ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

0
Michał Chrzanowski
8 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.

Takie wiadomości od razu sprawiają, że na twarzy pojawia się zadowolenie. W dobie nowych technologii oraz cyfrowego obrazowania nie tylko wciąż jest miejsce na fotografię analogową, lecz także na rynku pojawiają się nowe materiały światłoczułe.

Zaprezentowana monochromatyczna klisza ADOX HR-50 może zaciekawić fotografów dokumentu, reportażu, streeta oraz miłośników krajobrazu i pejzażu, a także portretu. Ma więc być wyjątkowo uniwersalnym filmem o „wyjątkowo drobnym ziarnie, bogatych czerniach, dużym kontraście i odpowiednim zakresie tonalnym“. Poza tym mam być czuły na wszystkie długości fal światła widzialnego. Poniżej udostępniamy kilka oficjalnych zdjęć udostępnionych przez producenta.

ADOX HR-50 ma być dostępny w trzech formatach: 135, 120 i 4x5. Na razie jednak to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Wciąż nie wiadomo, kiedy klisza światłoczuła trafi do sprzedaży. Cena również pozostaje nieznana. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.adox.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
3
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły