dokument

Wszystkie artykuły z tagiem: "dokument" w serwisie fotopolis.pl:
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
7 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
Jacenty Dędek: „Nie ma jednej prawdy o Polsce małych miasteczek"
Jacenty Dędek publikował w National Geographic, Dużym Formacie, Tygodniku Powszechnym, Polityce, Przekroju, Newsweeku, Wprost i wielu innych tytułach. Gdy w gazetach zaczęło brakować miejsca na reportaż i dokument, wraz z żoną skierował się z aparatem w stronę małomiasteczkowej Polski.
21 Mar 2018
Julia Kaczorowska
2
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
13 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Przerwa na fotografię - 11 dokumentów, odsłaniających kulisy portretowania znanych osób
Arte Po Polsku udostępnia za darmo kolejny cykl krótkich fotograficznych dokumentów. Tym razem jest to zapis pracy Stéphane Lavoué, który zdradza jak robił zdjęcia osobistościom ze świata polityki, sztuki i sportu.
20 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Hawana oczami fotograf Sary Caron - 10 krótkich dokumentów opisujących kubańskie społeczeństwo
Na platformie internetowej telewizji Arte możemy za darmo obejrzeć serię 10 dokumentów, w których laureatka programu World Press Photo Masterclass, Sarah Caron opowiada o zdjęciach wykonanych na kubie i ich bohaterach.
17 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Filmy o fotografii w ramach 3. edycji letniego kina WJF
Już od najbliższej środy na warszawskim Placu Defilad organizowane będą plenerowe pokazy filmów o fotografii pod hasłem “Kino Letnie VOL. 3 Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. W ramach trzeciej edycji pokazane zostaną 4 różnorodne dokumenty dotykające różnych aspektów zawodu fotografa.
19 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Powstaje dokument o Garrym Winograndzie. Szansa na zobaczenie niepublikowanych zdjęć
Garry Winogrand to postać, która definiowała fotografie uliczną w latach 60. i 70. XX wieku. Dzięki powstającemu dokumentowi będziemy mieli szansę lepiej poznać fotografa i zobaczyć jego niepublikowane dotąd fotografie.
29 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
W pogoni za zdjęciem. Zobacz, jak wygląda praca zawodowego Paparazzi
Mimo że praca Paparazzi ma niewiele wspólnego z prawdziwą fotografią, wiele osób może pociągać związany z nią dreszczyk emocji. Dzięki nowemu dokumentowi Elite Daily możemy zajrzeć za kulisy takiej pracy i przekonać się czy warto rozpoczynać przygodę z brukowym reportażem.
29 Sie 2016
Maciej Luśtyk
1
Powstaje dokument o fotografii natychmiastowej. Zobaczcie zwiastun
Gdy 8 lat temu Polaroid zamknął swoją ostatnią fabrykę, przyszłość fotografii natychmiastowej stanęła pod znakiem zapytania. Uratowali ją entuzjaści z The Impossible Project, którzy wykupili manuafakturę i rozpoczęli produkcję filmu na własną rękę. O tym trudnym przedsięwzięciu właśnie powstaje dokument.
11 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0
Wyjątkowy portret ludzkości już niebawem na ekranach kin. Zobaczcie zdjęcia z dokumentu “Człowiek”
2020 wywiadów, 60 krajów świata, 110 sesji zdjęciowych, 500 godzin zdjęć lotniczych i 3 lata życia - tyle czasu uznany reżyser, Yann Arthus Bertrand poświęcił na stworzenie ikonicznego dokumentu, który dawać ma odpowiedź na fundamentalne pytania odnośnie kondycji rodzaju ludzkiego.
9 Sie 2016
Maciej Luśtyk
2