National Geographic Travel Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

28 Marzec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Wystartował jeden z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach: natura, miasta, ludzie. Prace można nadsyłać do 3 maja.

National Geographic Travel Photographer of the Year to jeden z najbardziej cenionych przez fotografów konkursów, którego celem jest zaprezentowanie najlepszych fotografii podróżniczych z całego świata. Od wielu lat ukazuje on majestat najdalszych zakątków naszej planety i dostarcza zapierających dech w piersiach fotografii dzikiej natury. Właśnie wystartowała jego kolejna odsłona, a organizatorzy ponownie liczą na nagrodzenie wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno współczesnego świata.

- Wykorzystaj moc fotografii i podziel się swoimi niezwykłymi doświadczeniami z podróży z całego świata. Szukamy zdjęć, które pokazują nam świat: jego ludzi, miejsca i kultury. Fotografii, które opowiadają historię danych miejsc i momentów podróży. Obrazów, które ukazują, co Cię inspiruje - zaznaczają organizatorzy konkursu.

fot. Reiko Takahashi, laureat nagrody Grand Prix National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Warunku uczestnictwa

Do tegorocznej edycji swoje prace możecie nadsyłać do trzech głównych kategorii: natura, miasta, ludzie. Na laureata Grand Prix, poza tytułem Fotografa Roku czeka nagroda główna w wysokości 7500 dolarów. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają po 2500 dolarów. Zaś fotografowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 1500 i 750 dolarów.

Wybrane zdjęcia, które chcecie przesłać muszą być wykonane w przeciągu dwóch lat od daty zgłoszenia. Poza tym jest dozwolona jedynie drobna manipulacja w programach graficznych. Z kolej fotografie, na których jest ukazana „dowolna własność prywatna“ muszą dodatkowo posiadać także pozwolenie na publikację od właściciela mienia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 maja 2019 roku. Udział w konkursie jest płatny, a koszt wraz z upływem czasu będzie rósł - od 10 dolarów (w pierwszym tygodniu) do 35 dolarów (w ostatnim szóstym tygodniu). Więcej informacji, w tym szczegółowy regulamin oraz galerię finalistów ubiegłorocznej edycji konkursu znajdziecie na stronie www.nationalgeographic.com.

zdjęcie główne: fot. M. Raccichini / National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
0
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
2
0
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
12
0