Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła

0
Maciej Luśtyk
11 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go polepszyć.

Lomography Berlin Kino B&W to film monochromatyczny o czułości ISO 400, inspirowany nowym kinem niemieckim lat 60. XX wieku, który odznaczać ma się dużym zakresem tonalnym, delikatnym kontrastem, dużą szczegółowością i charakterystycznym ziarnem.

Producent obiecuje, że formuła filmu została dopracowana i oferować ma teraz jeszcze lepszą tonalność, a także lepiej poddawać się forsowaniu. Według Lomography film można forsować do czułości ISO 3200 bez widocznej utraty szczegółowości.

Szczerze mówiąc nie wiemy jak Lomography udało się udoskonalić formułę emulsji skoro poprzednia wersja filmu wydawała się być materiałem ciętym ze starego filmu Agfy, produkowanego na potrzeby kinematografii, ale wierzymy, że nie są to słowa rzucane na wiatr. Być może firma trafiła zwyczajnie na nowszą partię tego materiału.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych, wykonanych nowym filmem.

Oficjalne zdjęcia przykładowe do pobrania:

Cena i dostępność

Film Lomography Berlin Kino B&W (2019) dostępny jest w przedsprzedaży, w cenie 8,90 euro za rolkę. Minimalne zamówienie to jednak 5 rolek filmu, czyli około 390 zł. Wysyłka realizowana będzie w listopadzie 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lomography.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły