National Geographic Travel Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia

Autor: Michał Chrzanowski

28 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wystartował jeden z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach: natura, miasta, ludzie. Prace można nadsyłać do 3 maja.

National Geographic Travel Photographer of the Year to jeden z najbardziej cenionych przez fotografów konkursów, którego celem jest zaprezentowanie najlepszych fotografii podróżniczych z całego świata. Od wielu lat ukazuje on majestat najdalszych zakątków naszej planety i dostarcza zapierających dech w piersiach fotografii dzikiej natury. Właśnie wystartowała jego kolejna odsłona, a organizatorzy ponownie liczą na nagrodzenie wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno współczesnego świata.

- Wykorzystaj moc fotografii i podziel się swoimi niezwykłymi doświadczeniami z podróży z całego świata. Szukamy zdjęć, które pokazują nam świat: jego ludzi, miejsca i kultury. Fotografii, które opowiadają historię danych miejsc i momentów podróży. Obrazów, które ukazują, co Cię inspiruje - zaznaczają organizatorzy konkursu.

fot. Reiko Takahashi, laureat nagrody Grand Prix National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Warunku uczestnictwa

Do tegorocznej edycji swoje prace możecie nadsyłać do trzech głównych kategorii: natura, miasta, ludzie. Na laureata Grand Prix, poza tytułem Fotografa Roku czeka nagroda główna w wysokości 7500 dolarów. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają po 2500 dolarów. Zaś fotografowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 1500 i 750 dolarów.

Wybrane zdjęcia, które chcecie przesłać muszą być wykonane w przeciągu dwóch lat od daty zgłoszenia. Poza tym jest dozwolona jedynie drobna manipulacja w programach graficznych. Z kolej fotografie, na których jest ukazana „dowolna własność prywatna“ muszą dodatkowo posiadać także pozwolenie na publikację od właściciela mienia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 maja 2019 roku. Udział w konkursie jest płatny, a koszt wraz z upływem czasu będzie rósł - od 10 dolarów (w pierwszym tygodniu) do 35 dolarów (w ostatnim szóstym tygodniu). Więcej informacji, w tym szczegółowy regulamin oraz galerię finalistów ubiegłorocznej edycji konkursu znajdziecie na stronie www.nationalgeographic.com.

zdjęcie główne: fot. M. Raccichini / National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5