Warsztaty, testy sprzętu i fotoplenery nad Biebrzą - weź udział w spotkaniu #ObrazyPodlasia

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Luty 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Ruszyły zapisy na zlot miłośników fotografii, wideo i obserwatorów przyrody pod hasłem #ObrazyPodlasia. W otoczeniu dzikiej przyrody i nadbiebrzańskiego krajobrazu odbędą się warsztaty, spotkania i fotowyprawy połączone z możliwością wypożyczenia i testowania najnowszego sprzętu foto-wideo.

Pasjonatom fotografii, wideo i obserwatorom przyrody polecamy wydarzenie jakie będzie miało miejsce w dniach 13-16 kwietnia 2023. Cisza, spokój, dzika przyroda. Kraina łosi, żubrów, jeleni, żurawi, ciekawa architektura i folklor. Raj dla fotografów i filmowców. Puszcza, bagna, cerkwie, synagogi, meczety. Czas tu jakby się zatrzymał. Takiego zdania są organizatorzy foto-wypraw, zlotów pasjonatów fotografii tj. Wiesław Stępień- założyciel portalu „CUDZECHWALICIE” – fotograf oraz Mariusz Łężniak – znany w kraju artysta fotografik ZPAF o/ świętokrzyski współpracujący od kilku lat z Cudzechwalicie, ambasador marek Lumix, Fomei.

Eskapada na Podlasie połączona jest z możliwością testowania sprzętu fotograficznego i wideo. Co na Was czeka: fotografia krajobrazowa, plener art, fotografia architektury, przyrodnicza, portretowa, testowanie sprzętu z możliwością wypożyczenia (najnowsze modele: Sigma, Lumix, Leica, Fomei, Patona, oraz sprzętu dostępnego dla uczestników z wypożyczalni Cyfrowe Rent). Będą też spotkania z ciekawymi ludźmi - ambasadorami marek fotograficznych i znanymi mieszkańcami Podlasia.

Warsztaty i wykłady poprowadzą między innymi:

  • Mariusz Łężniak - Ambasador marek Lumix (PanasonicPolska) i Fomei. Poprowadzi warsztaty foto.
  • Krystian Bielatowicz - Ambasador marek Lumix (PanasonicPolska). Poprowadzi warsztaty wideo.
  • Łukasz Borowski - Zeever (Fomei Polska). Poprowadzi warsztaty fotograficzne.
  • Wiesław Stępień - Portal Cudzechwalicie. Wykład na temat prawa w fotografii i RODO.
  • Jarosłąw Respondek - Cyfrowe.Pl. Wykład „Fotograficznne projekty długoterminowe”.
  • Patryk Wiśniewski - Leica Polska. Wykład „Jak postęp technologiczny wpłynął na myślenie obrazem
  • Rafał Prucnal – Patona Polska. Wykład o zarządzanie energią w systemach fotograficznych.

Również uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje prace w specjalnie do tego przygotowanym panelu dyskusyjnym.

Wstępny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.cudzechwalicie.com. Ostateczny zostanie przedstawimy na początku kwietnia.

Termin i zasady uczestnictwa

Spotkanie #ObrazyPodlasia odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia 2023. Miejscem stacjonowania jest hotel Bartlowizna w miejscowości Goniądz. Uczestników, którzy chcieliby wypożyczać sprzęt do testowania, brać udział w plenerach i fotowyprawach z obsługą przewodników obowiązuje wpisowe w wysokości 120 zł (nocleg i wyżywienie we własnym zakresie).

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na na stronie organizatora: www.cudzechwalicie.com/home/obrazypodlasia/

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
PWSFTviF zaprasza na wernisaż wystawy studentów Katedry Fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna o 6 stycznia 2024 roku.
10