Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

National Geographic Travel Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

28 Marzec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Wystartował jeden z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach: natura, miasta, ludzie. Prace można nadsyłać do 3 maja.

National Geographic Travel Photographer of the Year to jeden z najbardziej cenionych przez fotografów konkursów, którego celem jest zaprezentowanie najlepszych fotografii podróżniczych z całego świata. Od wielu lat ukazuje on majestat najdalszych zakątków naszej planety i dostarcza zapierających dech w piersiach fotografii dzikiej natury. Właśnie wystartowała jego kolejna odsłona, a organizatorzy ponownie liczą na nagrodzenie wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno współczesnego świata.

- Wykorzystaj moc fotografii i podziel się swoimi niezwykłymi doświadczeniami z podróży z całego świata. Szukamy zdjęć, które pokazują nam świat: jego ludzi, miejsca i kultury. Fotografii, które opowiadają historię danych miejsc i momentów podróży. Obrazów, które ukazują, co Cię inspiruje - zaznaczają organizatorzy konkursu.

fot. Reiko Takahashi, laureat nagrody Grand Prix National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Warunku uczestnictwa

Do tegorocznej edycji swoje prace możecie nadsyłać do trzech głównych kategorii: natura, miasta, ludzie. Na laureata Grand Prix, poza tytułem Fotografa Roku czeka nagroda główna w wysokości 7500 dolarów. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają po 2500 dolarów. Zaś fotografowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 1500 i 750 dolarów.

Wybrane zdjęcia, które chcecie przesłać muszą być wykonane w przeciągu dwóch lat od daty zgłoszenia. Poza tym jest dozwolona jedynie drobna manipulacja w programach graficznych. Z kolej fotografie, na których jest ukazana „dowolna własność prywatna“ muszą dodatkowo posiadać także pozwolenie na publikację od właściciela mienia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 maja 2019 roku. Udział w konkursie jest płatny, a koszt wraz z upływem czasu będzie rósł - od 10 dolarów (w pierwszym tygodniu) do 35 dolarów (w ostatnim szóstym tygodniu). Więcej informacji, w tym szczegółowy regulamin oraz galerię finalistów ubiegłorocznej edycji konkursu znajdziecie na stronie www.nationalgeographic.com.

zdjęcie główne: fot. M. Raccichini / National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0