Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

0

Autor: Michał Chrzanowski

19 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

W wieku 66 lat zmarł Chuck Westfall, prawdziwa legenda branży fotograficznej. Fotograf przez dziesięciolecia był związany z firmą Canon, dla której pracował jako przedstawiciel techniczny i doradca.

Chuck Westfall zwany również jako „Mr. Canon“ to osoba dobrze znana w świecie fotografii - zwłaszcza jego technicznych aspektów. Uzyskał dyplom z fotografii w Rochester Institute of Technology. Przez 10 lat zajmował się fotografią komercyjną. Jednak w 1982 roku dołączył do firmy Canon, dla której przez dekady pracował jako doradca i przedstawiciel techniczny.

Westfall miał wpływ na rozwój najbardziej znanych cyfrowych aparatów fotograficznych. W 1994 roku pomógł firmie Canon i Kodak w opracowaniu pionierskiej linii cyfrowych lustrzanek EOS-DCS. Później pomagał Canonowi w opracowywaniu wiodących na rynku aparatów cyfrowych zarówno dla konsumentów, jak i dla profesjonalistów.

fot. Nancy Winnings

- Chuck był niezwykły ze względu na wyjątkowo wysoki szacunek. Japońska i amerykańska kultura oraz style zarządzania bardzo się od siebie różnią. Rzadko zdarza się, aby ktoś tak dokładnie łączył te podziały, zdobywając głęboki szacunek japońskiego kierownictwa w taki sposób, jaki Chuck z pewnością to zrobił - pisze Dave Etchells z The Imaging Resource. - Pozostawia on po sobie spuściznę w nowoczesnym przemyśle fotograficznym. Będzie go głęboko brakowało wszystkim, którzy go znali osobiście lub poprzez jego cichy, ale autorytatywny głos w imieniu firmy Canon.

Wiadomość o odejściu Chucka Westfalla ogłosiła Nancy Winnings, jego siostra: „Ten łagodny człowiek zmarł. Był kochającym synem, mężem, ojcem, bratem i przyjacielem.“ Chuck Westfall miał 66 lat.

zdjęcie główne: bazuje na fotografii wykonanej przez Nancy Winnings

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Drony FPV to już nie tylko wyścigowe zabawki i coraz częściej sięgają po nie także filmowcy. Oto przykład tego, na co są w stanie pozwolić w rękach wprawnego...
21
2
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców...
8
0
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
Fundacja Helmuta Newtona poinformowała o śmierci June Newton. Słynna aktora i fotografka tworząca pod pseudonimem Alice Springs zmarła 9 kwietnia w wieku 97 lat w swoim domu w Monte Carlo
78
0