Silbersalz35 - magia kina w twoim analogu

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli w pogoni za filmowym klimatem sięgacie po klisze Cinestill, sprawdźcie ofertę niemieckiej firmy Silbersalz. W ramach jednej usługi otrzymacie zestaw filmów oraz usługę wołania w specjalnym filmowym procesie i profesjonalne skany.

Pomysł na wykorzystanie materiałów używanych w kinematografii na potrzeby fotografii małoobrazkowej nie jest nowy. Wystarczy wspomnieć tutaj chociażby ofertę amerykańskiej firmy Cinestill. Usługa oferowana przez sąsiadów zza naszej zachodniej granicy przenosi jednak tę koncepcję na wyższy poziom.

Silbersalz35 to coś więcej niż tylko filmy cięte z błony przygotowanej na potrzeby produkcji kinowych. To kompleksowa usługa stworzona przez specjalistów z branży, która ma sprawić, że nasze analogowe zdjęcia będą charakteryzować się kolorystyką, jaką znamy z klasycznych hollywoodzkich produkcji, a zarazem będą odznaczać się lepszą jakością niż te wykonane przy pomocy konkurencyjnych pozycji Cinestill.

Jak to działa?

Już sama oferta filmów Silbersalz35 daje nam spore pole manewru. W katalogu znajdziemy 4 filmy przygotowane na bazie materiału Kodak Vision3, o czułościach ISO 50, ISO 200, ISO 250 i ISO 500, występujące w dwóch wariantach kolorystycznych. Filmy o czułościach ISO 50 i ISO 250 stworzone zostały do pracy w świetle dziennym, z kolei dwie pozostałe pozycje przeznaczone są do użycia w warunkach światła żarowego.

Do tego, w odróżnieniu od filmów Cinestill, błony Silbersalz35 nie zostały zaadaptowane do wywoływania w standardowym procesie C-41, który to według producenta degraduje kolor i obniża kontrastowość filmu. Zamiast tego, w cenie filmu firma oferuje także usługi wołania w profesjonalnym filmowym procesie ECN2 oraz skanowania (16-bitowe TIFF-y w rozdzielczości 21 Mp). Wystarczy tylko odesłać naświetlony firmy na adres firmy.

Jeżeli jesteście ciekawi jak prezentują się zdjęcia wykonane na kliszach Silbesalz35, zerknijcie na poniższe zdjęcia przykładowe.

{$in-article-newsletter}

Ile kosztuje usługa Silbersalz35?

Teraz kwestia najważniejsza, czyli cena. Jest drogo, ale nie aż tak jak można by się było spodziewać. Usługa obejmująca 4 rolki filmów po 36 klatek, specjalny futerał oraz voucher na wywoływanie i skanowanie kosztuje 39 euro (około 165 zł). Jeśli negatywy chcielibyśmy otrzymać z powrotem, należy doliczyć dodatkowe 10 euro. Biorąc pod uwagę, że 1 rolka filmy Cinestill na polskim rynku kosztuje około 50 zł, wygląda to świetnie.

Niestety finalny koszt usługi znacznie podnoszą koszty wysyłki, które w przypadku zamówienia do Polski wynoszą aż 24 euro. Warto jednak wspomnieć, że firma znajduje się stosunkowo blisko nas (Stuttgart) i umożliwia darmowy odbiór osobisty. Zorganizowanie transportu prawdopodobnie nie będzie więc stanowić dużego problemu dla zaradnego polskiego odbiorcy. W tańszej przesyłce może pomóc także rodzina, lub znajomi mieszkający w Niemczech. Koszt wysyłki na terenie kraju to raptem 4 euro.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem silbersalz35.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)