Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Tokina i serwis fotowarsztaty.com zapraszają na wrześniowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, które będą podążać śladem miejsc związanych z jedną z najlepszych produkcji telewizyjnych w Polsce.

Serial “Wataha” zadebiutował w 2014 roku, dotąd nakręcono trzy sezony. Produkcja HBO to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. W zgodnych opiniach krytyków, to jedna z najlepszych produkcji TV w Polsce. Na wrześniowym plenerze fotograficznym uczestnicy wybiorą się śladem miejsc związanych z produkcją, wzbogacając to solidną porcją wiedzy fotograficznej oraz niepowtarzalnymi atrakcjami na noclegu. Dołączysz do Watahy?

Przede wszystkim fotografia, ale też niepowtarzalne doznania

fot. Andrzej Sacha

"Podróż fotograficzna nie będzie ślepą gonitwą za ekipą filmową “Watahy”. Nie będzie to także lista wszystkich miejscówek, każdego planu - a raczej nasz subiektywny, fotowarsztatowy wybór miejsc z największym potencjałem dla twórcy - fotografa. Miejsca te odwiedzamy - i odwiedzaliśmy znacznie wcześniej, zanim powstał serial - na innych plenerach i podróżach fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com. Cóż, Bieszczady, zarówno polskie jak i ukraińskie maja niesamowitą moc przyciągania i niepowtarzalny klimat. Teraz warto to zebrać i wykorzystać." - zapowiadają organizatorzy.

"Nie ograniczamy się tylko do “Watahy”. Odwiedzimy także miejsca nie związane bezpośrednio z produkcją, jednak znajdujące się bardzo blisko naszej trasy i zdecydowanie warte spojrzenia na nie przez wizjer aparatu fotograficznego. Zaś wieczorami, na noclegu, wykłady w teorii omawiające podstawy fotografii, oraz… mnóstwo niepowtarzalnych doznań, niektórych możliwych tylko z nami: degustacja najlepszych bieszczadzkich nalewek, ognisko a także prawdziwa ruska bania. To nadal nie koniec! Odbędziemy  też niesamowitą podróż Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, wybierzemy się również do browaru Ursa Maior, gdzie będziemy mogli skosztować pysznych piw, w tym kultowej “Watahy”, piwa inspirowanego serialem."

fot. Andrzej Wojnar

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 11-13 września 2020 roku. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 690 zł i obejmuje: uczestnictwo w warsztatach, transport busem na plener śladem serialu Wataha (trasa objazdowa), przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, noclegi w stylowych drewnianych chatach (pokojach 2- i 3-osobowe, z własną łazienką), domowe wyżywienie, degustację karpackich nalewek, ognisko i/lub ruską banię.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotowarsztaty.com. Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7
Powiązane artykuły