"Annie Leibovitz: życie w obiektywie” - film o kultowej fotografce do obejrzenia za darmo

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Annie Leibovitz to jedna z najbardziej wpływowych żyjących fotografek. Film dokumentalny o jej życiu i twórczości będzie można obejrzeć online za darmo w sobotę, 18 grudnia, w ramach kończącego się przeglądu filmów amerykańskich w E-Kinie pod Baranami.

"Annie Leibovitz: życie w obiektywie" to filmowy portret słynnej fotografki, autorki intymnych i bardzo osobistych sesji największych gwiazd i ikon współczesnej amerykańskiej popkultury. Reżyserką filmu jest Barbara Leibovitz, siostra Annie, która przez rok filmowała jej codzienną pracę i życie prywatne.

Film przeprowadza nas przez życie autorki, zahacza o najważniejsze etapy kariery i ukazuje proces tworzenia się jej tożsamości twórczej. A wszystko to okraszone solidną dawką refleksji na temat życia, sztuki czy przyjaźni. Szczególną uwagę poświęcono też relacji ze zmarłą na dwa lata przed premierą filmu, wieloletnią przyjaciółka Susan Sontag.

Świetny, intymny dokument o jednej z najważniejszych współczesnych fotografek i pozycją obowiązkowa dla każdego zainteresowanego jej twórczością.

W sobotę, 18 grudnia film o Annie Leibovitz obejrzysz za darmo

Dokument Annie Leibovitz: życie w obiektywie będzie można wypożyczyć za darmo na 48 godzin w najbliższą sobotę, 18 grudnia 2021 roku na platformie E-Kina Pod Baranami. Darmowy „pokaz” jest częścią kończącego się właśnie przeglądu filmów amerykańskich Watching America. Film będzie można wypożyczyć bezpłatnie do oglądania online w godz. 19.30- 23.59.

Prelekcję do filmu wygłosi Bolesław Racięski - filmoznawca, adiunkt na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca podcastu Ścieżka dźwiękowa oraz kanału czasopisma Ekrany w serwisie YouTube.

Więcej informacji znajdziecie na stronie e-kinopodbaranami.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Muzeum Sztuki w Gliwicach zaprasza na wykład online poświęcony sylwetce jednej z najważniejszych polskich fotografek. Spotkanie poświęcone Zofii Rydet odbędzie się w...
11
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała...
30
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Next77, oficjalny dystrybutor marki Godox w Polsce wraz z domem produkcyjnym Klik Film organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepsze streamy i materiały filmowe.
1
Powiązane artykuły