"Annie Leibovitz: życie w obiektywie” - film o kultowej fotografce do obejrzenia za darmo

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Annie Leibovitz to jedna z najbardziej wpływowych żyjących fotografek. Film dokumentalny o jej życiu i twórczości będzie można obejrzeć online za darmo w sobotę, 18 grudnia, w ramach kończącego się przeglądu filmów amerykańskich w E-Kinie pod Baranami.

"Annie Leibovitz: życie w obiektywie" to filmowy portret słynnej fotografki, autorki intymnych i bardzo osobistych sesji największych gwiazd i ikon współczesnej amerykańskiej popkultury. Reżyserką filmu jest Barbara Leibovitz, siostra Annie, która przez rok filmowała jej codzienną pracę i życie prywatne.

Film przeprowadza nas przez życie autorki, zahacza o najważniejsze etapy kariery i ukazuje proces tworzenia się jej tożsamości twórczej. A wszystko to okraszone solidną dawką refleksji na temat życia, sztuki czy przyjaźni. Szczególną uwagę poświęcono też relacji ze zmarłą na dwa lata przed premierą filmu, wieloletnią przyjaciółka Susan Sontag.

Świetny, intymny dokument o jednej z najważniejszych współczesnych fotografek i pozycją obowiązkowa dla każdego zainteresowanego jej twórczością.

W sobotę, 18 grudnia film o Annie Leibovitz obejrzysz za darmo

Dokument Annie Leibovitz: życie w obiektywie będzie można wypożyczyć za darmo na 48 godzin w najbliższą sobotę, 18 grudnia 2021 roku na platformie E-Kina Pod Baranami. Darmowy „pokaz” jest częścią kończącego się właśnie przeglądu filmów amerykańskich Watching America. Film będzie można wypożyczyć bezpłatnie do oglądania online w godz. 19.30- 23.59.

Prelekcję do filmu wygłosi Bolesław Racięski - filmoznawca, adiunkt na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca podcastu Ścieżka dźwiękowa oraz kanału czasopisma Ekrany w serwisie YouTube.

Więcej informacji znajdziecie na stronie e-kinopodbaranami.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
6
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)