Flanersi - nowy kolektyw uliczny
0
Nie żyje Krzysztof Miller – jeden z najwybitniejszych polskich fotoreporterów
9 wrzesień 2016
Zawodowo związany przede wszystkim z Gazetą Wyborczą. Ceniony fotoreporter, znany głównie ze zdjęć dokumentujących strefy konfliktów. Krzysztof Miller zmarł tragicznie w wieku 54 lat.
1
Nie żyje Marc Riboud, jeden z legendarnych przedstawicieli złotej ery fotografii
31 sierpień 2016
„We wszystkim widział dobro“ - mówią o nim jego przyjaciele. Legendarny francuski fotograf i wieloletni członek agencji Magnum zmarł dziś w Paryżu. Miał 93 lata.
0
Nie żyje Andrzej Georgiew, jeden z czołowych polskich portrecistów
29 sierpień 2016
Dziś w wieku 53 lat zmarł Andrzej Georgiew - słynny portrecista aktorów, pisarzy, muzyków, celebrytów oraz ludzi biznesu.
1
7 złotych rad Jimmy'ego Nelsona, fotografa National Geographic [wideo]
23 sierpień 2016
Przez ostatnie 31 lat podróżował i dokumentował najwspanialsze zakątki naszej planety. Teraz Jimmy Nelson, fotograf NatGeo, podzieli się z Wami siedmioma inspirującymi lekcjami, które warto zapamiętać na całe życie.
0
Zobacz, jak wygląda praca fotosisty na planach hollywoodzkich produkcji
19 sierpień 2016
Zawód fotosisty wielu fotografom może wydawać się pracą marzeń. To jednak ogromna odpowiedzialność i konieczność bycia przygotowanym w każdej sytuacji. Poznajcie Aidana Monaghana, który pracował między innymi na planach filmów “Marsjanin” i “High-Rise”.
0
Poznajcie Dilisha Parekha, właściciela największej na świecie kolekcji aparatów
18 sierpień 2016
Wszyscy lubimy stare aparaty, dla niektórych stają się one jednak całym życiem. Poznajcie Dilisha Parekha, który w swojej kolekcji ma ich ponad 4500.
1
Zobacz, jak powstawały ręcznie kolorowane fotografie sprzed lat
16 sierpień 2016
Na początku XX wieku, gdy fotografia jeszcze raczkowała, ręcznie kolorowane zdjęcia były popularnym prezentem wśród klasy średniej, ale technika ta funkcjonowała jeszcze kilka dekad później. Poznajcie Grace Rawson, która w latach 50. pracowała jako profesjonalna kolorystka.
0
Poznaj kulisy pracy najlepszych fotografów wojennych w dokumencie “Conflict”
28 lipiec 2016
Fotografia wojenna fascynuje i przeraża, od lat rozbudzając zmysły osób zajmujących się reportażem. Wielu chciałoby jej spróbować, ale czy gra jest warta świeczki? Zobaczcie, co na temat swojej pracy mają do powiedzenia najlepsi współcześni fotografowie wojenni.
0
Sylwetki pionierów fotografii w animowanych filmach krótkometrażowych
1