fotografowanie dzikich zwierząt

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografowanie dzikich zwierząt" w serwisie fotopolis.pl:
“Każde spotkanie z nimi jest wspaniałym przeżyciem”. O fotografowaniu niedźwiedzi opowiada Marcin Dobas
Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
10 Sie 2018
Marcin Dobas
0
Kamczatka - z aparatem na krańcu świata (i o krok dalej)
Położony w azjatyckiej części Rosji półwysep Kamczatka to wymarzona destynacja wielu fotografów dzikiej przyrody. Na niedźwiedzie i uchatki grzywiaste zapolował tam niedawno fotograf National Geographic Marcin Dobas.
4 Kwi 2018
Marcin Dobas
0
„Trzymając w ręku aparat można wyrządzić bardzo wiele zła” - rozmowa z Łukaszem Bożyckim
O łączeniu kariery naukowej z pasją fotografowania, realizowaniu marzeń, etyce fotografii przyrodniczej i sposobach na oswojenie zwierząt rozmawiamy z Łukaszem Bożyckim.
9 Mar 2018
Maciej Luśtyk
5
Silna, lecz bezbronna. Natura na zdjęciach zwycięzców konkursu GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017
Zdjęcia nagrodzone w konkursie GDT EWPY 2017 to porcja ciekawych i mocnych kadrów. Po raz pierwszy w konkursie nagroda główna została przyznana dwóm fotografom. Oto najlepsze europejskie zdjęcia przyrodnicze tego roku.
2 Lis 2017
Maciej Luśtyk
0
Ucz się fotografować dziką naturę ze specjalnym wydaniem Digital Camera Polska
Nieważne czy dopiero zaczynacie, czy macie już w tym temacie pewne doświadczenie, wydanie specjalne magazynu Digital Camera Polska pomoże Wam udoskonalić swój warsztat. To ponad 200 stron praktycznych porad specjalistów, które przygotują Was do fotografowania natury.
21 Kwi 2017
Maciej Zieliński
0
Fotografia Dzikiej Przyrody 2016 już w styczniu w Galerii Bielskiej BWA
Już w najbliższy wtorek odbędzie się otwarcie wystawy, która co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Galeria Bielska BWA jako pierwsza w Polsce pokaże najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu Wildlife Photographer of the Year 2016.
29 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
National Geographic Nature Photographer of the Year 2016 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Raptem kilka dni temu NG opublikowało zestawienie najlepszych zdjęć 2016 roku, a teraz poznaliśmy zwycięzców prestiżowego konkursu Nature Photographer of the Year. Zobaczcie najlepsze fotografie.
12 Gru 2016
Maciej Luśtyk
1
Szukając sposobu na wyjątkowe ujęcia, BBC wchodzi w skórę zwierząt
Nikt nie potrafi robić filmów przyrodniczych tak jak BBC. Serie “The Blue Planet”, “Planet Earth” i “Life” to już klasyka gatunku. Niezapomniane ujęcia to też niejednokrotnie kwestia wielu miesięcy przygotowań i sprytnych pomysłów. W celu nakręcenia niektórych kadrów do najnowszego projektu, twórcy przebrali kamerę za… pingwina.
15 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0