Lomography Babylon Kino B&W ISO 13 - niska czułość i szeroka tonalność. Zapowiada się na kolejny ciekawy materiał

Autor: Maciej Luśtyk

15 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Raptem dwa tygodnie temu Lomography prezentowało film Fantôme, a już teraz powraca z kolejną nowością. Kolejny film cięty z błon tworzonych na potrzeby kinematografii to niskoczuły materiał Babylon Kino, który charakteryzować ma się drobnym ziarnem i szerokim zakresem dynamicznym.

Lomography Babylon Kino B&W ISO 13 to już drugi ultraniskoczuły film w „filmowej” serii Kino, która tworzona jest na bazie niemieckich materiałów tworzonych z myślą o filmowcach. Oczywiście producent nie zdradza oryginalnego pochodzenia filmu, ale możemy spodziewać się, że mamy do czynienia z jakimś starym materiałym Agfy.

Bogactwo detali, delikatny kontrast i szeroki zakres dynamiczny

W odróżnieniu jednak od kontrastowego filmu Fantôme, który zadebiutował niespełna trzy tygodnie temu, nowa błona, oprócz niskiej czułości oferować ma także bardzo szeroki zakres dynamiczny tak, by „uchwycić najbardziej emocjonujące momenty życia w pełny detali ale zarazem subtelny sposób”. Producent obiecuje też niską ziarnistość i dużą rozdzielczość filmu.

A jak wygląda to w praktyce? O tym możecie przekonać się oglądając zdjęcie przykładowe, udostępnione przez producenta.

Zdjęcia przykładowe

 

Jako że jest to film o dosyć niestandardowej czułości, producent udostępnia tabelę, która ułatwi dobór właściwej ekspozycji w aparatach, które nie pozwalają na tak precyzyjny dobór ustawień ISO.

Oprócz tego, Lomography udostępnia także tabelę czasów wołania dla poszczególnych wywoływaczy.

Cena i dostępność

Film dostępny jest do kupienia w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 7,12 euro (około 35 zł) za rolkę, minimalne zamówienie to jednak 5 rolek filmu (35,60 euro).

Więcej informacji o filmie znajdziecie pod adresem lomography.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)