Film

Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021

Autor: Maciej Luśtyk

16 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców nagrodzonych w Sony World Photography Awards 2021.

Podczas wczorajszego konkursowego zatrzęsienia (jednego dnia poznaliśmy wyniki World Press Photo i Sony World Photography Awards) mógł umknąć wam jeden z najciekawszych materiałów związanych z najważniejszymi corocznymi nagrodami fotograficznymi. Mowa o przygotowanym specjalnie ze względu na ograniczenia pandemiczne filmie „A Year in Photos”, który pozwala nam zobaczyć projekty i fotografie nagrodzone w konkursie SWPA w szerszym kontekście.

"A Year in Photos" - zajrzyj za kulisy najważniejszych projektów z Sony World Photography Awards

Ten 60-minutowy dokument zabiera nas w fotograficzną podróż dookoła świata, oferując wywiady z twórcami i ekspertami, a także pokazując kulisy powstawania poszczególnych cykli, które zdobyły nagrodę w największym konkursie fotografii na świecie. To fantastyczne sposób na bliższe poznanie pracy najważniejszych współczesnych twórców, towarzyszących im idei i aktualnych, choć nie zawsze widocznych problemów świata.

Mamy nadzieję, że tego typu materiał będzie od teraz pojawiał się przy okazji każdej odsłony konkursu SWPA.

SWPA 2021 - wirtualna wystawa i album do pobrania

Jeśli preferujecie bardziej tradycyjne zgłębianie projektów fotograficznych, organizatorzy konkursu przygotowali też wirtualną wystawę finałowych zdjęć z konkursu Sony World Photography Awards, a także udostępnili album podsumowujący tegoroczną edycję wydarzenia w formie cyfrowej do pobrania.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
„Rzeka” - najpiękniejszy film tej zimy w kinach od 10 lutego
„Rzeka” - najpiękniejszy film tej zimy w kinach od 10 lutego
Wizualna opowieść, łączącą zapierające dech w piersiach obrazy z muzyką. „Rzeka” to spektakularny film o roli rzek w naszym...
16
Polacy stworzyli pierwszą wirtualną produkcję fotograficzną z wykorzystaniem Unreal Engine [WIDEO]
Polacy stworzyli pierwszą wirtualną produkcję fotograficzną z wykorzystaniem Unreal Engine [WIDEO]
W świecie produkcji filmowej to już standard, ale w sesji fotograficznej, to rozwiązanie wykorzystano prawdopodobnie po raz pierwszy. Warsztaty w wirtualnym środowisku...
47
Nie żyje William Klein - ojciec fotografii ulicznej, autor filmów i rewolucyjny fotograf mody
Nie żyje William Klein - ojciec fotografii ulicznej, autor filmów i rewolucyjny fotograf mody
W wieku 96 lat odszedł kultowy fotograf William Klein. W swoje karierze zasłynął na sprawą ulicznych reportaży i nowatorskiego podejścia do fotografii mody.
11
Powiązane artykuły