film analogowy

Wszystkie artykuły z tagiem: "film analogowy" w serwisie fotopolis.pl:
Lomography B&W 100 35 mm Potsdam Kino Film to magia kina w fotograficznym wydaniu
Firma Lomography powraca z kolejnym filmem inspirowanym kinem lat 60. Tym razem producent zaprezentował monochromatyczny Potsdam, który ma dostarczyć „wspaniałych czarno-białych odcieni z ponadczasowym efektem“.
10 Sty 2019
Michał Chrzanowski
0
Lomography Berlin 400 Kino Film - czarno-biały film kinematograficzny w wersji 135
Lubicie czarno-białe kino? Teraz estetykę dawnych filmów będziecie mogli odtworzyć swoimi analogami, dzięki nowemu filmowi Lomography, ciętemu z materiału stworzonego na potrzeby kinematografii.
7 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
Dzięki tym zaślepkom gorącej stopki już nigdy nie zapomnisz, jaki film włożyłeś do swojego analoga
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapomnieć, jaką czułość ISO ma film, który jakiś czas temu załadowałeś do swojego analoga? Jeśli tak, to tak proste rozwiązanie jak numeryczne zaślepki do gorącej stopki mogą być dla Ciebie pomocne.
5 Paź 2018
Michał Chrzanowski
3
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
24 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
18 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
1
Filmy i papiery fotograficzne Kentmere dostępne na polskim rynku
Kentmere to marka kierowana do osób stawiających swoje pierwsze kroki w fotografii analogowej. Za sprawą dystrybutora, firmy Medikon, w polskich sklepach znajdziemy dwa filmy czarno-białe, o czułościach ISO 100 i ISO 400 oraz papiery wielogradacyjne o dużej tolerancji.
30 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
CineStill Df96 pozwoli ci wywołać czarno-białe filmy w jednej kąpieli, w ciągu 3 minut. Do tego może być wykorzystywany wielokrotnie
Fotografia analogowa wraca do łask, praca w ciemni ciągle jednak budzi w początkujących grozę. Z najnowszym wywoływaczem CineStiil wołanie filmów stanie się tak proste, jak to tylko możliwe.
20 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Kono! Rekorder i Monolit 64 - nowe filmy w ofercie
Na rynku pojawiły się dwie nowe pozycje dla fanatyków fotografii analogowej. Filmy Kono! Rekorder i Monolit 64 to czarno-białe materiały o niskiej czułości, cięte z błon tworzonych na potrzeby niezwiązane z tradycyjną fotografią.
7 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Kodak pokazuje próbne zdjęcia wykonane na slajdach Ektachrome. Czy wszystko w porządku?
Na swoim facebookowym profilu Kodak zamieścił kilka zdjęć zapowiadających wyczekiwany od półtora roku slajd Ektachrome. Zdjęcia nie zachwyciły internautów.
6 Cze 2018
Maciej Luśtyk
1
Zobacz, jak własnoręcznie wykonać stykówkę
Wywołałeś film i zastanawiasz się co dalej? Najprostszym, najszybszym i najtańszym sposobem na zorientowanie się, które kadry są udane jest wykonanie stykówki. Możesz to zrobić we własnym domu.
6 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!