Adox Color Mission Helios - nowy film kolorowy o wyjątkowo niskiej czułości

Autor: Maciej Luśtyk

5 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Adox prezentuje swój drugi kolorowy film stworzony w ramach inicjatywy Color Mission. Oferując nominalną czułość na poziomie ISO 3 i bardzo drobne ziarno, ma szansę spodobać się zwłaszcza fotografom krajobrazowym.

Niemal dokładnie 2 lata temu informowaliśmy was o materiale Adox Color Mission 200 - nowym limitowanym filmie kolorowym, którego sprzedaż miała sfinansować prace nad wprowadzeniem na rynek kolejnych filmów kolorowych. Trudno powiedzieć na ile przedsięwzięcie producenta odniosło sukces, ale oto w ramach projektu ukazuje się drugi film kolorowy, choć bardzo specyficzny.

Ekstremalnie niska czułość, super drobne ziarno... i kontrowersyjna dominanta

Adox Color Mission Helios bazuje na uproszczonej strukturze i oferuje wyjątkową niską czułość na poziomie ISO 3. Do tego bardzo drobne ziarno i - jak możemy zobaczyć na zdjęciach przykładowych - także niestety bardzo mocno widoczną, ciepłą dominantę przypominającą filmy Redscale czy po prostu mocno przeterminowany materiał.

Według producenta, Adox Helios spodobać ma się zwłaszcza fanom długich czasów naświetlania, którym w łatwy sposób pozwoli na przykład pozbyć się z miejskich zdjęć przechodniów, bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów ND. Może okazać się także ciekawą propozycją do fotografii krajobrazowej, choć to raczej typowa propozycja dla fanów fotografii Lomo niż materiał, który pozwoli nam uzyskać zapierające dech w piersiach odbitki.

Cena i dostępność

Jak na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy i w jakiej cenie materiał trafi na rynek, ale należy spodziewać się tu podobnego pułapu jak w przypadku filmu Color Mission 200, czyli zapewne ok. 12-15 euro za rolkę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie adox.de.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły