FOTOFESTIWAL 2016: Adél Koleszár  – wiara zrodzona z przemocy
0
Mathew Brady –  fotograf niczym malarz na polu bitwy
1 czerwiec 2016
Wielu historyków uważa, że zwłoki żołnierzy „układano” do zdjęć, by estetyzować i uatrakcyjniać wizualnie obraz, czyniąc go formalnie podobnym do malarskich scen batalistycznych.
0
Polski street: Ania Kłosek
21 kwiecień 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Thomas Struth – uważny obserwator
8 kwiecień 2016
Jego twórczość odzwierciedla zamiłowanie do miejskiego krajobrazu i dokumentowania zmieniających się warunków życia społeczeństwa.  Struth od lat portretuje relacje między ludźmi a światem przez nich stworzonym.
0
Polski street: Paweł Piotrowski
4 marzec 2016
Ten młody fotograf doskonale wyłapuje wielkomiejską atmosferę. Jego zdjęcia skupiają się na człowieku i pokazują intymny wręcz kontakt człowieka z miastem.
0
“Sól Ziemi” - film o Sebastião Salgado, którego nie możesz przegapić
21 październik 2015
Już za niespełna dwa dni do polskich kin wejdzie “Sól Ziemi” - opowieści o ikonie współczesnej fotografii dokumentalnej Sebastiao Salgado.
0
Zmarł warszawski fotograf Konrad Pustoła
14 październik 2015
W wieku zaledwie 39 lat zmarł warszawski fotograf Konrad Pustoła. Autor wielu projektów fotograficznych, w których ukazywał sytuację społeczno-ekonomiczną naszego kraju. Laureat między innymi I Nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii "Świat, w którym żyjemy". Wiadomość o śmierci artysty przekazała rodzina.
0
Paweł Krok w finale konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2015
14 wrzesień 2015
Miło nam poinformować, że polski fotograf Paweł Krok zakwalifikował się do finału prestiżowego konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year, organizowanego przez Royal Observatory Greenwitch i program BBC Sky. Fotograf ma szansę na zdobycie głównej nagrody w kategorii Best Newcomer.
0
Piotr Pietryga - finalista konkursu Hasselblad Masters 2016
3 lipiec 2015
Miło nam poinformować, że polski fotograf Piotr Petryga znalazł się w finale konkursu Hasselblad Masters 2016. Jego zdjęcie zostało odznaczone w kategorii portretowej. Na wybrane prace można głosować za pośrednictwem strony internetowej konkursu.
0
Karol Pałka nagrodzony w konkursie PX3, Prix de la Photographie Paris
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!