„Annie Leibovitz Sumo” – monumentalna książka powraca w nielimitowanej wersji

Autor: Maciej Zieliński

28 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Ponad 40 lat zawodowej pracy ujęte w jednej, retrospektywnej publikacji – nowa książka Annie Leibovitz to reedycja ekskluzywnego wydania w bardziej przystępnym formacie (i cenie).

Po raz pierwszy zaprezentowane w 2014 roku Sumo Annie Leibovitz było publikacją imponującą. Prace nad nią trwały kilka lat a efektem była limitowana, podpisana przez autorkę, niemal 500-stronicowa książka o wymiarach 50 x 69 cm. Ważyła 26 kg i dostarczana była z designerskim standem zaprojektowanym przez Marca Newsona. Imponująca była oczywiście również cena - bagatela 6000 euro!

Nowa edycja to kompaktowa (ale nadal słusznej wielkości 27 x 37 cm) wersja tej niezwykłej publikacji. Stanowi podsumowanie ponad 40-letniej kariery co oznacza, że znajdziemy tam zarówno wczesne reportażowe zdjęcia realizowane dla magazynu Rolling Stone, modowe sesje dla Vogue i Vanity Fair oraz oczywiście najbardziej ikoniczne portrety, które zdefiniowały ją jako światowej klasy artystkę.

Sama Leibovitz mówi, że książka jest bardzo osobista, choć narracja prowadzona jest poprzez symboliczne obrazy pop kultury, wyznaczające punkty zwrotne w jej fotograficznej podróży. Zastrzega też, że nie jest to klasyczna retrospektywa. Zdjęcia ułożone są niechronologicznie, może się nawet wydawać, że przypadkowo. „To wizualny rollercoaster" – dodaje.

Oficjalna premiera książki „Annie Leibovitz Sumo” zaplanowana jest na 1 września 2022, ale już teraz dostępna jest w przedsprzedaży.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
“Magnum Magnum” - jubileuszowy album w wersji XXL
“Magnum Magnum” - jubileuszowy album w wersji XXL
Z okazji swojego 75-lecia agencja Magnum przygotowała niespodziankę. Nakładem wydawnictwa Thames & Hudson ukaże się limitowana reedycja klasycznego albumu “Magnum Magnum” w wersji XXL
30
“Fotograf w podróży” - ruszyła promocja na e-book, który musisz przeczytać
“Fotograf w podróży” - ruszyła promocja na e-book, który musisz przeczytać
Ponad 90 stron inspirujących porad i wskazówek. Dzięki tej publikacji przywieziesz z wakacyjnych wojaży masę niezapomnianych wspomnień na profesjonalnie wyglądających zdjęciach.
25
„Strajk” Rafała Milacha najlepszą autorską książką fotograficzną na festiwalu w Arles
„Strajk” Rafała Milacha najlepszą autorską książką fotograficzną na festiwalu w Arles
Organizowany od 1970 roku francuski festiwal Les Rencontres d'Arles jak zwykle przyznał nagrody za najlepsze...
9