“Nie każda krytyka jest warta uwagi” - rozmowa z Tymonem Markowskim
0
Neil Kryszak: „Wszystko, co tworzę, to czysta ekspresja”
16 maj 2017
Neil Kryszak to młody artysta z Nowego Jorku, mieszkający obecnie w Los Angeles. Jego dziadkowie pochodzą z Polski. Kryszak zajmuje się produkcją muzyki, fotografią i filmem - bardzo pociąga go surrealistyczna, egzotyczna estetyka, zarówno na polu sztuk wizualnych jak i muzycznych.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2017: Loulou D’aki, „Make a wish“
16 maj 2017
Co roku w Grand Prix Fotofestiwal nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam projekty każdego z tegorocznych finalistów. Oto pierwszy z wyłonionych cykli - „Make a wish“ autorstwa szwedzkiej dokumentalistki, Loulou D’aki.
0
W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej
16 maj 2017
Dzika przyroda to jeden z najwdzięczniejszych tematów zdjęciowych. Ale fotografia przyrodnicza to coś znacznie więcej niż tylko piękne kadry. Zobaczcie ten wyjątkowy dokument o młodym belgijskim fotografie Michelu D’Oultremont.
1
Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942
12 maj 2017
To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.
0
Kieszonkowa armata - o doświadczeniach z M.Zuiko 300 mm f/4 IS PRO opowiada Marcin Dobas
11 maj 2017
Zdaniem niektórych nowa „trzysetka” Olympusa to wystarczający powód, by przesiąść się na system Micro 4/3. O swoich wrażeniach z użytkowania tego szkła opowiedział nam fotograf National Geographic, Marcin Dobas.
0
Matt Henry: „Wszystko, co robię wymaga ogromnego wysiłku“
9 maj 2017
Matt Henry, z pochodzenia Walijczyk, w swoich zdjęciach lawiruje między odniesieniami do amerykańskiej fotografii, kina i literatury, budując klimatyczne sceny niczym z lat 60. i 70. XX w. Każde powstałe zdjęcie to efekt wieloetapowej pracy, o której autor postanowił nam opowiedzieć.
3
„Można się odciąć, tylko czy to ma sens?” - rozmowa z Pawłem Fabjańskim
8 maj 2017
„Odczyt nastąpi automatycznie” to tytuł najnowszej wystawy jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych fotografów reklamowych, który znalazł receptę na połączenie komercji ze sztuką. O jej idei, wszechobecnej inwigilacji, eksploatacji stylów i inspiracjach rozmawiamy z Pawłem Fabjańskim.
0
“To miasto jest baśnią” - Sankt Petersburg oczami utalentowanego Alexandra Petrosyana
5 maj 2017
Do fotografii ciągnęło go już od czasów nastoletnich - jako czternastolatek dostał pierwszy aparat, z którym nie rozstaje się do dziś. Alexander Petrosyan z natury jest  obserwatorem. Od wielu lat przez wizjer aparatu podgląda codzienność rosyjskich ulic.
1
Podejdź owada - jak fotografować przyrodę w skali makro opowiada Przemek Michalak
0