filmy o fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "filmy o fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
7 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
Nadchodzi film o kultowym fotografie Robercie Mapplethorpie. Zobaczcie zwiastun
Jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych fotografów XX wieku doczekał się fabularnego filmu biograficznego. Premiera już wiosną.
9 Sty 2019
Maciej Luśtyk
0
Dokument o Garrym Winograndzie ujrzy światło dzienne już we wrześniu. Zobaczcie trailer
Oczekiwany film o jednym z najbardziej płodnych fotografów ulicznych już niebawem wejdzie do kina. Zobaczymy nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia i prywatne materiały twórcy, który na stałe zapisał się w historii fotografii.
31 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
Darmowe pokazy filmów o fotografii w ramach 4. edycji Kina Letniego WJF
Już niebawem gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie fotograficzne historie opowiadane językiem kina. W czerwcu i lipcu, w ramach pokazów Kina Letniego WJF zobaczymy w Warszawie 4 dokumenty poświęcone naszemu ulubionemu medium.
28 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
Ikoniczne zdjęcia z morderstwem w tle. Gary Oldman wyreżyseruje film o historii Eadwearda Muybridge’a
Chyba każdy, kto interesuje się fotografią zna ikoniczne ujęcia zdjęcia przedstawiające fazy galopu konia. Nie każdy zna jednak dość mroczną historię ich autora. Opowieść o Eadweardzie Muybridge’u niedługo trafi na srebrny ekran.
18 Maj 2018
Maciej Luśtyk
2
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
13 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Przerwa na fotografię - 11 dokumentów, odsłaniających kulisy portretowania znanych osób
Arte Po Polsku udostępnia za darmo kolejny cykl krótkich fotograficznych dokumentów. Tym razem jest to zapis pracy Stéphane Lavoué, który zdradza jak robił zdjęcia osobistościom ze świata polityki, sztuki i sportu.
20 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Hawana oczami fotograf Sary Caron - 10 krótkich dokumentów opisujących kubańskie społeczeństwo
Na platformie internetowej telewizji Arte możemy za darmo obejrzeć serię 10 dokumentów, w których laureatka programu World Press Photo Masterclass, Sarah Caron opowiada o zdjęciach wykonanych na kubie i ich bohaterach.
17 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Filmy o fotografii w ramach 3. edycji letniego kina WJF
Już od najbliższej środy na warszawskim Placu Defilad organizowane będą plenerowe pokazy filmów o fotografii pod hasłem “Kino Letnie VOL. 3 Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. W ramach trzeciej edycji pokazane zostaną 4 różnorodne dokumenty dotykające różnych aspektów zawodu fotografa.
19 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Powstaje dokument o Garrym Winograndzie. Szansa na zobaczenie niepublikowanych zdjęć
Garry Winogrand to postać, która definiowała fotografie uliczną w latach 60. i 70. XX wieku. Dzięki powstającemu dokumentowi będziemy mieli szansę lepiej poznać fotografa i zobaczyć jego niepublikowane dotąd fotografie.
29 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0