Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła

Autor: Maciej Luśtyk

11 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go polepszyć.

Lomography Berlin Kino B&W to film monochromatyczny o czułości ISO 400, inspirowany nowym kinem niemieckim lat 60. XX wieku, który odznaczać ma się dużym zakresem tonalnym, delikatnym kontrastem, dużą szczegółowością i charakterystycznym ziarnem.

Producent obiecuje, że formuła filmu została dopracowana i oferować ma teraz jeszcze lepszą tonalność, a także lepiej poddawać się forsowaniu. Według Lomography film można forsować do czułości ISO 3200 bez widocznej utraty szczegółowości.

Szczerze mówiąc nie wiemy jak Lomography udało się udoskonalić formułę emulsji skoro poprzednia wersja filmu wydawała się być materiałem ciętym ze starego filmu Agfy, produkowanego na potrzeby kinematografii, ale wierzymy, że nie są to słowa rzucane na wiatr. Być może firma trafiła zwyczajnie na nowszą partię tego materiału.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych, wykonanych nowym filmem.

Oficjalne zdjęcia przykładowe do pobrania:

Cena i dostępność

Film Lomography Berlin Kino B&W (2019) dostępny jest w przedsprzedaży, w cenie 8,90 euro za rolkę. Minimalne zamówienie to jednak 5 rolek filmu, czyli około 390 zł. Wysyłka realizowana będzie w listopadzie 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lomography.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)