ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.

Takie wiadomości od razu sprawiają, że na twarzy pojawia się zadowolenie. W dobie nowych technologii oraz cyfrowego obrazowania nie tylko wciąż jest miejsce na fotografię analogową, lecz także na rynku pojawiają się nowe materiały światłoczułe.

Zaprezentowana monochromatyczna klisza ADOX HR-50 może zaciekawić fotografów dokumentu, reportażu, streeta oraz miłośników krajobrazu i pejzażu, a także portretu. Ma więc być wyjątkowo uniwersalnym filmem o „wyjątkowo drobnym ziarnie, bogatych czerniach, dużym kontraście i odpowiednim zakresie tonalnym“. Poza tym mam być czuły na wszystkie długości fal światła widzialnego. Poniżej udostępniamy kilka oficjalnych zdjęć udostępnionych przez producenta.

ADOX HR-50 ma być dostępny w trzech formatach: 135, 120 i 4x5. Na razie jednak to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Wciąż nie wiadomo, kiedy klisza światłoczuła trafi do sprzedaży. Cena również pozostaje nieznana. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.adox.de.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły