IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble

Autor: Maciej Luśtyk

2 Czerwiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć z fotografką międzynarodowy projekt.

Annie Leibovitz rozpoczęła współpracę z Ikeą w styczniu. W ramach swojej artystycznej rezydencji fotografka interpretuje najciekawsze wnioski z raportu "IKEA. Życie w Domu", przekształcając je w portrety „środowiskowe” 25 osób z siedmiu krajów świata.

Teraz, w ramach projektu „Artysta Rezydent IKEA: Annie Leibovitz”, ogłoszono nowy, globalny program mentorski. Pięciu młodych, aspirujących fotografów będzie miało okazję uczyć się od Leibovitz, realizując ten sam projekt co ona: interpretować wnioski z corocznego raportu „IKEA. Życie w Domu" poprzez obiektyw swojego aparatu.

Jak aplikować?

Globalny program mentorski jest otwarty dla młodych fotografów w wieku od 18 do 25 lat, ze znajomością języka angielskiego. Aplikować można między 1 a 30 czerwca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dołączając prezentację z jednym zdjęciem nawiązującym do tytułowego projektu i krótkim tekstem opisującym naszą osobę oraz naszą relację z „domem”.

Sam program potrwa od lipca do listopada 2023 roku. Pięciu uczestników otrzyma porady i wsparcie mentorskie od Annie Leibovitz i ekspertów IKEA, w tym Dyrektora Kreatywnego Grupy Ingka Marcusa Engmana, oraz wynagrodzenie za swoją pracę.

Czego nie przeczytamy w informacji prasowej?

Wszystko brzmi pięknie, niestety jest jeden haczyk. Otóż okazuje się, że cały program mentorski będzie odbywał się w formie spotkań online. Jeżeli więc nastawialiście się na fascynującą podróż po świecie u boku sławnej fotografki, musimy was rozczarować. Tu raczej chodzi o to, by pokazać jak mieszka się w Waszej okolicy.

Tak czy inaczej to nadal atrakcyjna propozycja. W końcu nieczęsto nadarza się okazja, by jako początkujący fotograf współpracować z globalną marką przy międzynarodowym projekcie. W dodatku wygląda na to, że zdjęcia zrobione przez uczestników będą częścią finalnego projektu, co z pewnością może pomóc w zdobyciu rozgłosu.

Jeśli nadal jesteście zainteresowani, wszelkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie lifeathome.ikea.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi 10. FotoArtFestival - ponad 50 wystaw wybitnych polskich fotografów
Nadchodzi 10. FotoArtFestival - ponad 50 wystaw wybitnych polskich fotografów
Już 13 października startuje 10. jubileuszowa edycja FotoArtFestivalu. Tym razem organizatorzy zwracają się wyłącznie w stronę rodzimych twórców, prezentując prace ponad 50 wybitnych...
7
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Już za chwilę “superpełnia” Księżyca - ostatnia w tym roku, dlatego warto wykorzystać ją oczywiście fotograficznie, tym bardziej, że najbliższe dni to także ciekawe spotkania na niebie naszego...
25
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Powiązane artykuły