fotografia krajobrazowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia krajobrazowa" w serwisie fotopolis.pl:
Światło i cień to dwa atrybuty fotografii krajobrazowej Macieja Jóźwiaka
Maciej Jóźwiak odchodzi od typowego, wielobarwnego przedstawienia polskiego krajobrazu. Zamiast tego skupia się na intymnej grze światła i cienia tworząc wręcz malarskie obrazy. Wernisaż jego prac już 24 listopada w Warszawie.
8 Lis 2018
Redakcja Fotopolis
0
Rozwiń skrzydła - filtry szare Irix Edge w fotografii krajobrazu
Zadajmy sobie pytanie: jak zaczynaliśmy swoją przygodę z fotografią? Zapewne w zależności od wieku, przygoda zaczynała się od „kliszy’“, kompaktu, bądź też telefonu komórkowego, lecz są to jedynie narzędzia będące odzwierciedleniem czasu i technologii w jakiej przyszło nam żyć, umożliwiające utrwalenie danej chwili.
12 Paź 2018
Promocja
0
Marek Czarnecki: „Druk wyzwala fotografię z przestrzeni wirtualnej”
O pasji do fotografii panoramicznej, trudnościach tego typu pracy, rynku fotografii krajobrazowej i własnoręcznym drukowaniu odbitek w jakości kolekcjonerskiej rozmawiamy z uznanym panoramistą i doktorem sztuki filmowej, Markiem Czarneckim.
8 Paź 2018
Maciej Luśtyk
4
Gdzie jest granica retuszu w fotografii krajobrazu?
Podobno fotografowie krajobrazów, którzy nie obrabiają swoich zdjęć, po prostu nie istnieją. Istnieją natomiast tacy, którzy kopiują sylwetki ludzi, rozciągają góry, dodają niebo z innych zdjęć czy sadzą kwiaty na skałach. Zapytaliśmy doświadczonych fotografów o to, gdzie leży granica retuszu zdjęć pejzażowych. 
5 Paź 2018
Krzysztof Basel
7
Zasady są po to żeby je łamać - kreatywne podejście do kompozycji w krajobrazie
Kiedy już wiesz, jakie są podstawy komponowania zdjęć krajobrazowych, czas zabrać się za ich łamanie. Świadome łamanie. 
4 Paź 2018
Krzysztof Basel
0
MeFoto S Collection - nowa linia statywów dla podróżnych. Poprawiona konstrukcja, niższa cena
Producent, który dał się poznać za sprawą kolorowych, kompaktowych statywów, oferujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny, aktualizuje swoją ofertę. W linii S Collection znajdziemy te same modele, co uprzednio, jednak o usprawnionej konstrukcji.
3 Paź 2018
Maciej Luśtyk
1
Kompozycja w fotografii krajobrazu. Podstawowe zasady, które warto znać
Dobra kompozycja w fotografii zawsze jest ważna, ale w przypadku fotografii krajobrazu, jest szczególnie istotna. Nawet, jeśli uda Ci się uchwycić piękne światło i być w spektakularnym miejscu, ale nie zadbasz o dobrą kompozycję, nie uda Ci się uzyskać dobrego zdjęcia. Oto najważniejsze, podstawowe zasady kompozycji zdjęć krajobrazowych, które warto znać.
30 Wrz 2018
Krzysztof Basel
0
Przepytaliśmy Kubę Jurkowskiego, jak powstał jego najnowszy film poklatkowy z nocy spadających gwiazd w Pieninach
3 aparaty i 7 obiektywów, tysiące zdjęć, dziesiątki godzin fotografowania i wiele dni obróbki potrzeba, aby stworzyć profesjonalny film poklatkowy, jak materiał Kuby Jurkowskiego. Autor zdradził nam, jak powstawał jego timelapse, ale też przekazał sporo praktycznych rad dla osób, które chcą stworzyć swój pierwszy film poklatkowy.
27 Wrz 2018
Krzysztof Basel
2
Jak zaistnieć w świecie fotografii krajobrazu - pytamy profesjonalistów
Czy fotografia krajobrazu to dziedzina, na której możemy zbudować swoje nazwisko? Gdzie i w jaki sposób najlepiej promować fotografie? Czy portale stockowe to dobre miejsce na sprzedaż zdjęć krajobrazowych? Zobaczcie, co na ten temat sądzą profesjonaliści!
19 Wrz 2018
Michał Chrzanowski
0
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
18 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
1