Pora na przygodę - kompaktowe plecaki Lowepro Adventura

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Październik 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Po przeczytaniu artykułu dowiesz się, jakie cechy powinien spełniać Twój poręczny plecak i poznasz nowe propozycje sprawdzonej marki Lowepro. Modele Adventura są obecnie w promocji, więc to świetna okazja, aby zaopatrzyć się w swój pierwszy plecak!

Materiał partnera

Krajobrazy, przyroda, portret czy reportaż – plecak fotograficzny często okazuje się niezbędnym narzędziem każdego fotografa. Kiedy cenisz sobie mobilność, wygodę i niezawodne bezpieczeństwo swojego sprzętu, kompaktowy i specjalistyczny plecak szybko odpowiada na te potrzeby. Robisz zdjęcia swobodnie, bo wszystko, czego potrzebujesz, masz przy sobie.

Kompaktowy, czyli jaki?

Wizja wycieczek bez ograniczeń i bez poczucia, że na ramieniu coraz bardziej ciąży Ci wypchana po brzegi torba brzmi jak marzenie? Możesz łatwo zamienić to w rzeczywistość, decydując się na kompaktowy plecak fotograficzny, który zmieści wszystko, co najważniejsze i nie obciąży pleców. Ponieważ każdy z nas może mieć inną definicję tego, co kompaktowe, Lowepro przygotowało dwie propozycje do wyboru.

Lowepro Adventura BP 150 III

Mniejszy model Adventura BP 150 III zmieści bezlusterkowca, 2-3 obiektywy, karty pamięci i baterie, ale to nie wszystko. Dolna część przeznaczona jest na sprzęt, a do górnej możesz spakować potrzebne rzeczy osobiste, jak np. cienką kurtkę, prowiant i dokumenty. Mimo niewielkiego rozmiaru, plecak pozostaje funkcjonalny - posiada zewnętrzne mocowania na statyw oraz kieszeń na 10-calowy tablet.

Twój zestaw niezbędników zajmuje nieco więcej miejsca? Model Adventura BP 300 III w całości przeznaczony jest na sprzęt fotograficzny. Mieści bezlusterkowca lub lustrzankę oraz 3-4 obiektywy. Tutaj również znajdziesz miejsce na baterie, karty pamięci, statyw, butelkę wody, a nawet 13-calowego laptopa.

Lowepro Adventura BP 300 III

Lowepro definiuje kompaktowość jako maksymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni, więc oba modele wyposażone są w przegrody na rzepy, które pomagają idealnie ułożyć body i obiektywy.

Postaw na wygodę

Wygoda użytkowania to jeden z najważniejszych aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie czegoś, co ma ułatwiać pracę fotografa.

Jak już wiesz, w plecaku Adventura BP 150 III przestrzeń została podzielona na pół. Z tyłu, na plecach, umieszczono odpinany panel, który pozwala swobodnie dostać się do potrzebnego sprzętu fotograficznego. Z kolei klasyczna, nieusztywniana kieszeń odpinana od góry to miejsce na Twoje rzeczy osobiste.

W modelu Adventura BP 300 III, który jest w całości przeznaczony na akcesoria fotograficzne, dostęp do sprzętu fotograficznego rozwiązano za pomocą rozpinanego przedniego panelu. Po jego otwarciu, widzisz dokładnie całe wnętrze plecaka.

Takie zastosowanie pozwala na wygodne zapakowanie i perfekcyjną organizację nie tylko obiektywów i body, ale również drobnych akcesoriów, które – jak pewnie doskonale wiesz – lubią się zapodziać akurat wtedy, gdy są potrzebne. Tę funkcję docenisz także podczas pracy, gdy z łatwością zlokalizujesz potrzebny w danym momencie obiektyw. Podczas fotograficznych przygód z pewnością wolisz wykorzystać czas na zdjęcia, niż szukanie w głębi plecaka odpowiedniego szkła.

Porządne zabezpieczenia

Jest mobilnie, jest komfortowo, na co jeszcze zwrócić uwagę? Oczywiście na bezpieczeństwo oczka w głowie fotografa - aparatu. Narzędzia fotograficzne bardzo często są cenne, zbierane latami i dość delikatne, więc podczas transportu należy im się szczególna ochrona.

Lowepro wyposażyło swoje plecaki w odporne na wodę materiały i wzmocnione przeszycia, więc plecak o takiej jakości będzie Ci służył latami. Usztywnienie wokół sprzętu fotograficznego ochrania go od zewnątrz, a przepinane przegrody z elastycznej pianki służą amortyzacji wstrząsów. Pozwala to oczywiście na zrelaksowanie się podczas przenoszenia sprzętu – możesz spokojnie działać, bo wszystko masz pod kontrolą.

Promocja - plecaki fotograficzne w niższych cenach

Bestsellerowa seria Adventura od Lowepro zasłynęła wygodnymi torbami na aparat i jak sama nazwa wskazuje – stała się nieodłącznym towarzyszem fotograficznych przygód. Producent zaprezentował dwa nowe plecaki, które cechuje niewielki rozmiar i dopasowana do potrzeb użytkownika pakowność, a oba modele objęte są promocją.

Ceny rabatowe plecaków to:

Oferta trwa od 26.10 do 17.11.2023 r.

Ekologiczny wybór

Prawdziwą wisienką na torcie, jeśli chodzi o zakup produktów Lowepro, jest ich ekologiczna produkcja. Linia Adventura powstaje przy użyciu materiałów z recyklingu, a proces farbowania zmniejsza eksploatację wody o 80%. Co więcej - firma nie tylko produkuje zrównoważone artykuły, ale także wspiera inicjatywy dokumentujące zmiany zachodzące na naszej planecie, aby podnieść świadomość ekologiczną. W trosce o naszą planetę, Lowepro zobowiązało się do wprowadzenia zasad tzw. Zielonej Deklaracji we wszystkich swoich produktach do 2024 roku.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Podróż z Fujifilm GFX to droga w jedną stronę. Subiektywny test praktyczny
Podróż z Fujifilm GFX to droga w jedną stronę. Subiektywny test praktyczny
GFX to nie była miłość od pierwszego wrażenia. To relacja, której dałem drugą szansę. Wygląda na to że zarówno ja, jako fotograf, i GFX jako system, musieliśmy do tego nieco dojrzeć.
23
Martin Parr: Fashion Faux Parr - szpieg w krainie próżności [RECENZJA]
Martin Parr: Fashion Faux Parr - szpieg w krainie próżności [RECENZJA]
Niektóre zdjęcia przedstawiają profesjonalne modelki. Inne to przypadkowe postacie, wyłowione w ulicznym castingu. Czasem trudno odróżnić jedne od drugich... W pierwszej „modowej” książce Parra...
23
Dlaczego w 2024 roku warto wybrać Canon EOS R3? Zawodowcy mają swoje powody
Dlaczego w 2024 roku warto wybrać Canon EOS R3? Zawodowcy mają swoje powody
Czy w dobie uniwersalnych korpusów za 10 tys. złotych warto zawracać sobie głowę topowym body Canona? Profesjonalni fotografowie przekonują, że tak i opowiadają nam, jak EOS R3 wpłynął...
31
Powiązane artykuły