Zobacz, jak powstawały ręcznie kolorowane fotografie sprzed lat
0
Poznaj kulisy pracy najlepszych fotografów wojennych w dokumencie “Conflict”
28 lipiec 2016
Fotografia wojenna fascynuje i przeraża, od lat rozbudzając zmysły osób zajmujących się reportażem. Wielu chciałoby jej spróbować, ale czy gra jest warta świeczki? Zobaczcie, co na temat swojej pracy mają do powiedzenia najlepsi współcześni fotografowie wojenni.
0
Sylwetki pionierów fotografii w animowanych filmach krótkometrażowych
15 czerwiec 2016
Nauka przychodzi najłatwiej, gdy podana jest w przystępnej formie. Teraz o pionierach fotografii i ich dokonaniach możecie dowiedzieć się z animacji stworzonych na zlecenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco.
1
FOTOFESTIWAL 2016: Adél Koleszár  – wiara zrodzona z przemocy
4 czerwiec 2016
Adél Koleszár to prawdziwe odkrycie – młoda artystka w swoich projektach koncentruje się na grupach marginalizowanych, ich statusie mentalnym i kulturowym oraz warunkach życia. Jej zdjęcia będzie można zobaczyć podczas zbliżającego się Fotofestiwalu w Łodzi.
0
Mathew Brady –  fotograf niczym malarz na polu bitwy
1 czerwiec 2016
Wielu historyków uważa, że zwłoki żołnierzy „układano” do zdjęć, by estetyzować i uatrakcyjniać wizualnie obraz, czyniąc go formalnie podobnym do malarskich scen batalistycznych.
0
Polski street: Ania Kłosek
21 kwiecień 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Thomas Struth – uważny obserwator
8 kwiecień 2016
Jego twórczość odzwierciedla zamiłowanie do miejskiego krajobrazu i dokumentowania zmieniających się warunków życia społeczeństwa.  Struth od lat portretuje relacje między ludźmi a światem przez nich stworzonym.
0
Polski street: Paweł Piotrowski
4 marzec 2016
Ten młody fotograf doskonale wyłapuje wielkomiejską atmosferę. Jego zdjęcia skupiają się na człowieku i pokazują intymny wręcz kontakt człowieka z miastem.
0
“Sól Ziemi” - film o Sebastião Salgado, którego nie możesz przegapić
21 październik 2015
Już za niespełna dwa dni do polskich kin wejdzie “Sól Ziemi” - opowieści o ikonie współczesnej fotografii dokumentalnej Sebastiao Salgado.
0
Zmarł warszawski fotograf Konrad Pustoła
0