National Geographic Travel Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia

Autor: Michał Chrzanowski

28 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wystartował jeden z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach: natura, miasta, ludzie. Prace można nadsyłać do 3 maja.

National Geographic Travel Photographer of the Year to jeden z najbardziej cenionych przez fotografów konkursów, którego celem jest zaprezentowanie najlepszych fotografii podróżniczych z całego świata. Od wielu lat ukazuje on majestat najdalszych zakątków naszej planety i dostarcza zapierających dech w piersiach fotografii dzikiej natury. Właśnie wystartowała jego kolejna odsłona, a organizatorzy ponownie liczą na nagrodzenie wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno współczesnego świata.

- Wykorzystaj moc fotografii i podziel się swoimi niezwykłymi doświadczeniami z podróży z całego świata. Szukamy zdjęć, które pokazują nam świat: jego ludzi, miejsca i kultury. Fotografii, które opowiadają historię danych miejsc i momentów podróży. Obrazów, które ukazują, co Cię inspiruje - zaznaczają organizatorzy konkursu.

fot. Reiko Takahashi, laureat nagrody Grand Prix National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Warunku uczestnictwa

Do tegorocznej edycji swoje prace możecie nadsyłać do trzech głównych kategorii: natura, miasta, ludzie. Na laureata Grand Prix, poza tytułem Fotografa Roku czeka nagroda główna w wysokości 7500 dolarów. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają po 2500 dolarów. Zaś fotografowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 1500 i 750 dolarów.

Wybrane zdjęcia, które chcecie przesłać muszą być wykonane w przeciągu dwóch lat od daty zgłoszenia. Poza tym jest dozwolona jedynie drobna manipulacja w programach graficznych. Z kolej fotografie, na których jest ukazana „dowolna własność prywatna“ muszą dodatkowo posiadać także pozwolenie na publikację od właściciela mienia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 maja 2019 roku. Udział w konkursie jest płatny, a koszt wraz z upływem czasu będzie rósł - od 10 dolarów (w pierwszym tygodniu) do 35 dolarów (w ostatnim szóstym tygodniu). Więcej informacji, w tym szczegółowy regulamin oraz galerię finalistów ubiegłorocznej edycji konkursu znajdziecie na stronie www.nationalgeographic.com.

zdjęcie główne: fot. M. Raccichini / National Geographic Travel Photographer of the Year 2018

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
18
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4