Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

W wieku 66 lat zmarł Chuck Westfall, prawdziwa legenda branży fotograficznej. Fotograf przez dziesięciolecia był związany z firmą Canon, dla której pracował jako przedstawiciel techniczny i doradca.

Chuck Westfall zwany również jako „Mr. Canon“ to osoba dobrze znana w świecie fotografii - zwłaszcza jego technicznych aspektów. Uzyskał dyplom z fotografii w Rochester Institute of Technology. Przez 10 lat zajmował się fotografią komercyjną. Jednak w 1982 roku dołączył do firmy Canon, dla której przez dekady pracował jako doradca i przedstawiciel techniczny.

Westfall miał wpływ na rozwój najbardziej znanych cyfrowych aparatów fotograficznych. W 1994 roku pomógł firmie Canon i Kodak w opracowaniu pionierskiej linii cyfrowych lustrzanek EOS-DCS. Później pomagał Canonowi w opracowywaniu wiodących na rynku aparatów cyfrowych zarówno dla konsumentów, jak i dla profesjonalistów.

fot. Nancy Winnings

- Chuck był niezwykły ze względu na wyjątkowo wysoki szacunek. Japońska i amerykańska kultura oraz style zarządzania bardzo się od siebie różnią. Rzadko zdarza się, aby ktoś tak dokładnie łączył te podziały, zdobywając głęboki szacunek japońskiego kierownictwa w taki sposób, jaki Chuck z pewnością to zrobił - pisze Dave Etchells z The Imaging Resource. - Pozostawia on po sobie spuściznę w nowoczesnym przemyśle fotograficznym. Będzie go głęboko brakowało wszystkim, którzy go znali osobiście lub poprzez jego cichy, ale autorytatywny głos w imieniu firmy Canon.

Wiadomość o odejściu Chucka Westfalla ogłosiła Nancy Winnings, jego siostra: „Ten łagodny człowiek zmarł. Był kochającym synem, mężem, ojcem, bratem i przyjacielem.“ Chuck Westfall miał 66 lat.

zdjęcie główne: bazuje na fotografii wykonanej przez Nancy Winnings

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0