Pierwszy zlot użytkowników aparatów Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

10 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Fujifilm zaprasza wszystkich posiadaczy aparatów Fujifilm X na weekendowy zlot fotograficzny, który odbędzie się w dniach 12-13 września 2015 roku nad Jeziorem Maltańskim w hotelu HP Park w Poznaniu. Podczas zlotu odbędą się liczne warsztaty, a uczestnicy będą mogli skorzystać z autoryzowanego centrum serwisowego. Będzie też można wygrać aparat Fujifilm X-T10.

Plan warsztatów prezentuje się następująco:

12 września 2015 – sobota

  • 12:00-14:00 – zakwaterowanie w hotelu, obiad
  • 14:00-17:00 – warsztat z fotografii modowej i portretowej z fotografem Wojtkiem Wojtczakiem i z udziałem modelki
  • 17:30 – 22:00 – spacer fotograficzny z fotografem Pawłem Kosickim, kolacja (za kolację uczestników zapłaci Fujifilm)

13 września 2015 – niedziela

  • 8:00-9:00 – śniadanie
  • 9:30-12:00 – warsztaty z fotografii natychmiastowej (INSTAX) z fotografem Filipem Ćwikiem
  • 12:00-16:00 – fotografia sportowa podczas Poznań Bike Challenge
  • 16:00-18:00 – wykład o prawie autorskim

Warsztaty z fotografii modowej, spacer fotograficzny, fotografia sportowa

Wojtek Wojtczak i Paweł Kosicki to znakomici fotografowie, ambasadorowie Fujifilm, którzy zawsze mają ciekawe wskazówki dla swoich kursantów. Każde zajęcia z nimi to porządna dawka inspiracji i wiedzy. Podczas warsztatów uczestnicy korzystają ze swoich aparatów/obiektywów, a także z całej gamy sprzętu który dostępny będzie do testów, m.ni.: X-T10, X-T1, XF90, XF16-55, XF50-140, XF23, XF56. Swoje umiejętności w fotografii sportowej uczestnicy będą szlifować podczas zawodów Poznań Bike Challenge, którego trasa prowadzi w okolicach Jeziora Maltańskiego.

Grand Prix zlotu

Za najciekawsze zdjęcie wykonane podczas zlotu Fujifilm przyzna atrakcyjną nagrodę – aparat X-T10 z obiektywem XC16-50mm. Zwycięską fotografię wybiorą prowadzący warsztaty.

Warsztaty Instax

Filip Ćwik to jeden z najbardziej znanych polskich reportażystów. Był fotoreporterem Newsweek Polska. Robi portrety najsłynniejszym politykom, artystom, biznesmenom. Od ponad 10 lat pracuje na materiałach natychmiastowych. Podczas warsztatów pokaże ciekawe projekty wykonane aparatami Instax MINI i WIDE.

Uczestnikom zostaną udostępnione aparaty Instax MINI i po jednym filmie. Po wykładzie Filip Ćwik poprowadzi część praktyczną, podczas której uczestnicy sprawdzą swoje siły w fotografii natychmiastowej. Za najciekawsze zdjęcie wykonane podczas warsztatów prowadzonych przez Filipa Ćwika jego autor wygra aparat Instax mini 8 z filmem.

Serwis

W trakcie trwania Zlotu jego uczestnicy będą mogli skorzystać z podstawowych usług autoryzowanego serwisu Fujifilm, takich jak czyszczenie matrycy, aktualizacja oprogramowania i ogólny przegląd. Dodatkowo uczestnicy dostaną zniżkę na pełną usługa serwisową.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnik pokrywa jedynie koszt noclegi u obiadów. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy: być posiadaczem dowolnego modelu aparatu Fujifilm serii X, zarejestrować się na stronie warsztaty.fujifilm.pl, pobrać z niej formularz zgłoszeniowy i wypełniony przesłać na adres warsztaty@fujifilm.pl (do dnia 25.08.2015), a następnie dokonać opłaty za nocleg oraz obiady i przybyć ze zgłoszonym modelem aparatu na Zlot.

Fujifilm umożliwi uczestniczenie w warsztatach osobom nie korzystającym z noclegu i wyżywienia, a o zakwalifikowaniu tych osób decydować będzie jakość przesłanych zdjęć podczas rejestracji.

Więcej informacji o zlocie znajdziecie na stronie warsztaty.fujifilm.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Białystok Interphoto 2021 - taka okazja zdarza się raz na dwa lata
Białystok Interphoto 2021 - taka okazja zdarza się raz na dwa lata
Organizatorzy fotograficznego biennale Interphoto kolejny raz zapraszają do Białegostoku. Na odzwiedzających czeka kilkadziesiąt wystaw, pokazy filmów, spotkania...
1
Grand Mobile Photo - pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Fotografii Mobilnej otwarta na zgłoszenia
Grand Mobile Photo - pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Fotografii Mobilnej otwarta na...
Już tylko do 30 września można zgłaszać zdjęcia do pierwszej edycji Grand Mobile Photo, konkursu fotografii mobilnej, organizowanego przez magazyn Press. Na zwycięzców czekają nagrody o dużej...
8
Sebastião Salgado doceniony jedną z najważniejszych na świecie nagród artystycznych
Sebastião Salgado doceniony jedną z najważniejszych na świecie nagród artystycznych
Japońskie Stowarzyszenie Artystów przyznało słynnemu fotografowi nagrodę Praemium Imperiale. Za swoją twórczość 77-letni Sebastião Salgado otrzyma 15 milionów jenów, czyli ponad 500 000 zł.
8
Powiązane artykuły