Migawka elektroniczna - dlaczego warto z niej korzystać?
5
Czy droższym sprzętem zrobisz lepsze zdjęcia? To porównanie rozwieje wątpliwości
8 czerwiec 2017
Choć wszyscy setki razy słyszeliśmy, że to fotograf, a nie aparat odpowiada za wygląd zdjęcia, wielu osobom trudno oprzeć się pogoni za coraz doskonalszym sprzętem. Czy lepsze aparaty i szkła uczynią nas więc lepszymi fotografami? Ten test rozwieje te wątpliwości.
11
Jak ważne dla prasy było wynalezienie fotografii?
23 luty 2017
Jeśli kiedyś zastanawialiście się jak przełomowym dla świata prasy musiało być wynalezienie fotografii, dobrze obrazuje to film stworzony przez Josha Begleya, ukazujący jak na przestrzeni 165 lat zmieniała się 1 strona dziennika New York Times.
0
Digital Storytelling Contest, czyli co musicie wiedzieć o nowym konkursie World Press Photo
23 grudzień 2016
Jesienią świat fotografii zelektryzowała informacja o nowym konkursie World Press Photo, który miałby nagradzać najbardziej pomysłowe i nietuzinkowe sposoby opowiadania historii reportażowych. Głównym punktem programu miał być jednak brak ograniczeń, którym podlegają zgłoszenia do konkursu głównego, co wywołało nieco kontrowersji. Niepotrzebnie. Aby rozwiać wątpliwości, bliżej przyjrzeliśmy się nowej formule konkursowej.
0
Kosztowna oszczędność, czyli dlaczego aparaty Fujifilm warto kupować w sklepach partnerskich
25 listopad 2016
Chcesz kupić aparat Fujifilm. Kuszą cię oferty z zagranicy? Niższa cena może jednak oznaczać sporo problemów.
10
Efektywny workflow okiem eksperta
23 listopad 2016
Fotografowie dążą do stworzenia indywidualnego stylu który pozwoli im się wyróżnić na rynku. Ale nie mniej ważnym elementem jest stworzenie własnego przepływu pracy. Szczególnie, gdy wykonujemy prace dla swoich klientów. O swoim “workflow” opowiada nam fotograf i retuszer, Piotr Piątek.
0
Market czy sklep specjalistyczny? Gdzie kupować sprzęt foto (i dlaczego)
18 listopad 2016
Choć coraz chętniej kupujemy przez internet, w kwestii sprzętu foto wciąż bardziej ufamy sklepom stacjonarnym. O to, co powinniśmy wiedzieć wybierając się na zakupy pytamy Piotra Kurdziela, przedstawiciela sklepu Foto-Plus.
4
Nie daj się nabrać na niską cenę, czyli jak kupować sprzęt foto w sieci!
4 listopad 2016
Internet to dziś pierwszy krok na drodze do zakupu nowego sprzętu. Jak kupować z głową? Pytamy przedstawicieli czołowych sklepów na rynku.
6
Zobacz dlaczego warto zainwestować w Tamron Tap-In Console
30 wrzesień 2016
Precyzyjna korekta autofokusa i stabilizacji oraz pełna personalizacja najnowszych obiektywów z rodziny Tamron SP - to wszystko ma zapewniać Tap-In Console. Zobacz, czy stacja kalibrująca do obiektywów Tamron SP jest odpowiednia dla Ciebie?
1
RANKING: 5 najlepszych obiektywów do twojego Olympusa
1