Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

W wieku 66 lat zmarł Chuck Westfall, prawdziwa legenda branży fotograficznej. Fotograf przez dziesięciolecia był związany z firmą Canon, dla której pracował jako przedstawiciel techniczny i doradca.

Chuck Westfall zwany również jako „Mr. Canon“ to osoba dobrze znana w świecie fotografii - zwłaszcza jego technicznych aspektów. Uzyskał dyplom z fotografii w Rochester Institute of Technology. Przez 10 lat zajmował się fotografią komercyjną. Jednak w 1982 roku dołączył do firmy Canon, dla której przez dekady pracował jako doradca i przedstawiciel techniczny.

Westfall miał wpływ na rozwój najbardziej znanych cyfrowych aparatów fotograficznych. W 1994 roku pomógł firmie Canon i Kodak w opracowaniu pionierskiej linii cyfrowych lustrzanek EOS-DCS. Później pomagał Canonowi w opracowywaniu wiodących na rynku aparatów cyfrowych zarówno dla konsumentów, jak i dla profesjonalistów.

fot. Nancy Winnings

- Chuck był niezwykły ze względu na wyjątkowo wysoki szacunek. Japońska i amerykańska kultura oraz style zarządzania bardzo się od siebie różnią. Rzadko zdarza się, aby ktoś tak dokładnie łączył te podziały, zdobywając głęboki szacunek japońskiego kierownictwa w taki sposób, jaki Chuck z pewnością to zrobił - pisze Dave Etchells z The Imaging Resource. - Pozostawia on po sobie spuściznę w nowoczesnym przemyśle fotograficznym. Będzie go głęboko brakowało wszystkim, którzy go znali osobiście lub poprzez jego cichy, ale autorytatywny głos w imieniu firmy Canon.

Wiadomość o odejściu Chucka Westfalla ogłosiła Nancy Winnings, jego siostra: „Ten łagodny człowiek zmarł. Był kochającym synem, mężem, ojcem, bratem i przyjacielem.“ Chuck Westfall miał 66 lat.

zdjęcie główne: bazuje na fotografii wykonanej przez Nancy Winnings

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0