Coraz więcej atrakcji na zlocie #ObrazyPodlasia. Weź udział spotkaniu nad Biebrzą!

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Trwają zapisy na zlot miłośników fotografii, wideo i obserwatorów przyrody pod hasłem #ObrazyPodlasia. Organizatorzy informują o kolejnych ciekawych atrakcjach, które czekają na uczestników.

Już za dwa tygodnie, w dniach 13-16 kwietnia 2023 odbędzie się zlot miłośników fotografii, wideo i obserwatorów przyrody pod hasłem #ObrazyPodlasia, organizowany przez portal Cudzechwalicie. Na uczestników czekają wykłady, spotkania, warsztaty i fotograficzne plenery, a także testy najnowszego sprzętu fotograficznego i filmowego. Wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody i nadbiebrzańskiego krajobrazu.

W związku z rosnącym zainteresowaniem i pozyskaniem nowych partnerów organizatorzy odsłaniają kolejne punkty programu.

Spotkanie z polskimi Tatarami

Podlasie to przede wszystkim lokalny folklor. W związku z tym, że portal Cudzechwalicie ceniony jest w środowiskach, które pielęgnują polską kulturę ludową na foto-wyprawach, nie mogło zabraknąć wątku związanego z regionalizmem, jakim jest strój ludowy. Jednym z punktów programu będzie więc spotkanie z mniejszością narodową polskich Tatarów, mieszkająca od kilkuset lat w tym regionie. Fotografie, jakie zostaną wykonane będą świadczyły szczególnie o trwaniu i podtrzymywaniu tożsamości, zarówno narodowej, jak i etnicznej tej grupy.

Tym, co będzie wyróżniać tę fotowyprawę to goście – członkowie zespołu Buńczuk, prezentujący tradycyjną tatarską kulturę. Zespół postanowił przyjąć zaproszenie na sesję fotograficzną o tematyce etnograficznej, po raz pierwszy biorąc udział w tego typu wydarzeniu. Cztery osoby z zespołu zaprezentują swoje tradycyjne stroje, ale nie tylko. Współpracująca portalem Cudzechwalicie projektantka mody, Marzena Chełmińska, specjalnie dla nich przygotowała etniczną kolekcję ubrań, inspirowaną kulturą tatarską.

Dzika przyroda i wyjątkowa architektura

Program zlotu #ObrazyPodlasia skupia się także na przepięknej przyrodzie, jaką można podziwiać w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wiosna jest bowiem najlepszą porą roku na podglądanie dzikiej przyrody przez obiektyw aparatu. Organizowane fotowyprawy będą poświęcone także architekturze Podlasia. Cerkwie, kościoły, synagogi oraz opuszczone domostwa to także interesujące tematy do fotografowania.

#ObrazyPodlasia - aktualny program

Tegoroczna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem u odbiorców – świadczy o tym zwiększająca się liczba uczestników i partnerów. Na tegorocznym zlocie ze sprzętem foto i wideo pojawią się: Cyfrowe.pl, Cyfrowe.rent, Panasonic Polska, Sigma Polska, Leica Polska, Fomei Polska, Zeever, Patona Polska, Eizo Polska, Peak Design Polska.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych wykładach i warsztatach:

  • Mariusz Łężniak - Ambasador marek Lumix (PanasonicPolska) i Fomei. Poprowadzi warsztaty foto.
  • Krystian Bielatowicz - Ambasador marek Lumix (PanasonicPolska). Poprowadzi warsztaty wideo.
  • Łukasz Borowski - Zeever (Fomei Polska). Poprowadzi warsztaty fotograficzne.
  • Wiesław Stępień - Portal Cudzechwalicie. Wykład na temat prawa w fotografii i RODO.
  • Jarosłąw Respondek - Cyfrowe.Pl. Wykład „Fotograficznne projekty długoterminowe”.
  • Patryk Wiśniewski - Leica Polska. Wykład „Jak postęp technologiczny wpłynął na myślenie obrazem
  • Rafał Prucnal – Patona Polska. Wykład o zarządzanie energią w systemach fotograficznych.
  • Eizo Polska – warsztaty z zarządzania kolorami przy obróbce foto-wideo.
  • Peak Designe – wykład „ABC wyposażenia fotografa i filmowca”.
  • Wataha Wschodu – oprowadzą nas po części Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Również uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje prace w specjalnie do tego przygotowanym panelu dyskusyjnym.

Wstępny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.cudzechwalicie.com. Ostateczny zostanie przedstawimy na początku kwietnia.

Termin i zasady uczestnictwa

Spotkanie #ObrazyPodlasia odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia 2023. Miejscem stacjonowania jest hotel Bartlowizna w miejscowości Goniądz. Uczestników, którzy chcieliby wypożyczać sprzęt do testowania, brać udział w plenerach i fotowyprawach z obsługą przewodników obowiązuje wpisowe w wysokości 120 zł (nocleg i wyżywienie we własnym zakresie).

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na na stronie organizatora: www.cudzechwalicie.com/home/obrazypodlasia/

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
3
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
1