film

Wszystkie artykuły z tagiem: "film" w serwisie fotopolis.pl:
Fujifilm Neopan 100 Acros II - powrót kultowego filmu w nowej odsłonie
Na początku ubiegłego roku Fujifilm poinformowało o wycofaniu z produkcji popularnego filmu Neopan Acros 100, co nie spodobało się wielu fanom analoga. Jednak teraz firma obiecuje nową odsłonę monochromatycznej kliszy, która ma odznaczać się wyjątkową wyrazistością i delikatnym ziarnem.
11 Cze 2019
Michał Chrzanowski
1
„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin
Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!
25 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
0
"Jestem na planie od rana do wieczora" - o pracy fotosisty rozmawiamy z Łukaszem Bąkiem
Na czym polega praca fotosisty? O kulisach pracy na planie filmowym, największych wyzwaniach dla fotografa i tym wszystkim, co się dzieje “pomiędzy”, opowiada nam Łukasz Bąk, fotosista “Zimnej Wojny”.
24 Lut 2019
Julia Kaczorowska
0
Oscary już w niedzielę. Oto przypomnienie wszystkich filmów, które zdobyły nagrodę za najlepsze zdjęcia
Ponoć jednym z lepszych sposobów na rozwinięcie fotograficznego oka jest studiowanie obrazów i filmów. A jak już oglądać, to te najlepsze. Oto szybki przekrój przez największe osiągnięcia kinematografii.
22 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
18 Lut 2019
Michał Chrzanowski
0
Kodak Ektachrome w średnim i wielkim formacie? Wszystko na to wskazuje
Użytkownicy aparatów średnioformatowych i wielkoformatowych mogą mieć powody do radości. Firma Kodak Alaris zdecydowała się rozpocząć produkcję Ektachrome E100 w formacie 120 oraz jako pojedyncze błony cięte.
29 Sty 2019
Michał Chrzanowski
3
Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami
Jesteś fanem analoga i poszukujesz niecodziennego materiału światłoczułego? Jeśli tak to najnowszy Dubblefilm Jelly jest filmem, który powinien Cię zaciekawić. Ta wstępnie naświetlona klisza 35 mm zapewnia losowe efekty kolorystyczne.
2 Lis 2018
Michał Chrzanowski
0
The Lab-Box - skrzynka do samodzielnego wywoływania filmów może w końcu trafić do sprzedaży
Pamiętacie jeszcze Lab-Box - urządzenie, dzięki któremu samodzielne wywoływanie filmów ma być wyjątkowo łatwe? Pomysł nie odszedł do lamusa i jest bardzo bliski realizacji, a pierwsze dostawy mogą rozpocząć się na przełomie roku.
9 Paź 2018
Michał Chrzanowski
1
ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film
Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.
8 Paź 2018
Michał Chrzanowski
0
Kodak Ektachrome coraz bliżej. Pierwsze rolki z nowej serii trafiają do testerów
Wznowienie produkcji slajdów Ektachrome to jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w świecie fotografii analogowej. Po ponad półtora roku, nowe partie materiału trafiają wreszcie do pierwszych fotografów. Kiedy oficjalna premiera?
16 Sie 2018
Maciej Luśtyk
1