Poznajcie Dilisha Parekha, właściciela największej na świecie kolekcji aparatów
1
Zobacz, jak powstawały ręcznie kolorowane fotografie sprzed lat
16 sierpień 2016
Na początku XX wieku, gdy fotografia jeszcze raczkowała, ręcznie kolorowane zdjęcia były popularnym prezentem wśród klasy średniej, ale technika ta funkcjonowała jeszcze kilka dekad później. Poznajcie Grace Rawson, która w latach 50. pracowała jako profesjonalna kolorystka.
0
Poznaj kulisy pracy najlepszych fotografów wojennych w dokumencie “Conflict”
28 lipiec 2016
Fotografia wojenna fascynuje i przeraża, od lat rozbudzając zmysły osób zajmujących się reportażem. Wielu chciałoby jej spróbować, ale czy gra jest warta świeczki? Zobaczcie, co na temat swojej pracy mają do powiedzenia najlepsi współcześni fotografowie wojenni.
0
Sylwetki pionierów fotografii w animowanych filmach krótkometrażowych
15 czerwiec 2016
Nauka przychodzi najłatwiej, gdy podana jest w przystępnej formie. Teraz o pionierach fotografii i ich dokonaniach możecie dowiedzieć się z animacji stworzonych na zlecenie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco.
1
FOTOFESTIWAL 2016: Adél Koleszár  – wiara zrodzona z przemocy
4 czerwiec 2016
Adél Koleszár to prawdziwe odkrycie – młoda artystka w swoich projektach koncentruje się na grupach marginalizowanych, ich statusie mentalnym i kulturowym oraz warunkach życia. Jej zdjęcia będzie można zobaczyć podczas zbliżającego się Fotofestiwalu w Łodzi.
0
Mathew Brady –  fotograf niczym malarz na polu bitwy
1 czerwiec 2016
Wielu historyków uważa, że zwłoki żołnierzy „układano” do zdjęć, by estetyzować i uatrakcyjniać wizualnie obraz, czyniąc go formalnie podobnym do malarskich scen batalistycznych.
0
Polski street: Ania Kłosek
21 kwiecień 2016
Ania Kłosek jest fotografką-podróżniczką. Ze swoich podróży nie przywozi jednak typowych turystycznych kadrów. Gdziekolwiek jest, zawsze poluje na niebanalne zdjęcia uliczne.
2
Thomas Struth – uważny obserwator
8 kwiecień 2016
Jego twórczość odzwierciedla zamiłowanie do miejskiego krajobrazu i dokumentowania zmieniających się warunków życia społeczeństwa.  Struth od lat portretuje relacje między ludźmi a światem przez nich stworzonym.
0
Polski street: Paweł Piotrowski
4 marzec 2016
Ten młody fotograf doskonale wyłapuje wielkomiejską atmosferę. Jego zdjęcia skupiają się na człowieku i pokazują intymny wręcz kontakt człowieka z miastem.
0
“Sól Ziemi” - film o Sebastião Salgado, którego nie możesz przegapić
0