ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film

Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.

Takie wiadomości od razu sprawiają, że na twarzy pojawia się zadowolenie. W dobie nowych technologii oraz cyfrowego obrazowania nie tylko wciąż jest miejsce na fotografię analogową, lecz także na rynku pojawiają się nowe materiały światłoczułe.

Zaprezentowana monochromatyczna klisza ADOX HR-50 może zaciekawić fotografów dokumentu, reportażu, streeta oraz miłośników krajobrazu i pejzażu, a także portretu. Ma więc być wyjątkowo uniwersalnym filmem o „wyjątkowo drobnym ziarnie, bogatych czerniach, dużym kontraście i odpowiednim zakresie tonalnym“. Poza tym mam być czuły na wszystkie długości fal światła widzialnego. Poniżej udostępniamy kilka oficjalnych zdjęć udostępnionych przez producenta.

ADOX HR-50 ma być dostępny w trzech formatach: 135, 120 i 4x5. Na razie jednak to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Wciąż nie wiadomo, kiedy klisza światłoczuła trafi do sprzedaży. Cena również pozostaje nieznana. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.adox.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7