Nie żyje Yannis Behrakis - grecki fotograf, laureat Pulitzera i członek agencji Reuters
0
Oscary już w niedzielę. Oto przypomnienie wszystkich filmów, które zdobyły nagrodę za najlepsze zdjęcia
22 luty 2019
Ponoć jednym z lepszych sposobów na rozwinięcie fotograficznego oka jest studiowanie obrazów i filmów. A jak już oglądać, to te najlepsze. Oto szybki przekrój przez największe osiągnięcia kinematografii.
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 luty 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Tak wygrywa się 70 tys. złotych przy pomocy GoPro
28 styczeń 2019
Przy okazji premiery modelu HERO7 Black, GoPro wystartowało z konkursem na najlepsze ujęcia, w którym pula nagród wynosiła milion dolarów. Zobaczcie co zrobił filmowiec Chris Rogers, by znaleźć się w gronie zwycięzców.
1
Nadchodzi film o kultowym fotografie Robercie Mapplethorpie. Zobaczcie zwiastun
9 styczeń 2019
Jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych fotografów XX wieku doczekał się fabularnego filmu biograficznego. Premiera już wiosną.
0
Od matematyka do jednego z najbardziej wpływowych fotografów na świecie. Albert Watson opowiada o swoim życiu i twórczości
19 grudzień 2018
Autor ponad 100 okładek Vouge, twórca ponadczasowych portretów. Zobaczcie inspirujące wystąpienie Alberta Watsona podczas tegorocznej konferencji Adobe Max.
0
Jonathon Keats naświetla 1000-letnie ekspozycje, by uchwycić na zdjęciach zmiany klimatyczne
26 październik 2018
To z pewnością jeden z najbardziej niecodziennych projektów fotograficznych, z jakimi mieliśmy styczność. Artysta i filozof Jonathon Keats rozpoczął naświetlanie 1000-letnich ekspozycji amerykańskiego jeziora Tahoe.
0
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 sierpień 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 sierpień 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Nie żyje David Goldblatt - ikona afrykańskiej fotografii. Miał 87 lat
0