ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

0
Michał Chrzanowski
8 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.

Takie wiadomości od razu sprawiają, że na twarzy pojawia się zadowolenie. W dobie nowych technologii oraz cyfrowego obrazowania nie tylko wciąż jest miejsce na fotografię analogową, lecz także na rynku pojawiają się nowe materiały światłoczułe.

Zaprezentowana monochromatyczna klisza ADOX HR-50 może zaciekawić fotografów dokumentu, reportażu, streeta oraz miłośników krajobrazu i pejzażu, a także portretu. Ma więc być wyjątkowo uniwersalnym filmem o „wyjątkowo drobnym ziarnie, bogatych czerniach, dużym kontraście i odpowiednim zakresie tonalnym“. Poza tym mam być czuły na wszystkie długości fal światła widzialnego. Poniżej udostępniamy kilka oficjalnych zdjęć udostępnionych przez producenta.

ADOX HR-50 ma być dostępny w trzech formatach: 135, 120 i 4x5. Na razie jednak to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Wciąż nie wiadomo, kiedy klisza światłoczuła trafi do sprzedaży. Cena również pozostaje nieznana. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.adox.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Alotech ELEV 5800’ - plecak skrojony na miarę wymagającego fotografa
Alotech ELEV 5800’ - plecak skrojony na miarę wymagającego fotografa
Wygląda na to, że plecak Alotech ma wszystko, by przekonać do siebie fotografów dzikiej przyrody. Ergonomiczny i wygodny projekt, duża pojemność, funkcjonalne...
0
0
Wacom Cintiq 22 - tablet graficzny dla zaawansowanego hobbysty
Wacom Cintiq 22 - tablet graficzny dla zaawansowanego hobbysty
Firma Wacom zaprezentowała właśnie model Cintiq 22 - kolejny tablet graficzny ze średniej półki, który może okazać się ciekawą propozycją dla mniej wymagających...
0
0
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Na przestrzeni lat widzieliśmy już wiele pomysłów na kompaktowe, składane namioty bezcieniowe. Photon pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego rozwiązania tego...
0
1
Powiązane artykuły