"Annie Leibovitz: życie w obiektywie” - film o kultowej fotografce do obejrzenia za darmo

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Annie Leibovitz to jedna z najbardziej wpływowych żyjących fotografek. Film dokumentalny o jej życiu i twórczości będzie można obejrzeć online za darmo w sobotę, 18 grudnia, w ramach kończącego się przeglądu filmów amerykańskich w E-Kinie pod Baranami.

"Annie Leibovitz: życie w obiektywie" to filmowy portret słynnej fotografki, autorki intymnych i bardzo osobistych sesji największych gwiazd i ikon współczesnej amerykańskiej popkultury. Reżyserką filmu jest Barbara Leibovitz, siostra Annie, która przez rok filmowała jej codzienną pracę i życie prywatne.

Film przeprowadza nas przez życie autorki, zahacza o najważniejsze etapy kariery i ukazuje proces tworzenia się jej tożsamości twórczej. A wszystko to okraszone solidną dawką refleksji na temat życia, sztuki czy przyjaźni. Szczególną uwagę poświęcono też relacji ze zmarłą na dwa lata przed premierą filmu, wieloletnią przyjaciółka Susan Sontag.

Świetny, intymny dokument o jednej z najważniejszych współczesnych fotografek i pozycją obowiązkowa dla każdego zainteresowanego jej twórczością.

W sobotę, 18 grudnia film o Annie Leibovitz obejrzysz za darmo

Dokument Annie Leibovitz: życie w obiektywie będzie można wypożyczyć za darmo na 48 godzin w najbliższą sobotę, 18 grudnia 2021 roku na platformie E-Kina Pod Baranami. Darmowy „pokaz” jest częścią kończącego się właśnie przeglądu filmów amerykańskich Watching America. Film będzie można wypożyczyć bezpłatnie do oglądania online w godz. 19.30- 23.59.

Prelekcję do filmu wygłosi Bolesław Racięski - filmoznawca, adiunkt na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca podcastu Ścieżka dźwiękowa oraz kanału czasopisma Ekrany w serwisie YouTube.

Więcej informacji znajdziecie na stronie e-kinopodbaranami.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
0
Wystawa "Hotel" Krzysztofa Gołucha do obejrzenia w Starej Galerii ZPAF
Wystawa "Hotel" Krzysztofa Gołucha do obejrzenia w Starej Galerii ZPAF
By przyciągnąć naszą uwagę do świata niepełnosprawności, autor posługuje się czytelną kompozycją i wyrazistym kolorem, które nieodparcie kojarzą się z malarstwem Edwarda Hoppera.
9
Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!
Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!
Wojciech Grzędziński jest autorem Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2023. Nagrodzona fotografia przedstawia ukraińskich ratowników uwalniających spod gruzów ofiarę ostrzału. Grzędziński tytuł...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)