Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go polepszyć.

Lomography Berlin Kino B&W to film monochromatyczny o czułości ISO 400, inspirowany nowym kinem niemieckim lat 60. XX wieku, który odznaczać ma się dużym zakresem tonalnym, delikatnym kontrastem, dużą szczegółowością i charakterystycznym ziarnem.

Producent obiecuje, że formuła filmu została dopracowana i oferować ma teraz jeszcze lepszą tonalność, a także lepiej poddawać się forsowaniu. Według Lomography film można forsować do czułości ISO 3200 bez widocznej utraty szczegółowości.

Szczerze mówiąc nie wiemy jak Lomography udało się udoskonalić formułę emulsji skoro poprzednia wersja filmu wydawała się być materiałem ciętym ze starego filmu Agfy, produkowanego na potrzeby kinematografii, ale wierzymy, że nie są to słowa rzucane na wiatr. Być może firma trafiła zwyczajnie na nowszą partię tego materiału.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych, wykonanych nowym filmem.

Oficjalne zdjęcia przykładowe do pobrania:

Cena i dostępność

Film Lomography Berlin Kino B&W (2019) dostępny jest w przedsprzedaży, w cenie 8,90 euro za rolkę. Minimalne zamówienie to jednak 5 rolek filmu, czyli około 390 zł. Wysyłka realizowana będzie w listopadzie 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lomography.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)