ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.

Takie wiadomości od razu sprawiają, że na twarzy pojawia się zadowolenie. W dobie nowych technologii oraz cyfrowego obrazowania nie tylko wciąż jest miejsce na fotografię analogową, lecz także na rynku pojawiają się nowe materiały światłoczułe.

Zaprezentowana monochromatyczna klisza ADOX HR-50 może zaciekawić fotografów dokumentu, reportażu, streeta oraz miłośników krajobrazu i pejzażu, a także portretu. Ma więc być wyjątkowo uniwersalnym filmem o „wyjątkowo drobnym ziarnie, bogatych czerniach, dużym kontraście i odpowiednim zakresie tonalnym“. Poza tym mam być czuły na wszystkie długości fal światła widzialnego. Poniżej udostępniamy kilka oficjalnych zdjęć udostępnionych przez producenta.

ADOX HR-50 ma być dostępny w trzech formatach: 135, 120 i 4x5. Na razie jednak to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Wciąż nie wiadomo, kiedy klisza światłoczuła trafi do sprzedaży. Cena również pozostaje nieznana. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.adox.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8