LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie

Autor: Maciej Luśtyk

9 Lipiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.

Szukacie idealnego filmu do uchwycenia wakacyjnych chwil w ciekawym klimacie? Już niebawem do sklepów trafi najnowszy film Lomography, który powinien spodobać się wszystkim, którzy szukają filmów o jak najbardziej nostalgiczny charakterze.

Portrety skąpane w ciepłym świetle

LomoChrome Color ’92 Sun-kissed obiecuje drobne ziarno i mocno „analogowy” klimat zdjęć, z widocznie podbitymi żółtymi i pomarańczowymi tonami, które pozwolą ładnie wydobyć koloryt skóry. Tak, by wszystkie zdjęcia wyglądały jak wykonywane podczas złotej godziny. To wszystko w uniwersalne czułości ISO 400, która choć w mocnym świetle będzie wymagała wchodzenia na wysokie wartości przysłony to pozwoli swobodnie fotografować także we wnętrzach i okolicach zmroku.

Co ważne, nowy film oferowany jest w szerokiej ofercie formatów, od standardowych rolek 35 mm, poprzez średnioformatowy standard 120 aż po kompaktowy format 110 (16 mm). Film przeznaczony jest do wołania w standardowym procesie C-41.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej kilka oficjalnych zdjęć przykładowych, udostępnionych przez producenta. Niestety nie są to skany w dużej rozdzielczości.

Z opisu i zdjęć nowy LomoChrome Color ’92 Sun-kissed wygląda nieco jak Kodak Portra dla ubogich. Ale przy cenie startowej na poziomie 13 euro za rolkę, może to być dokładnie to, czego potrzebujemy.

Cena i dostępność

Film LomoChrome Color ’92 Sun-kissed dostępny jest do zamawiania ze sklepu Lomography w cenach 12,9 euro (rolka 35 mm, 36 klatek), 11,90 euro (rolka 120) i 8,90 euro (rolka 110, 24 klatki).

Więcej informacji znajdziecie na stronie lomography.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
Tuby świetlne Quadralite QLTP 10% taniej
Tuby świetlne Quadralite QLTP 10% taniej
Dystrybutor lamp Quadralite informuje o czasowej promocji na tuby LED z serii QLTP. Do 20 lipca kupicie je z 10-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)