób i gdzie dokładnie powstawały prace legendarnego Edwarda Westona? Ten film zabierze Cię w wyjątkową podróż do serca sanktuarium Westona - jego fotograficznej ciemni.
0
Wyjątkowy projekt „Ludzie Nowego Jorku“ teraz także jako program telewizyjny
25 sierpień 2017
Brandon Stanton, fotograf którego stronę śledzi ponad 18 mln ludzi, zaskoczył wszystkich. Jego fotograficzny projekt „Ludzie Nowego Jorku“ doczeka się programu telewizyjnego. Emisja pierwszego odcinka już w przyszłym tygodniu.
0
Zmarł Eugeniusz Warmiński. Legendarny polski fotoreporter sportowy miał 91 lat
18 sierpień 2017
Eugeniusz Warmiński to nestor polskiej fotografii sportowej. Przez pół wieku relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Jednak dla wielu jest znany głównie z ikonicznych już zdjęć Legii Warszawa, którą sobie ukochał.
0
Hawana oczami fotograf Sary Caron - 10 krótkich dokumentów opisujących kubańskie społeczeństwo
0