Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów

Autor: Maciej Luśtyk

9 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial poświęcony pracy cenionych fotografów.

Jeśli kiedykolwiek przeglądaliście National Geographic marząc o takich zleceniach jak związani z wydawnictwem fotografowie, już niedługo będziecie mogli przeżyć emocje towarzyszące ich powstawaniu. W marcu NG ruszą nową serią dokumentalną Photographer, która śledzić będą kulisy pracy znanych fotografów.

Fotografowie National Geographic od kuchni

W pierwszym sezonie zobaczymy w sumie 6 godzinnych odcinków, których bohaterami będą Paul Nicklen i Cristina Mittermeir (fotografowie przyrodniczy), Dan Winters (portrecista gwiazd), Campbell Addy (fotograf mody), Krystle Wright (fotografka ekstremalna), Muhammed Muheisen (fotoreporter) oraz Anand Varma (fotograf naukowy). Za kreację odpowiadać będzie zaś szereg znanych filmowców z Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy Chin (odpowiedzialnymi za film Free Solo) na czele.

„Photographer jest świadectwem zaangażowania National Geographic w dostarczanie przełomowych narracji, które pobudzają ciekawość, pozostawiając trwały wpływ na naszych widzów. Celowe połączenie wizjonerskich reżyserów fotografami oddaje istotę ich kreatywności i pokazuje niezwykłe wysiłki, jakie podejmują, aby na nowo zdefiniować granice opowiadania historii.” - komentuje Tom McDonald z National Geographic.

Gdzie obejrzeć?

Serial dokumentalny Photographer zadebiutuje 18 marca na kanale National Geographic. Od 19 marca będzie dostępny na platformie streamingowej Disney+.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
6
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
7
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)