Lomochrome Color ’92 - nowy kolorowy film w najntisowym klimacie

Autor: Maciej Luśtyk

6 Lipiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Tęsknicie za latami 90.? Nowy film Lomography obiecuje przywołać nostalgiczne klimaty rodem sprzed 30 lat.

Lata 90. wzbogaciły popkulturę jednym z najmocniejszych wizualnych trendów XX wieku, a fascynacja nimi trwa do dzisiaj i odżywa szczególnie mocno teraz, gdy młodsze pokolenie na nowo odkrywa fotografię analogową. Jeśli chcielibyście dodać swoim zdjęciom jeszcze więcej najntisowej magii, Lomography ma dla was gratkę - nowy kolorowy film Lomochrome Color ’92, którego tonacja nawiązywać ma do wizualnych trendów minionej dekady.

Nowy film pokochać mają fani najntisów, ale jego użyteczność wykraczać ma poza samą nostalgię

Nowa emulsja oferować ma podkręconą kolorystykę w zakresie czerwonych, żółtych i niebieskich tonów oraz mocne ziarno, charakteryzując się jedynym w swoim rodzaju, oddającym buntowniczego ducha lat. 90 klimatem.

Lomochrome Color ’92 oferuje nominalną czułość ISO 400 i ma być filmem o wszechstronnym zastosowaniu, który bardzo dobrze poddaje się forsowaniu. Użyjemy go więc zarówno do dokumentacji codziennych chwil w świetle dnia czy fotografii portretowej, jak i zdjęć w słabym świetle.

Co chyba najciekawsze, nowy film występuję zarówno w małoobrazkowym formacie 35 mm, jak i w formatach 120 (średni format) i 110 (miniaturowy format half frame). Do tego wołany jest w standardowym procesie C-41. Będzie to więc ciekawa propozycja do wszelkiego rodzaju eksperymentów.

Czy Lomochrome Color ’92 będzie bardziej najdntisowy niż dowolny film produkowany w tamtych czasach? Tego nie wiemy, ale z pewnością będzie w stanie dostarczyć nam ciekawych efektów z odrobiną nostalgii.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych, wykonanych na filmie Lomochrome ’92

 

Cena i dostępność

Cena filmu Lomochrome Color ’92 startuje z pułapu 12.90 euro za rolkę 35 mm. Ceny formatów 120 i 110 nie są jeszcze znane. Film można aktualnie kupować z preorderze a wysyłka planowana jest na sierpień 2023.

Jak większość materiałów Lomography, tak i Lomochrome Color ’92 oferowany będzie w limitowanym nakładzie. Zainteresowanym radzimy się więc pospieszyć.

Więcej informacji znajdziecie na stronie shop.lomography.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)