Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

Nie żyje Chuck Westfall - ikona branży fotograficznej

W wieku 66 lat zmarł Chuck Westfall, prawdziwa legenda branży fotograficznej. Fotograf przez dziesięciolecia był związany z firmą Canon, dla której pracował jako przedstawiciel techniczny i doradca.

Chuck Westfall zwany również jako „Mr. Canon“ to osoba dobrze znana w świecie fotografii - zwłaszcza jego technicznych aspektów. Uzyskał dyplom z fotografii w Rochester Institute of Technology. Przez 10 lat zajmował się fotografią komercyjną. Jednak w 1982 roku dołączył do firmy Canon, dla której przez dekady pracował jako doradca i przedstawiciel techniczny.

Westfall miał wpływ na rozwój najbardziej znanych cyfrowych aparatów fotograficznych. W 1994 roku pomógł firmie Canon i Kodak w opracowaniu pionierskiej linii cyfrowych lustrzanek EOS-DCS. Później pomagał Canonowi w opracowywaniu wiodących na rynku aparatów cyfrowych zarówno dla konsumentów, jak i dla profesjonalistów.

fot. Nancy Winnings

- Chuck był niezwykły ze względu na wyjątkowo wysoki szacunek. Japońska i amerykańska kultura oraz style zarządzania bardzo się od siebie różnią. Rzadko zdarza się, aby ktoś tak dokładnie łączył te podziały, zdobywając głęboki szacunek japońskiego kierownictwa w taki sposób, jaki Chuck z pewnością to zrobił - pisze Dave Etchells z The Imaging Resource. - Pozostawia on po sobie spuściznę w nowoczesnym przemyśle fotograficznym. Będzie go głęboko brakowało wszystkim, którzy go znali osobiście lub poprzez jego cichy, ale autorytatywny głos w imieniu firmy Canon.

Wiadomość o odejściu Chucka Westfalla ogłosiła Nancy Winnings, jego siostra: „Ten łagodny człowiek zmarł. Był kochającym synem, mężem, ojcem, bratem i przyjacielem.“ Chuck Westfall miał 66 lat.

zdjęcie główne: bazuje na fotografii wykonanej przez Nancy Winnings

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
17 Lip 2019
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.
0
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
4
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0