Zdjęcie bielików niczym smoków z Gry o Tron wygrało konkurs organizowany przez National Geographic

National Geographic ogłosiła zwycięzców konkursu fotograficznego "Pictures of the Year". Zwyciężyło zdjęcie orłów wykonane przez inżyniera oprogramowania Karthika Subramaniama.

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Wydawnictwo National Geographic rozstrzygnęło konkurs fotograficzny "Pictures of the Year" organizowany dla amerykańskich czytelników. Zdjęcia można było nadsyłać w czterech kategoriach: przyroda, ludzie, miejsca i zwierzęta. Z grona prawie 5000 zgłoszeń jury wyłoniło zwycięzcę i 9 honorowych wyróżnień.

Karthik Subramaniam zwycięzcą "Pictures of the Year" National Geographic

Główna nagroda powędrowała do Karthika Subramaniama, który sfotografował bieliki amerykańskie na Alasce w trakcie przepychanki na gałęzi. "Godziny obserwacji ich wzorców i zachowań pomogły mi uchwycić takie momenty" - podkreśla autor zdjęcia, który z zawodu jest inżynierem oprogramowania, ale pasjonuje się fotografowaniem dzikich zwierząt.

fot. Karthik Subramaniam / "Pictures of the Year" National Geographic

Zdjęcie powstało w rezerwacie Chilkat Bald Eagle Preserve na Alasce, gdzie każdej jesieni gromadzi się nawet 3000 orłów, by polować na łososie. Był to ostatni dzień jego tygodniowej podróży fotograficznej i zaledwie kilka godzin przed odpłynięciem promu. Subramaniam zauważył kłodę w pobliżu brzegu, na której gromadziły się bieliki. W pewnym momencie jeden z nadlatujących osobników chciał zastraszyć inne, by zająć najlepsze miejsce. Subramaniam wykorzystał tę sytuację. Zdjęcie zatytułował "Taniec orłów" jako hołd dla wojny smoków w powieści George'a R.R. Martina.

"Pictures of the Year" - wyróżnione zdjęcia

W konkursie "Pictures of the Year" National Geographic wyróżniło też 9 innych fotografii. Oto one!

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Świat ma jeszcze wiele do pokazania. Oto najlepsze zdjęcia z Travel Photographer of the Year 2023
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotografii podróżniczej na świecie. Zobaczcie prace tegorocznych zwycięzców, wśród których znaleźli się także Polacy.
19
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
"Najgorszą reakcją na zdjęcia jest brak reakcji" - street Wojciecha Ryzińskiego
Wojtek Ryziński to fotograf mieszkający w Irlandii, a urodzony w Gliwicach. Pasjonat fotografii ulicznej oraz dokumentalnej, uczestnik wielu warsztatów fotograficznych.
21
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2024 - Barbara Szydłowska z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Barbara Szydłowska została laureatka nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2024. Fotografka opowiada o zwycięskim kadrze. Zobaczcie wszystkich...
7
Powiązane artykuły