Film

Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021

Autor: Maciej Luśtyk

16 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców nagrodzonych w Sony World Photography Awards 2021.

Podczas wczorajszego konkursowego zatrzęsienia (jednego dnia poznaliśmy wyniki World Press Photo i Sony World Photography Awards) mógł umknąć wam jeden z najciekawszych materiałów związanych z najważniejszymi corocznymi nagrodami fotograficznymi. Mowa o przygotowanym specjalnie ze względu na ograniczenia pandemiczne filmie „A Year in Photos”, który pozwala nam zobaczyć projekty i fotografie nagrodzone w konkursie SWPA w szerszym kontekście.

"A Year in Photos" - zajrzyj za kulisy najważniejszych projektów z Sony World Photography Awards

Ten 60-minutowy dokument zabiera nas w fotograficzną podróż dookoła świata, oferując wywiady z twórcami i ekspertami, a także pokazując kulisy powstawania poszczególnych cykli, które zdobyły nagrodę w największym konkursie fotografii na świecie. To fantastyczne sposób na bliższe poznanie pracy najważniejszych współczesnych twórców, towarzyszących im idei i aktualnych, choć nie zawsze widocznych problemów świata.

Mamy nadzieję, że tego typu materiał będzie od teraz pojawiał się przy okazji każdej odsłony konkursu SWPA.

SWPA 2021 - wirtualna wystawa i album do pobrania

Jeśli preferujecie bardziej tradycyjne zgłębianie projektów fotograficznych, organizatorzy konkursu przygotowali też wirtualną wystawę finałowych zdjęć z konkursu Sony World Photography Awards, a także udostępnili album podsumowujący tegoroczną edycję wydarzenia w formie cyfrowej do pobrania.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Ten wielokrotnie nagradzany fotograf opowiada nam o swojej przygodzie z fotografią, inspirowaniu do działania innych oraz... o flamingu imieniem Bob!
42
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Macie 10 minut? Usiądźcie wygodnie i dajcie zabrać się w podróż po najciekawszych technikach i trendach w historii fotografii.
12
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Yasuhiro „Hiro” Wakabayashi był jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów mody XX wieku. Twórca, którego zdjęcia kipiały stylem zmarł w wieku 90 lat.
15
Powiązane artykuły