Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”

0

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Tokina i serwis fotowarsztaty.com zapraszają na wrześniowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, które będą podążać śladem miejsc związanych z jedną z najlepszych produkcji telewizyjnych w Polsce.

Serial “Wataha” zadebiutował w 2014 roku, dotąd nakręcono trzy sezony. Produkcja HBO to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. W zgodnych opiniach krytyków, to jedna z najlepszych produkcji TV w Polsce. Na wrześniowym plenerze fotograficznym uczestnicy wybiorą się śladem miejsc związanych z produkcją, wzbogacając to solidną porcją wiedzy fotograficznej oraz niepowtarzalnymi atrakcjami na noclegu. Dołączysz do Watahy?

Przede wszystkim fotografia, ale też niepowtarzalne doznania

fot. Andrzej Sacha

"Podróż fotograficzna nie będzie ślepą gonitwą za ekipą filmową “Watahy”. Nie będzie to także lista wszystkich miejscówek, każdego planu - a raczej nasz subiektywny, fotowarsztatowy wybór miejsc z największym potencjałem dla twórcy - fotografa. Miejsca te odwiedzamy - i odwiedzaliśmy znacznie wcześniej, zanim powstał serial - na innych plenerach i podróżach fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com. Cóż, Bieszczady, zarówno polskie jak i ukraińskie maja niesamowitą moc przyciągania i niepowtarzalny klimat. Teraz warto to zebrać i wykorzystać." - zapowiadają organizatorzy.

"Nie ograniczamy się tylko do “Watahy”. Odwiedzimy także miejsca nie związane bezpośrednio z produkcją, jednak znajdujące się bardzo blisko naszej trasy i zdecydowanie warte spojrzenia na nie przez wizjer aparatu fotograficznego. Zaś wieczorami, na noclegu, wykłady w teorii omawiające podstawy fotografii, oraz… mnóstwo niepowtarzalnych doznań, niektórych możliwych tylko z nami: degustacja najlepszych bieszczadzkich nalewek, ognisko a także prawdziwa ruska bania. To nadal nie koniec! Odbędziemy  też niesamowitą podróż Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, wybierzemy się również do browaru Ursa Maior, gdzie będziemy mogli skosztować pysznych piw, w tym kultowej “Watahy”, piwa inspirowanego serialem."

fot. Andrzej Wojnar

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 11-13 września 2020 roku. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 690 zł i obejmuje: uczestnictwo w warsztatach, transport busem na plener śladem serialu Wataha (trasa objazdowa), przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, noclegi w stylowych drewnianych chatach (pokojach 2- i 3-osobowe, z własną łazienką), domowe wyżywienie, degustację karpackich nalewek, ognisko i/lub ruską banię.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotowarsztaty.com. Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1
Powiązane artykuły