Przygotuj się do wiosny pod okiem mistrzów fotografii przyrodniczej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Marcin Dobas, Łukasz Bożycki i Irek Walędzik - trzech znanych i cenionych fotografów przyrody odsłoni kulisy swojej pracy podczas spotkań z cyklu Wildlife & Macro Masterclass

W marcu miłośników fotografii przyrodniczej, plenerowej i makrofotografii czeka prawdziwa gratka. OM Digital Solutions zaprasza na cykl Wildlife & Macro Masterclass. Będą to spotkania online z Marcinem Dobasem, Łukaszem Bożyckim i Irkiem Walędzikiem, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak przygotować się do sesji w plenerze, wysłuchać opowieści ekspertów i zadawać własne pytania.

Wiosna to jeden z najbardziej wdzięcznych tematów fotograficznych – za sprawą ferii barw odradzającej się przyrody i budzącym się do życia po zimowej przerwie zwierzętom. Dzięki prowadzonym online spotkaniom poświęconym temu zagadnieniu, wszyscy fani fotografii będą mogli dowiedzieć się, jak specjaliści od fotografii przyrodniczej i plenerowej szykują się do swoich sesji i jaki zabierają na nie sprzęt, jakimi prawami rządzi się fotografowanie zwierząt i krajobrazów, a także jak wykonać to jedno, idealne ujęcie.

Spotkania będą nieocenionym źródłem wiedzy dla uczestników przede wszystkim dlatego, że poprowadzą je ambasadorzy marki Olympus, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach – fotografii przyrody/krajobrazowej, fotografowaniu zwierząt oraz makrofotografii.

  • 11 marca cykl rozpocznie Marcin Dobas - fotograf National Geographic Polska, specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej.
  • 18 marca spotkanie z Łukaszem Bożyckim – fotografem dzikiej przyrody oraz ptaków, które obserwuje nie tylko okiem aparatu fotograficznego. Jego opowieści o różnych gatunkach można usłyszeć w radio oraz zobaczyć w telewizji.
  • 25 marca cykl spotkań zamknie z kolei Irek Walędzik – specjalista od fotografii makro. Jego zdjęcia pozwalają zajrzeć do niewidocznego gołym okiem świata i to makrofotografii poświęca najwięcej czasu, doskonaląc technikę i światło.

Jak wziąć udział w spotkaniach Wildlife & Macro Masterclas

Wszystkie spotkania prowadzone będą na profilu Facebook Olympus Polska. Moderatorem rozmów będzie Przemysław Jakubczyk z OM Digital Solutions.

Zdjęcie wejściowe: Marcin Dobas

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1