Lowepro PhotoSport PRO AW III 70L i 55L - fotograficzne plecaki na długie wędrówki

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Dwa duże plecaki wyprawowe zaprezentowało Lowepro. Modele o pojemności 55 i 70 litrów uzupełniają serię PhotoSport PRO, przeznaczoną dla najbardziej wymagających podróżników.

Lowepro uzupełnia linię plecaków wyprawowych PhotoSport PRO o dwa nowe modele o pojemnościach 55 i 77 litrów. Oba kontynuują politykę “zielonej linii”, czyli produkcję w oparciu o materiały z odzysku. Zarówno model 55L, jak i 70L w 85% składają się z tkanin z recyklingu.

Lowepro PhotoSport PRO AW III 70L i 55L przeznaczone są na wielodniowe wyprawy. Wymiary pojemniejszej wersji wynoszą 41 x 36 x 80 cm, a mniejszego modelu 41 x 36 x 70 cm. Oba zawierają komory na wyjmowany wkład fotograficzny GearUp PRO XL o rozmiarze 29 x 15 x 21 cm. Zmieści się w nim systemowy aparat z gripem i podłączonym obiektywem klasy 70-200/2.8 oraz 1-2 dodatkowe szkła. Dostęp do sprzętu jest zarówno od frontu, jak i pleców.

Nowe modele Lowepro PhotoSport PRO AW III to oczywiście wodoodporne materiały oraz maksimum ergonomii i funkcjonalności. Plecaki wyposażono w wygodne pasy biodrowe i regulowane szelki, paski do przytroczenia statywu, czekanu lub kijków, oraz liczne przegrody, w tym na śpiwór i 3-litrowy bukłak.

Ponadto górę plecaka można odczepić. Może ona spełniać wtedy rolę torby naramiennej dzięki firmowemu systemowi pasków.

Lowepro PhotoSport PRO AW III 70L i 55L - cena i dostępność

Oba plecaki Lowepro PhotoSport PRO AW III 70L i 55L będą dostępne w rozmiarach S-M oraz M-L. Mniejszy ma kosztować 470 dolarów, a większy 500 dolarów. To oznacza, że u nas kosztować będą powyżej 2000 zł. Do sprzedaży wejdą pod koniec października.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Focus Nordic informuje o wprowadzeniu do sprzedaży plecaków fotograficznych i toreb marki Boundary - producenta, który łączy funkcjonalność, ciekawy design i przyjazne...
4
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic wychodzi naprzeciw potrzebom twórców nagrywających wideo głównie smartfonami. Zestaw WM2100 U2 oferuje dwa nadajniki i kompaktowy odbiornik podłączany do...
13
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Druga generacja popularnego mikrofonu Rode VideoMic Go otrzymuje konstrukcję zbliżoną do modelu NTG i złącze USB-C, dzięki któremu wygodnie podłączymy go do komputerów...
9